speciali diagnozė sibiroIrisas yra tikras gėlių ir gėlių sodo dekoras. Iris Sibirietis skiriasi nepretenzybe ir atsparumu šalčiui, greitam augimui ir daugybei žydėjimo. Tvirti nykštukų orijų sodinimai puikiai atrodo gražiai palei apatinius kampus. Aukštos veislės gerai išauga palei tvoras ir gyvatvores. Yra keletas šimtų veislių sibiro rožių, skirtingų gėlių aukščio ir formos, žydėjimo sąlygų ir lapų struktūros.

Iris Sibiro – aprašymas ir savybės

geltona iris sibiroSibiro rainelės privalumai yra akivaizdūs – tai ištvermė nuo stipraus aplinkos sąlygų, atsparumo ligoms, paprastos priežiūros, spalvų įvairovės ir greito augimo galimybės.

Visi irazos gamtoje yra suskirstytos į dvi grupes:

 1. Irisai su banda ant apatinių žiedlapių, tai yra, barzdotos.
 2. Irys, neturinčios bardo, tai yra, yra žinomi.

Iris Sibiro sirupas Sibiricoje neturi barzdos, turi lygių šilkinių žiedlapių, nuostabios formos puokštę, pakankamai didelę. Viename šiene vienu metu formuojamos kelios gėlės – 2 ir 3. Natūralus augalo atspalvis yra mėlynos ir mėlynos spalvos. Hibridinės veislės turi daugybę spalvų – balta, rožinė, geltona, raudona, bordo, alyvinė. Sibiro rainelės žiedlapiuose vienu metu galima sujungti du atspalvius.

Dėl sėkmingo veisėjų veiklos buvo išaugintos apie 800 veislių. Gražios gyvybingos gėlės puošia geriausius Europos, Kaukazo ir Turkijos sodus.

Iris Sibiro nuotrauka ir aprašymas:

 1. Klasikinė gėlė susideda iš šešių žiedlapių, trys siaura, nukreipta į viršų ir trys žemesnės, didesnės ir išlenktos iki apačios.
 2. Šalia žiedlapių bazės yra auskaras – kontrastingos spalvos dėmės, kartu su žiedlapiais gali praeiti apvadą.
 3. Hibridinės veislės gali turėti tik plataus arba tik siauros žiedlapių, jų stiebai gali pasislinkti.
 4. Veislių skirtumas pasireiškia ne tik žievės spalvomis, bet ir jų tekstūra. Yra sibiro irazos su rausvomis ir lygiomis žiedlapimis, su gofruotu ir lygiu kraštu.

užuolaidos Sibiro rainelėsPagrindinis Sibiro rainelės bruožas – stiebas. Netgi, pasiekiant 100 ir 120 cm aukščio, augalui nereikia papildomos paramos. Yra vidutinio dydžio, išstūmimo ir nykštukų veislių su skirtingu skaičiumi papūgių. Dauguma veislių žydi birželio mėnesį, yra veislių su vėlyvuoju žydėjimo periodu, vykstančiu liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Taip pat skirkite remontant veisles, kurios turi laiko išnyks šiltu sezonu du kartus – pavasarį ir rudenį.

SIBIRO Iris – veislės įvairovė

Idėjos Sibiro veislių nuotraukos ir jų aprašymas:

 1. Harpswell Haze. Ji pasižymi dideliu gėlių spalvos, švelniomis alyvmedžio mėlyna spalva su ryškiomis tamsiomis venomis. Ilgą laiką auga be transplantacijos, gyvybinga ir nepretenzinga gėlė.Harpswell Haze
 2. Baltas sūkurys Baltos Sibiro rainelė su švelniu auksiniu atspalviu, pasižymi dideliu kulniuku – iki 15 cm ir ilgai žydėjimo laikotarpiu. Daugiametis krūmas gali išplisti į svetainę, metro ilgio ir pločio.klasikinis baltas sūkurys
 3. Altajaus lyderis. Vidaus veislė yra aprūpinta keliais pavadinimais – “kotatek”, “cockerel”, varpeliais. Kiekvienas stiebas išlaiko nuo 3 iki 6 žiedlapių, tuo pačiu metu žydėdamas 2 geltonos prisotinto mėlynojo atspalvio.Rūšiuoti Altajaus lyderį
 4. Hubbardas. Ši sruogelė pasiekia vidutinį aukštį – nuo 60 iki 80 cm, turi didelį neįprastos raudonos violetinės atspalvio gėlių stiebą. Skiriamasis bruožas yra geltonos arba baltos spalvos tepinėlis apatinių žiedlapių pagrindu.klasė Hubbard
 5. Hohenflug. Vienas iš didžiausių tarp Sibiro irisų, jis gali pasiekti 160 cm aukščio. Ji turi didelę gėlių stiebeliai su plačiais žiedlapiais tamsiai mėlynos spalvos.klasė Hohenflug

