žydėjimas astilby sodeDaugiamečių Astilbe, vasaros malonus žvilgsnis tarsi sklandė virš sodrus žalumynų įvairiaspalvis migla, beveik du šimtus metų gyventojai pilni Šiltnamiai, sodų ir parkų. Ilgą laiką, per kurį studijavo ir susigrąžinti Astilbe, kokybės, foto ir aprašymas plieno tipų įdomus ir prieinamas ne tik botanikai, o tiesiog mėgėjams dekoratyvinių augalų. Šiandien Rytų pusrutulio gimtoji yra labai vertinama ir mylima Europoje, JAV ir, žinoma, Rusijoje.

Augalai su didinga ažūriniai rozetės lapų ir lengvųjų paniculata žiedynai buvo pratęstas dėl gana lengvai priežiūros, atsparumu šalčiui ir lengvai perkeliamumas šešėlių, taip pat veislių ir hibridų gausa.

Pasaulyje iš viso yra kelios dešimtys astilbų rūšių, tačiau dauguma “Tolimųjų Rytų” ir “Šiaurės Amerikos” rūšių labiausiai prisidėjo prie veislių auginimo.

Priklausomai nuo rūšies ir veislės, astilbos augalas gali siekti 15 cm iki 2 metrų aukščio. Be to, šiuolaikinės veislės puikiai skiriasi:

 • forma sėdėti ant ilgų pečių iš radikalių lapų;
 • žiedyno dydis ir išvaizda;
 • gražių elegantiškų gėlių struktūra ir spalvos.

Liepos mėn. Pasirodo paprastoji žiedynai ant stiebų viršūnių, o žydėjimas artėja rudenį, o kiekviena gėlių šaknys išsaugo savo dekoratyvinį įrašą 20-35 dienų. Žiedynų forma skiriasi ir gali būti paniculate, piramidinė, dugninė arba primenanti rombą.

Astilbos rūšys ir jos veislių steigėjai

Tokia veislė yra ne tik gamtos, kuri atvėrė daug įvairių astilbų rūšių, bet ir augintojų, nuopelnus. Norint gauti sodrus žydinčius augalus, daugiausia naudojamos šios rūšys:

 • Japonų;
 • Kinų;
 • David;
 • Thunberg;
 • sveiki lapai.

Pirmosios kultivuojamos Astilbos veislės, žinomos iš nuotraukų ir aprašymų dabartiniams floristams, buvo gautos dar 19 a. Pirmasis kultūros fanas ir entuziastas buvo prancūzų botanistas E. Lemuinas. Kaip jo veisimo darbo pavyzdį, galite pristatyti balta “Astilba” prekės ženklą “Mont Blanc”.

Astilba Mont Blanc“Astilba Mont Blanc” yra vidutinio žydėjimo laikotarpis su baltos piramidės žiedynų ilgiu nuo 15 iki 20 centimetrų. Krūvos aukštis siekia 60 centimetrų. Tuo pačiu metu gėlių kepsniai virš grakščios rusvai žalios lapijos pakyla apie 20 cm. Žydėjimas prasideda liepos pabaigoje, o pabaigoje – antroje rugpjūčio pusėje.

Nepaisant reikšmingo indėlio į kultūros plėtrą, prancūzas nėra laikomas žmogumi, dėl kurio “Astilba” turi “puikios karjeros”. Kultūros įkūrėjas Georgas Arendzas. Šis vokiečių mokslininkas ir natūralistas sukūrė daugybę veislių, tiesiogine prasme parodydamas astilbos grožį visam pasauliui. Kaip ženklas pagarba Arendos nuopelnus, jo veislės buvo sujungtos į didelę grupę, pavadintą po kūrėjo ir šiandien tapo tam tikru standartu.

Astilba David (A. Davidii)

Astilba DovydasTai buvo tokia Astilba rūšis, kuri kilo iš šiaurės vakarų Kinijos ir iš dalies iš Mongolijos jos veisimo darbuose, kuriuos naudojo Arends. Laukiniai ir kultūriniai augalai yra gana aukšti. Medeliai pasiekia 150 cm aukštį, o šviesiai žalios spalvos, su rusvomis petioles ir centrinėmis venomis palieka pusę mažesnę. Cirrus lapų plokštės yra labai patrauklios, bet kai pirmosiomis rugpjūčio dienomis ant jų pasirodo didelės piramidės žiedynai, niekas neatsisako augalo žavesio! Pleiskanos pūslelės aukštis yra nuo 30 iki 40 cm, gėlių gamtoje vyrauja bendrosios atspalvių spalvos.

Šis astilba tipas buvo auginamas daugiau nei šimtmečio soduose visame pasaulyje, tačiau garsiausi “Arendas” hibridai yra labiausiai žinomi.

