kiparisas vazonuoseSunku įsivaizduoti Juodosios jūros ar Krymo kraštovaizdžius be liekno gražaus kipariso. Jei atsipalaidavote, tai žavisi šis gražus medis, padengtas mitais ir legendomis, pabandykite auginti kiparisą puodelyje. Jo rūpinimui reikės tam tikrų žinių ir įgūdžių, tačiau šiai miniatiūrinei pietinei Kalėdų eglutėms bus malonios minkštos aromatinės pušies adatos ištisus metus.

Gamyklos aprašymas

prabangus kiparisasCypress nurodo amžinai žalumynų medžius ir tos pačios šeimos krūmus. Sukuria piramidinį ar plazminį karūną. Jauni augalai turi mažus, adatinius lapus. Suaugusiuose egzemplioriuose jie yra žvyneliai, spaudžiami filialams. Cypress nurodo vienarūšius augalus: po vieną vainiko yra vyriškos ir moteriškos spurgos, kurios brandina antrus metus. Kūgio skalės apačioje sėklos paslėptos.

kipariso vaisiusCypressiai yra subtropinio ir atogrąžų klimato gyventojai. Šiltnamyje atsparios rūšys auginamos soduose ir parkuose, o populiarus naminių paukščių auginimui yra populiarus kiparisas.

Krikščioniškoje kultūroje kiparisas pasirodo kaip amžinojo gyvenimo simbolis ir yra paminėtas Biblijoje kaip medis, augantis rojų soduose.

Siekiant sutvarkyti Edeno sodo gabalą ant jo palangės, būtina sukurti kiparisus, kurie yra arti natūralios buveinės aplinkos.

Priežiūra kambario kipariso

jaunoji kipariso šakaŠi pietų šilumą mylinanti kultūra turi gerą apšvietimą. Tačiau išlaikyti ryškią saulę galima tik auginti medžius, o jaunų daigų vidurdienį pageidautina pritenyat. Geriausia jo vieta yra rytinės ar šiaurinės palangės.

Rūpinimasis kiparisu puodo namuose yra reguliariai laistyti, genėti, purkšti ir suteikti žiemos taikos laikotarpį.

Vasarą pietų grožis laikomas bent 20 ° C temperatūroje ir gausiai gryno oro. Tuo tikslu kiparisas į puodą vežamas į balkoną, į kiemą, į verandą. Karštu sezono metu augalui reikia reguliariai purkšti, labai patinka dušai ar bent jau arti šlapio samanų ar šlapio akmenukų.

Ankstyvą pavasarį kiparisas supjaustomas, kad suformuotų norimą karūną. Iki rudens jis gausiai laistomas, laikantis taisyklės – šiltesnis kambaryje, tuo daugiau laistyti.

Nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesį kiparisas šeriamas kasdien su skystomis mineralinėmis trąšomis, skirtais kambariniams augalams.

Labai panašus į kiparisą vadinamą kiparisą. Jie priklauso tai pačiai rūšiai, todėl kipariso priežiūra puodelyje turi būti tokia pati, kaip ir pačiam kiprezei.

Related  Anemono gumbų sodinimas atvirame lauke ir augalų priežiūra

Kaip prižiūrėti žiemą kiparisą puodelyje

kiparisas žiemąKad intensyvus vegetacijos laikotarpis augtų, kiparisui reikia žiemos poilsio. Šiuo metu jis laikomas vėsioje patalpoje, esant 8-10 ° C temperatūrai. Vandenį labai gaiša, kartą per 7-10 dienų. Geriausia žiemojo kipariso vieta yra šildomas balkonas arba lodžija. Kad šaknys neužšaltų, indas suvyniotas su bet kokia izoliacija – polistirenu, mineraline vata, skudurais.

Pradedant pavasarį, kiparisas supjaustomas ir po dviejų savaičių supilamas į šiltą kambarį. Laistymas palaipsniui didėja ir pradeda tręšti.

Cypress transplantacija

jaunas kiparisasJauni, greitai augantys kiparisai kasmet persodinami balandžio-gegužės mėnesiais. Suaugusiesiems nereikia metinės transplantacijos, su šia procedūra jie atliekami, kai reikia, kai kiparisas sulankstytas sename puodelyje.

Jie labai atsargiai persodina kiparisą namuose į puodą, nes toleruoja net žemės komos vientisumo pažeidimą. Iš tiesų, augalas perkeliamas į didesnį pajėgumą, švelniai purtant žemę žemės komos kraštais.

kanalizacija už kiparisoPuodo dugną užpildykite kelių centimetrų gylyje, šiek tiek smėlio ir dirvos mišinio, kurį sudaro:

  • 1 dalis smėlio
  • 1 dalis durpių,
  • 1 dengtos žemės dalis
  • 2 dalys lapinės arba įprastos sodo dirvožemio.

Naujas dirvožemis, esantis žeme, yra pilamas taip, kad pasodintoje augalijoje šaknies kaklelis išliktų virš dirvos paviršiaus.

kipariso transplantacijaCypress įdedamas į naują puodą, bandydamas ne iš jo išpilti žemę ir švelniai užpildyti žemę tarpo tarp šaknų ir puodo sienų. Dirvožemis yra šiek tiek sutankintas ir laistomas.

Ligos ir kenkėjai

šaknies sistemos gedimasKipariso ligos paprastai susijusios su netinkama priežiūra. Taigi, nuo jo šaknų perpildymo puvimo. Jei atsiranda šaknies puvinys, pacientas persodinamas į naują žemę, pašalinant skilimo šaknis ir mažinant laistymo dažnumą.

Dėl kambario sauso oro, kiparisas gali nukentėti nuo skrebučių ar vorinių erkių. Liga lengvai gydoma “Fitoverm” arba “Actellikom”. Siekiant užkirsti kelią kenkėjų atsiradimui, būtina išlaikyti optimalią drėgmę kambaryje.

Related  Įtaka žmogaus sveikatai naudingų ir kenksmingų medžiagų daikon

Su šiomis paprastomis priežiūros taisyklėmis, kiparisas puodelyje gali išaugti į liekną ir elegantišką medį, kuris taps tikru interjero akcentu.

Vaizdo įrašas apie transplantaciją ir kipariso atgimimą į puodą