Zamiokulkas kambario interjereNepaisant nepakankamai ištvermingos zmiokulkos ir vertos godumo, kartais savininkai jaudinasi. Kodėl zamiekulkas pasidaro geltonos spalvos, o kas, jei stiebai nudžiūvo ir lapai išdžiūtų? Atsakymas į klausimus, kurie kerta floriculturistą, dažnai slypi klaidose, padarytose išvažiuojant, arba lankytojui nepakankamai dėmesio skiriant iš tropinių, bet ne per šlapių Afrikos sričių.

Ne atsižvelgiant į biologines savybes kultūra, Gėlininkas rizika susiduria su situacija, kai nesveika zamiokulkas signalai geltonų dėmių, džiūsta lapų plokščių, praradimo elastingumo ir sultingas stiebų patarimų. Kuo ilgiau augalas yra nepatogiomis sąlygomis, tuo rimtesnės pasekmės ir išoriniai negalavimų požymiai.

Jei nesilaikoma namų priežiūros taisyklių, zmioculcus tampa geltonas, lapų skilčių skaičius mažėja ir jų spalva tampa pastebimai ryškesnė. Tačiau dėmesio stygius kelia grėsmę ne tik dekoratyvumo praradimui, bet ir šaknies sistemos griūčiai, ūglių bazei, jų džiūvimui ar vulkanizacijai dėl kenkėjų išpuolio.

Kodėl zamiokulkas nesuteikia naujų ūglių?

Priežastis, kodėl zmioculcus lapai būna geltoni, praranda sočiųjų žalių ar netgi nudegimų, dažnai trūksta šviesos. Deja, gėlių augintojai pamiršta apie apšvietimo pasikeitimą rudens-žiemos laikotarpiu.

Įsikūręs zamiokulkasomo puodo gylyje reikia perkelti arčiau prie lango, kai tai neįmanoma, kultūra suteikia papildomą apšvietimą.

Geltonieji lapeliai foliocaDekoratyvinių augalų savininkui, skundžiant, kad zamioculcus nesuteikia naujų ūglių, būtina atkreipti dėmesį į puodo vietą ir dirvožemio kokybę. Nors augalas negali būti vadinamas sparčiai augančiu, lėtas jaunųjų lapų formavimas dažnai priskiriamas prastam maistinių medžiagų substratui ar būtinybei transplantuoti žalią augintinį. Šaknies sistema šiuo atveju užima visą puodo tūrį, nepaliekant dirvožemio. Dėl to gėlė kenčia, zamioculcus lapai tampa geltoni, augimas sustoja, ir jau egzistuoja žolės.

Norint ištaisyti padėtį, dekoratyvinei kultūrai parenkamas tinkamo dydžio puodas, transplantacija arba zamioculcių šėrimas atliekamas sudėtingoje sudėtyje.Augalų šakniastiebių ir transplantacijos tikrinimas

Related  Ar žinai, kaip daugėja Veneros plaukų adjumantas?

Žmiokulkasa stiebas buvo raukšlėtas

Tai, ko dauguma augintojų laiko kaip zamioculcus ir jo smailių lanksto lapų stiebą, yra sudėtingos formos lapelis. Jei sustorėję drebėjimai praranda elastingumą, o zmioculcus lapai tampa geltoni, priežastis gali būti pažeidžiama drėkinimo taisyklės.

Gamtoje augalas susiduria su sausra, o gyvybės palaikymas kaupia drėgmę galinguose sultinguose lapuose. Kai zamiokulkas chroniškai trūksta vandens, tai yra, laistymas yra retas ir paviršutiniškas, todėl kyla grėsmė, kad gelta ir išnykusi visos viršutinės dalys. Panaši situacija pastebima po potvynio dirvožemio, dėl to žala šaknų sistemai.

Lapų plokštelės spalvos keitimas reaguoja į priežiūros problemasKlausia: “Ką jūs darote ir kodėl zamiokulkas geltona?” Gėlininkas turėtų analizuoti augalų priežiūros ir galimą priežastį netinkamo augintinio.