Astilby Arends (A. Arendsii Hybrida)

Astilbe White Rock and RollŠviesus atstovas bendruomenei – Astilbe rokenrolo rūšių Arends su balto gėlės, žali lapai, sėdi ant rausvai rudos stiebai, ilgas žydėjimo ir kompaktiškas krūmas. Kaip matyti iš nuotraukos ir veislės aprašymo, “Astilba” išsaugojo savo ypatybes.

Related  Naudojimo, naudos ir žalos pupelių savybės

Tas pats pasakytina apie rūšis iš tarpsektorinių hibridų grupės Arends. Šie augalai yra būdingi bendromis savybėmis:

 • aukštis 100 cm;
 • suaugusio krūmo smaigalio ar spraustinių formų plotis siekia 70 cm;
 • sudėtingas, dantytas prie krašto ir pakartotinai nukirstus lapus, yra lygus, kartais šviečiantis paviršius ir tamsiai žalia spalva;
 • mažas, visų Astilbe rūšių, gėlės gali būti dažomi visomis balta, alyvinė, rožinė ar violetinė atspalvių, o surenkamos didelių žiedynų kompaktinių;
 • Žydėjimas vyksta liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tęsiasi nuo 4 iki 6 savaičių.

“Astilby Arends” sujungia keletą dešimčių veiksmingų ir pažįstamų sodininkų.

Astilba AmetistasAstilba Ametistas yra tikra perlas kolekcijoje. Ametistas skirtas penktoms grupėms ir vienkartinėms plantacijoms. Augalai, apie 80 cm aukščio, gerai atrodo fone ir gali vaidinti pagrindinį vaidmenį girliandoje tarp šeimos lapijos, paparčio ir kitų žalumynų. Šiai veislei būdinga sklandžiai šviesiai žalia, gelsvos atspalvio lapija ir tanki kolonėlių žiedynai, kurių ilgis siekia 30 cm.

Purus violetinės gėlės, paliekančios ryškus šepetėlis, kaip ir tikroji ametistas, sukuria rausvos, melsvos ir alyvinės spalvos masę. “Astilba” žydėjimas prasideda liepos mėnesį ir tęsiasi iki mėnesio.

Astilba NemoIš Astilbe Nemo ir Nemo gėlės intensyvesnę spalvą nei ankstesniais reitingui, ir jie atidaryti per savaitę ar dvi vėliau. Ryškus rožinis su alyvinis atspalvis energingas šepečiu kaip įsižiebti šešėliai kampuose sode, kur augalas jausis patogiausia su. Krūmo aukštis siekia 75 cm, o dekoratyviniai veislės lapai yra spalvoti turtingu žaliu tonu.

Astilba DiamantasBaltoji Astilba Diamantas yra didesnė nei jo seserys. Jos krūmas augmenijos aukštyje siekia 90 cm aukštį. Pirmasis liepos mėn. Dešimtmetį pasirodo purus gėlės, sudarančios plačią įtrūkį, ir prasiskverbia tik iki mėnesio pabaigos. Dėl 30 centimetrų prabangių žiedynų “Astilbe” prekės ženklas “Diamant” yra vienodai gera ir gėlių dubenyje. Šviesūs lapai su rudais dantytais patarimais puikiai nusileidžia iš gėlių pieno baltumo.

Astilba RadiusPalyginti naujas hibridinių veislių tarp astilbes Arends – pažymių spindulys su turtingu raudonos spalvos, kurios sudaro laisvus Wiechowaty žiedynai ilgis 30 cm. Neįprasta gamyklos savybė yra ryškiai raudona lapija, kuri pasirodo šaltinyje po sniego. Tada lapai įgyja labiau pažįstamą tamsiai žalią spalvą, o tada liepos antroje pusėje virš jų atsidaro tūkstančiai purpurinių žiedų Astilba Radius.

Astilba White GloriaAstilba rūšys su baltomis gėlėmis visada švieži. Jos žydėjimo metu “apšviečia” labiausiai paslėptus, šešėliai kampus. Ne išimtis – “Astilba White” Gloria 80 cm aukščio su tankiomis rumbūgėmis žiedynų aukštis iki 20 centimetrų. “White Gloria” veislėms būdinga nuo liepos iki 3 iki 5 savaičių žydėjimas.

Astilba Anita PfeiferGrynai rožinė ar lengva lašišų šešėliai, Astilba Anita Pfeifferio gėlės atsiskleidžia arčiau rugpjūčio. Vėlyvojo žydėjimo laikotarpio veislė, kaip ir jos artimiausi giminaičiai, neviršija metro aukštyje. Astilba Anita Pfeiferis su žaliu lapais žaliuojančiu žaliuojančiu lapuku formuoja sultingą žolę krūmą. Kai ateina laikas žydėti per žalumynai atsiranda rudos arba rausvai gėlių stiebai papildyta pastebimą Wiechowaty žiedynas.

