Scindapsus palankiomis sąlygomisGamtoje, skindapas, tai poluepifit-vijoklis laipioti ant medžio kamieno, kurio daugiau nei 10 metrų aukščio. Augalas turi dviejų tipų šaknis: oro ir pluoštinių po žeme. Vietos gyventojai Šri Lankoje susiduria su galingu vynmedžiu, užimtu per daug teritorijos. Namuose scindapsus auginamos grindų vazonuose, suteikiant augalui drožles, arba suspenduotose vazonuose. Gėlių augintojų dėmesį pritraukia rausva arba ryškiai žalia lapija, nepretenzybė rūpintis. In vivo stsidapsus žydėjimas mažas žiedyno, bet kambario sąlygomis pamatyti žydi beveik jokių šansų.

Priežiūros instrukcijos

Drėgmė ir laistymas scandaplosToje patalpoje, kurioje vasarą auga šniptelė, temperatūra neturi būti aukštesnė už +20 laipsnių, o šaltuoju metų laiku – ne žemesnė kaip +12 laipsnių. Veislės su žaliu lapija jaučiasi gerai kambario gale, nes jiems nereikia ryškios saulės spalvos. Įvairiems augalams reikia ryškesnio apšvietimo, kad lapų plokštės neprarastų dekoratyvumo.

Esant nepakankamam apšvietimui, scindapsus reaguoja su gausiu žalumynų kritimu.

Tvarkant augalą reikia laikytis laistymo režimo. Vidutinio sunkumo dirvožemio drėgmės po džiovinimo daugiau kaip 1 cm, gylis, pateikti šaknų sistemos skindapas palankias sąlygas plėtros. Gausus ir dažnas laistymas lemia šaknų ir gėlių mirtį. Sukurti specialias sąlygas augalų priežiūrai, didinant drėgmę kambaryje nėra prasmės. Pakanka, kad laikas nuo laiko lapai būtų nuvalyti drėgna šluoste arba purkštuvu iš purškimo pistoleto. Vasarą galite gaminti šiltą dują, kuris teigiamai paveiktų gėlių būklę.

Žiemą scindapsus neturėtų būti šalia radiatorių.

Augalų ūgliai auga labai greitai. Tik vienerius metus gėlių šakos taps ilgiau beveik 40 cm. Karūnos formavimas yra toks:

 1. Stiebų apipjaustymas ir jų tolesnis naudojimas reprodukcijai.
 2. Stiprinti stiebų augimo taškus, siekiant paskatinti šoninių ūglių susidarymą ir šakų augimą.
 3. Arkos instaliacija pritvirtinti ilgius stiebus arba specialų vamzdį su sfagnumi viduje. Mozaas yra drėkinamas, todėl šaknys gali gauti papildomą drėgmę.

Related  Chlorophytum nereikalauja kompleksinės priežiūros namuose

Atsižvelgiant į scindapsus, nepamirškite, kad augalas tręštų sudėtingomis trąšomis. Aktyviojo augimo laikotarpiu du kartus per mėnesį drėkinimas atliekamas pridedant trąšas skystu pavidalu. Žiemą pakanka maitinti augalą kartą per mėnesį.

Transplantacijos ir dirvožemio pasirinkimo taisyklės

jaunas skandalingasKartą per metus vasario pabaigoje persodinami jauni skandalopodai. Suaugę gėlės bando nerimauti mažiau. Pakanka keisti puodą kartą per 2-3 metus. Pavartojus pernelyg didelį, bet platų puodą, galite sukurti graži sudėtį skindapas skirtingų veislių arba padėkite sodrus krūmas senų augalų ir įsišaknijusių auginių.

Norėdami savarankiškai paruošti dirvą, naudojamą vienodomis dalimis:

 • upės smėlis;
 • humusas;
 • durpių ar lapų žemė;
 • keramzitas arba perlitas.

“Scindapsus” turi gerą drenažo sluoksnį.

Norėdami sukurti gražų krūmą, pirmiausia turite išlyginti ūgliai ir šaknų žiedus vandenyje. Senasis augalas turi atlikti šaknies sistemos tyrimą ir pašalinti pažeistus šaknis.

Stsindasos reprodukcija

Scindapsus gerai valo orąJūs tikrai mėgstate savo augalą ir norite pamatyti net keletą kopijų. Galite nusipirkti, bet jūs galite padauginti jau augantį krūmą. Sulenkiant suaugusiesiems skirtą scindapą suteikia galimybę ne tik suteikti gražią formą, bet ir gauti auginius. Pjovimui naudokite švarius žirklius arba peilį. Iškirpkite po mazgu. Norint sėkmingai įsišaknijimui iškirpti, turi būti trys lapai. Jums reikia vandens rezervuaro ir gerai apšviestos vietos.

scyndasoso augalai su šaknimisGalima iš karto nupjauti asilą į žemę, iš anksto apdorojus pjovimo vietą su įsiurbimo agentu. Norint pasiekti pageidaujamą rezultatą, puodą su rankena uždengs permatomas maišas arba plastikinis butelis. Jau praėjus ne daugiau kaip 3 savaičių įskiepytas šindaksas gali būti persodintas į nuolatinę gyvenamąją vietą.

žiediniai kopūstaiJei išspausite laidus į žemę, tai netrukus suteiks šaknis. Po kurio laiko pasirodys pirmieji lapai. Gerai išimkite jauną augalą iš motininio alkoholio ir transplantacijos.

Related  “Croton” dauginimasis namuose

Nutraukusi ilgą evakuaciją, atsargiai padalykite ją į keletą dalių. Kiekvienas turi turėti lapus. Šis metodas leidžia vienu metu gauti kelis kirtimus.

Ligos ir kenkėjai

stsyndasusa tipaiNeteisinga scindapsus priežiūra gali sukelti jo ligas:

 1. Lapai geltoni. Priežastis – augalui reikia trąšų.
 2. Lapų plokštelės antgaliai išdžiūvo. Priežastis – įrenginys yra pernelyg arti šildymo įtaiso, nėra purškimo.
 3. Lapai patenka. Priežastis – lėktuve nepakanka maisto ir šviesos, gali būti skersvėjų.
 4. Puviniai stiebai. Priežastis yra žema turinio temperatūra ir per didelis dirvožemio drėkinimas.
 5. Lapų spalvos pokyčiai ir baltos dėmės išvaizda. Priežastis yra apšvietimo perteklius ar jo trūkumas.

Nuo kenkėjų iki scindapsus, dažniausiai prikimšta voras, amarai, trripai. Pakanka atlikti “Actellik” apdorojimą, kad juos nugalėtų.

Apie scindapsus priežiūros taisykles – video