Jei zamiokulkasos kotelis sugerti nuo perpildymo:

  • gėlė išimama iš puodo;
  • švelniai pašalinkite dirvą ir plaukite šaknis;
  • pažeistos vietos pašalinamos švariu aštriu peiliu;
  • sveikų audinių skiltelės apibarstomos medžio anglies milteliais ir džiovinamos.

Pasirodžius puvimo ar grybelinės infekcijos požymiams, kambarinių augalų mylėtojas neturėtų apsiriboti akmens anglių apdorojimu. Tokiu atveju būtina pasinaudoti fungicidais, kurie sunaikins vieną iš problemos priežasčių, apsaugo šaknis ir gumbus ateityje.

Landing zmiokulkasa išleisti vazonuose, šiek tiek daugiau nei sveikos šaknies sistemos tūris. Substratas turi būti laisvas, pralaidus orui ir drėgmei. Svarbu, kad drėkinimo vanduo neturi kauptis dirvožemyje, todėl į puodą daro galingą drenažą, ir dirvožemio sudėtis pridėti smėlio, perlito ar vermikulito ir anglis.Augalo šaknys užpildė puodą ir skubiai reikalavo transplantacijos

Kai zmioculcus lapai po transplantacijos pasidaro geltoni, tai gali reikšti netinkamą substrato parinkimą, kuris pasirodė pernelyg tankus.

Panaši situacija laukia floristas, jei jis, bandydamas maitinti augalą, neteisingai paimdavo veikliųjų medžiagų koncentraciją. Neveikdamas pernelyg didelio mitybos, zmiokulkas jaučia diskomfortą ir silpnėja. Štai kodėl zmioculcus tampa gelsva, bet ką turėčiau daryti tokią situaciją? Deja, mes negalime padaryti be persodinimo krūmo į naują dirvą ir plauti šaknis.Neteisingai parinktas substratas gali sukelti lapų geltą

Related  Naudingos savybės ir vitaminų arbata iš obuolių lapų

Ką daryti, jei zmioculcus lapai pasidarė geltonai, o tada padengiami tamsiomis dėmėmis ir greitai išdžiūsta. Šie simptomai rodo per žemą augalo temperatūrą ir pernelyg girdymą. Dažniausiai tai atsitinka, kai sezonas pasikeičia, kai floristas neturėjo laiko prisitaikyti prie priežiūros. Jei žaliosios gyvulinės kilmės sutrikimas pastebėsite, pakanka nustatyti, kaip užtepti laistą ar perkelti indą į šilumą.

Zmioculacace kenkėjai

Jei zmiokulkasa geltonieji lapai, gėlė gali parodyti kenkėjų išpuolį.

Augalui, kuris vasarą vežamas į lauką, gresia užkrėtimo amarų, apimančių jaunus ūglius ir nugaros sritis lapais. Vabzdžiai didžiausią žalą trapioms augalams daro.

Todėl, įvedę puodą į kambarį, geriau pasirūpinti savaitine karantine zamiokulkams ir patikrinti kenkėjus, kad apsodintumėte želdyną insekticidu.

Lapelyje išsidėstė amaraiBe kultūros pavojaus:

  • spenelių erkės greitai sklinda sausame kambaryje;
  • iš gatvės ar kaimyninių augalų nukryžiuotą zamiokulką;
  • trigs ir valgomieji pyragaičiai.

Su vorinio erku, nepakanka kovoti su sisteminiais akaricidais. Cheminės medžiagos bus laikinai veikiančios, jei namuose zamiokulkas neskambės namuose.

Prieš lazdeles, trrips ir vabzdžiai naudojami sisteminiai insekticidai, o atsižvelgiant į paskutinius du kenkėjus, reikės atlikti ne vieną, o keletą procedūrų.

Venkite nemalonių žvilgsnio augintojo kai zamiokulkas geltona, gėlių lapai glebti ir nukristi, tai galima teikti augalus su optimalaus temperatūros turinį, apšvietimo, laistymo ir tręšimo. Mes neturime pamiršti laiku transplantacija dekoratyvinių augalų ir kruopštaus dėmesio į substrato parinkimas.

Savybės rūpintis zamiokulkase, kad lapai nesukurtų geltonos – video