Related  Kokią priežiūrą namuose reikia zandedeskiya?

Astilba sesuo TheresaDidžiulė Astraea Sethra Theresa arba Sister Theresa įvairovė žydėjimo metu sukuria nuostabų rožinės, subtilios putos poveikį sodriems žalumams. Veislės ypatumas yra labai sodrus, šviesiai rožinės atspalvio šviesios žiedynos.

Nors pirmosios astilbos veislės buvo pagamintos beveik prieš 200 metų, botanikai vis dar negali susitarti dėl jų klasifikavimo. Šiandien daugiau nei 50 rūšių yra klasifikuojamos kaip hibridų grupė ir gali būti įtrauktos į skirtingas rūšis arba veislės bendruomenes.

Astilbe AmerikaAugalams augintose puikiai tinka Amerikos Amerikos astilbio rūšis su šviesiai alyvmedžių tankiais žiedynų žiedynais. Amerikos Astilbe kuta aukštis neviršija 70 cm, tačiau net ir tokiais kompaktiškais kultūros matmenimis negalima pamiršti šios veislės.

Batsy Cuperus asortimentas“Betsy Cooperus” veislės ypatumas yra subtilus, labai subtilus drebulės formos žiedynai. Šviesiai rausvos arba beveik baltos “Betsy Cuperus” gėlės išlaiko dekoratyvumą iki 25-30 dienų.

Astilba Gloria PurpureaTarp veislių, kurias mėgsta gėlių augintojai, yra Astilba Gloria Purpura su gausybe rausvos ar alyvmedžių gėlių. Augalas iki 70 cm aukščio išsiskiria nuostabiais deimantinės formos žiedynais-panicles ir neįprasta lapija su rudos arba rausvos spalvos atspalviu. Nors Astilba Gloria Purpurea žydėjimas mažėja keletą savaičių nei kitų veislių, žiedyno tankumą ir ryškumą sunku rasti lygus.

Astilba Koning AlbertasSniego baltos gėlės gerbėjai įvertins Koeningo Alberto laipsnį su laisvais, dideliais žiedynais ir tamsiai žaliu lapija.

Astilba Thunberg (A.

Astilba raudonas žavesysNors gamtoje Tunbergo Astberas randamas tik mažame ruože nuo Rusijos Kurilų salų iki Japonijos, augalas ilgą laiką vertinamas botanikų ir dekoratyvinių augalų mėgėjų. Šios rūšies laukiniai egzemplioriai neviršija 80 cm aukščio, dauguma jų atsiranda stiebuose su apikosiais žiedynais, kurie pasirodo vasaros viduryje. Didelės 25 cm ilgio drožlės, pasižyminčios dreifuojančia forma, o baltos gėlės sukuria švelnų lengvą aromatą.

Šios rūšies augalai pirmą kartą sodinami paskutiniame XIX a. Ketvirtyje. Nuo tada Tunbergo “Astilba” yra viena iš mėgstamiausių daugeliui kultūros gerbėjų. Labiausiai natūraliai ir efektyviai linkę žiedynai žvelgia į pilvą ir šalia vandens, kur astilbas mėgsta įsikurti gamtoje.

Thunbergo (A. Thunbergii Hybrida) hibridai

Dėl šios rūšies astilba atsirado daugybę hibridų ir veislių, kurie daugelį metų buvo populiarūs gėlių augintojams.

astilba profesorius van der WielenAstilba profesorius Van der Wielen su maloniais baltais gėlėmis plonose rausvai rudosiose stiebelėse yra aktyvus dėmesys. Šios veislės aukštis siekia 90-150 cm. Razemos žiedynų ilgis iki 45 cm ilgio tinka krūmo dydžiui. Žydėjimo laikas prasideda liepos mėnesį.

Astilba StraussenfederŠviesus žydi Astilbe Straussenfeder žiūrovas, o ne tik grakšti forma ir dydis žiedynai, bet pirmiausia ir svarbiausia, jų neįprasta koralų spalva. Straussenfeder veislių auga iki 80-100 cm žydėti liepos pabaigoje ir bus papuoštas labai šešėliai dalys sode ir kampus, išsibarsčiusius po saule.

Astilba raudono šarmo įvairovėKita Astbergo, Thunbergo “Raudonojo šarmo” įvairovė yra turtinga tamsiai raudonos violetinės spalvos atspalvių ir rusvos spalvos jaunų žalumynų. Tokios ryškios veislės vietą galima rasti erdvios gėlių lovos centre arba medžių vainikuose, kur “Astilbe Red Charm” netrukdys tiesioginių saulės spindulių.