Iris Sibiro – sodinimo ir priežiūros taisyklės

Sibiro rainelės sodinimasSodinimas ir priežiūra Sibiro rainelės nėra labai sunku, augalai yra dosniai ir gražiai žydi ant atvirų plotų. Žydėjimo trukmė priklauso nuo veislės, gali užtrukti nuo 2 savaičių iki mėnesio. Vidutinis drėgnumas – greito skonio ir sultingos augalijos įkeitimas. Kultūrai pageidautina neutrali dirvožemio terpė.

Iris Sibiro nusileidimas:

 • pavasaris – kovo ir gegužės mėnuo;
 • ruduo – rugpjūtis ir rugsėjis.

gėlių lova su Sibiro irazomisRudeninio darželio sodinimo taisyklės – mėnesį iki stabilaus šalto oro atsiradimo, kad augalai galėtų būti įsikūrę atvirame lauke. Pavasarį persodinti ir sodinti Sibiro erkės turėtų būti atliekama po šalčių ir gerai šildomame dirvožemyje.

Idėjos, kaip maistingas ir laisvas dirvožemis, jiems reikia sistemingo šėrimo – po transplantacijos, jauniklių formavimo ir žydėjimo metu.

Retenionai ir svogūnėliai paprastai nepasileidžia, centrinis budas visada lieka paviršiuje. Augalai turi būti kruopščiai atlaisvinami, kad nebūtų liesti šaknų šaknų, laistyti, kai dirvožemis išdžiūvo, pašalina negyvas dalis ir piktžoles. Su amžiumi krūmo žydėjimas susilpnėja, todėl kultūrą reikia auginti naujose vietose.

Iris Sibiro kraštovaizdžio dizainas

nuostabi sibiro irozėVeislių Sibiro rainelės įvairovė, skirtingų atspalvių gėlės, kojeles ir platybė krūmo, jis intensyviai naudojasi juo papuošti bet kokį vietovės:

 1. Į priekį. Pirmoji pakopa yra geriau augalų veislių vilkdalgių atvira puodelio formos gėlių su ryškiausių ir sodriomis spalvomis žiedlapių – raudona, mėlyna, geltona, oranžinė, balta.
 2. Už Aukštos ir galingos erkės tarnauja kaip gražus fonas kitų augalų ir gėlių.
 3. Gėlių lovos centre. Efektyviai ir ryškiai, aukšti erškėnai žvelgia į salos gėlių arba žiedo sodo vidurį.
 4. Iki tvenkinio. Harmoningai atrodo, kad yra diafragma, pasodinta tvenkinio ar ežero kranto.Sibiro rainelė šalia tvenkinio
 5. Veja. Tarp žaliąja veja yra tinkamos grupės gėlės, jų dekoratyvumas paprastai nesumažėja prieš ir po žydėjimo.
 6. Už uolieną. Žemos klasės yra paklausa dekoruoti rockeries ir kalnų kalnuose. Jie sodinami atskiruose egzemplioriuose ir mažose grupėse.Sibiro rainelė rokaruose
 7. Sudėtingas kraštovaizdis. Rhizome-irisai yra pasodinti ant grožio šlaitų ir užkirsti kelią jų sunaikinimui.
 8. Palei kelius. Tamsi erozijos žalia yra ideali sodo takų, tvorų ir gyvatvorių projektavimui.Sibiro sruogas palei sodo kelią

Patyrę augintojai rekomenduoja dažnai padalyti ir persodinti dėmeles. Šios priemonės neleidžia seniems augalams augti, padeda didinti dekoratyvines savybes ir prailginti žydėjimo laikotarpį. Nepjaunant krūmų gali augti vienoje vietoje 5 ir 10 metų iš eilės.

Irisai yra populiari Sibiro ir daugiafunkcinė gėlė. Jie gražūs, nepretenzingi ir kvapnūs. Šiuos augalus gieda poetai, menininkai vaizduojami sodininkai. Kiekvienam sode yra tinkama veislė. Gyvai grožį galima nugabenti į namus – iliuzija ilgėja.

Neapsisprendžiantys Sibiro hasisai – video