narcizai nebešylaGėlių augintojai dažnai susiduria su problema, auginant narcizus. Atrodo, kad priežiūra ir laistymas yra geri, bet augalas dėl kokių nors priežasčių nesukuria spalvos. Taigi, kodėl niežulys nesuskaičiuojamos ir ką galima padaryti, kad augalas pasikeistų?

Pagrindinės priežastys, kodėl gėlių narcizai nėra

daffodil gėlėsNorint sėkmingai žydėti narcizus savo gėlių miegamosiose vietose, turite atlikti išsamią analizę ir išsiaiškinti keistą gėlių elgesį.

Neteisingas laistymas

laistyti gėlesSvarbiausias veiksnys, kodėl gėlių narcizai ir mesti lapai, gali būti nepakankamas laistymas. Narfodilių šaknys yra 30 cm gylio, o sausa dirva šalia šaknies kenkia gėlėms. Augalijoje nieko nėra, kad būtų galima gauti visas medžiagas, reikalingas augimui ir žydėjimui, šaknys palaipsniui pradeda mirti. Pirmasis narcizas nustoja gaminti žiedynus, ir netrukus visi daugiamečiai žūva.

Nenutraukite dafondilių girdymo po žydėjimo. Drėgnis dega lemputę, kuri kitam sezonui padės augalui išleisti gausiai spalvą.

Ir taip pat priežastis, kodėl narcizai nebegauna, gali būti drėgmės perteklius. Per didelio laistymo atveju augalo šaknys yra visiškai vandenyje ir pradeda puvinėti. Gėlė pradeda skaudėti, ir natūralu, kad nėra jokio žydėjimo.

Griežtas nusileidimas

teisingas narcizų nusileidimasKita priežastis, kodėl narcizai nebegauna, yra artimas žiedynų sodinimas. Faktas yra tai, kad narcizas yra daugiametis augalas ir šaknies tipo šaknų sistema. Ir labai arti esančios augalai per kelerius metus gali pakankamai įžeisti gretimą lemputę. Dėl to žiedynas pradeda prarasti deguonies, drėgmės ir būtinų maistinių medžiagų. Galbūt lapų formavimui turės išteklių, tačiau žydėjimo metu gali būti nepakankamai stiprus.

Patyrę augintojai pataria persodinti augalą bent kartą per trejus metus. O kai kurie sodininkai, norėdami pasiekti žiaurų žydėjimo praktiką, kasmet stengiasi persodinti narcizus.

Gėlė persodinama, kai lapai yra nuryti ir visiškai nuleisti. Tai vyksta rugpjūčio pradžioje arba viduryje.

Netinkamas dirvožemis

Narcissum reikalauja silpnai rūgštus dirvožemioDar viena priežastis, kodėl narcizas neauga sode, yra per rūgštus dirvožemis. Narkisų auginimui optimaliausias yra silpniausias rūgščių dirvožemis, svyruojantis 5-7 pH vienetais.

Related  Ką jūs žinote apie arbūzų kalorijas, naudą ir žalą?

Jei žydėjimo stoka yra būtent šiame, galite ištaisyti padėtį, pridedant prie substrato šiuos elementus:

  • kreida;
  • miltai kalciu;
  • dolomito miltai.

Tokius priedus rekomenduojama įkelti į žemę keletą mėnesių prieš sodinimą tiesiogiai.

Nepakankamas maistas

blizgus narcizų žydėjimasDaugelis gėlių augintojai negali gauti gėlių narcizų, netgi suteikiant jiems tinkamą laistymą ir metinę transplantaciją. Tad kodėl narcizai žydi tinkamai ir ką reikia padaryti, kad augalas gamintų smurtinę spalvą?

narcizai žydi tinkamaiKad narcizai gausiai žydėtų, verta prisiminti keletą taisyklių:

  1. Būtina atlikti kasmetinį dirvožemio papildymą azotinėmis medžiagomis. Tačiau reikia pasakyti, kad azoto perteklius dirvožemyje gali sukelti žydėjimo stygių. Siekiant neperpilti dirvožemio, tręšti substratą mišiniais, kurių sudėtyje yra tam tikrų mikroelementų vienodomis dalimis.
  2. Augalas turėtų būti pasodintas po atvira saule. Kultūra, kuri auga šešėlyje, negali duoti pumpurų. Ir taip pat geriau augalų narcizai atskirai nuo aukštų augalų, kad nebūtų sukurti šešėliai.

Žala lemputei

pažeista narcizo lemputėNarcizai negali išlaisvinti pumpurų dėl sužalotos ar pažeistos lemputės.

Gėlių svogūnai gali sugadinti:

  • žema temperatūra;
  • kenkėjai;
  • netinkamas substratas;
  • liga.

Todėl labai svarbu laikyti augalus laiku, atsikratyti kenkėjų, pašalinti pažeistas lemputes. Taip pat siekiant išvengti lemputės užšalimo, rekomenduojama izoliuotą dirvą, kuriame daugiamečiai auga žiemą: durpiai, sausieji lapai, traškučiai, pjuvenos.

Kad narcizo lempa būtų atsparesnė įvairioms ligoms, prieš sodinimą, ją reikia įmirkyti kalio permanganato tirpale.

Neapdorotas lapų pjūvis

žydintys narcizai puodeIr taip pat jūs turite žinoti, kad daugiamečių augalų žydėjimo stoka gali būti ankstyva lapų pjaustymas. Narkiso lapeliai nulupti būtina, kai gėlės visiškai nudžiūvo, kad nebūtų pažeistas natūralus fotosintezės procesas.

Kaip matote, yra daugybė priežasčių, kodėl narcizai neauga. Ir norint nustatyti bet kurį iš jų be jokių sunkumų, netgi pradedantysis gėlininkas gali.

Kaip atkurti žydinčių narcizų grožį – video