Related  Runkelių sulčių nauda ir žala

Astilba iš Korėjos (A. Koreana)

Astilbe korėjiečių kalbaNenuostabu, kad Korėjos, Kinijos ir Japonijos vietinės kilmės astilbos rūšys buvo suteiktos pagal jų tėvynę. Į šiaurės rytų Kinijos ir Korėjos pusiasalio gyvena vidutinio dydžio ilgalaikį Korėjos Astilbe aukštis 50-60 cm. Tarp kitų augalų išsiskiria rudos krūva ant stiebų ir galinių pusių lapų buvimą. Žiedynai, esantys tankiomis slydimo formomis, susideda iš baltos ar rausvos gėlės.

Kinų astilba (A. chinensis)

Kinų astilbaKinų astilba yra daug didesnis už Korėjos veislę. Jos stiebai pasiekia 1 metro aukštį, tiesiai po sutrumpintomis nelygiaisiais lapais ant ilgų petioles. Šių augalų rūšių krūva yra tik ant venų ir palei lapų kraštą. Pagrindinė mažųjų gėlių spalva yra rausva, balta ar alyvinė. Gėlės kaupiami ir purus tankus Žiedynai iki 35 cm. Kinijos Astilbe susijęs su vėlai rūšys gali mėgautis savo žydėjimą su rugpjūčio antroje pusėje.

Astilba japonų (A. Japonica)

Japonų astilba

Japonijos astilba – tokia žvaigždė šios kultūros žinovuose. Remiantis šiais duomenimis, gaunamos daug originalių veislių ir tarpsektorinių hibridų.

Platus, augalų krūmų išplitimas aukštyje siekia 60-80 centimetrų. Aromatinės gėlės, pvz., Raštuoliai lygūs lapai, laikomi raudonuose stiebuose. Gamtoje vyrauja balta ar rožinė gėlių spalva, bet dėl ​​veisėjų darbo šiuolaikinės japonų astilbos veislės suteikia 30-centimetrų žiedynų alyvinio, violetinio ir tamsaus atspalvio.

Japonijos hibridai (A. Japonica Hybrida)

Dėl daugelio orthozių ir hibridų, gautų šiuo pagrindu, būdingas kompaktiškumas, žydėjimo žiedas, blizgių lapų buvimas ir greita gėlių išvaizda. Pirmųjų šios grupės augalų kūrėjas buvo H. Arendsas, todėl kai kurios rūšys kartais laikomos Arendse’s astilbe.

Astilba BremenLabai mažas 45 cm aukščio Astilbe Bremenas tinka sodinti sodą arba auginti puodo kultūroje. Kompleksinis Brėmeno veislės krūmas su originalia tamsia lapija ir rožinės žiedynų iki 15 cm ilgio nepaliks abejingų bet kokio floristo.

Astilba GladstoneŠiek tiek didesnis už ankstesnįjį laipsnį, Gladstone Astilbe su turtingomis baltomis gėlėmis, surinkta pagal Gladstone piramidinių žiedynų charakteristikas.

Astilba japonų MontgomeryViena ryškiausių Japonijos veislių šeimoje yra Montgomery Astilbe, šiek tiek virš 60 centimetrų. Praėjusių metų antroje pusėje neįprastai rausvai žalumynai apšviestos tamsiais raudonais blizgus žiedynų žibintais. Japonijos “Astilbe Montgomery” žydėjimas trunka dvi savaites, tačiau per šį laiką jis turi laiko palikti neišdildomą įspūdį.

Astilba Red SentinelRyškesnis japonų Astilbe Montgomeris tik jos “sesuo” grupėje – Astilbe klasė “Red Sentinel aukštis apie vieną metrą ir tamsiai raudona pumpurų beveik iš grakštus stiebų spalva. Šios veislės lapai taip pat pastebimi raudonai. “Red Sentinel” žiedynai yra tankūs, siauri, o jų išvaizda patenka ant liepos antrojo dešimtmečio.

Astilba persikų žiedas“Peach Blossom Astilba”, pavadintas persikų medžių žydėjimo metu, visiškai pateisina jo pavadinimą. Rusvai žalios stiebeliai jau liepos pradžioje augalų, kuriems rožinės kramtomosios gumos putos, atspalvį ir šviežumą pavasario žiedlapių primenantis persiko. Šiuo atveju krūmas “Peach Blossom” yra gana mažas. Jos aukštis neviršija 60 cm, o žiedynų ilgis – 15 centimetrų.

Astilba kraštovaizdžio projekte – video