Arbūzas, kaip alergenas, nesukelia grėsmės žmonių sveikataiPjovimo prinokusių, garsiai skamba arbūzas, kai paliesti, vargu ar kas nors tikisi, kad per valgyti gabaliuką teks mokėti ašarojimas, niežulys, gerklės skausmas ir kiti simptomai alergijos.

Gerai žinoma, kad melionai, kaip antai alergenai, praktiškai nėra pavojaus žmonėms. Nei žiedadulkės, nei vaisiai negali pakenkti sveikatai. Kodėl daugiau žmonių skundžiasi dėl diskomforto po geriamojo arbūzo? Ar gali būti alergija arbūzui?

Daugeliu atvejų, kai dėl sveikatos pablogėjimo kaltinti suteikia arbūzas, tiesa iniciatorius tampa jo įtaka organizmo su Ambrozija žiedadulkės, viena iš stipriausių alergenų panašumas.

Žydi ambrozėKai jums skambinti ekspertų pagalbos gydytojai nurodyti kryžminės alergijos arbūzas buvimą, o jei dar bandymai dažniausiai patvirtino, kad panaši reakcija pasireiškia žiedadulkių pavojingų karantino augalai.

Kas yra kryžminė alergija?

Dulkių raguvas ir arbūzų minkštimas turi tą patį aminorūgščių rinkinįAmbrosijos pelėdos, pirmą kartą į Europą importuotos į Ameriką nuo 1873 m., Tapo rimta problema daugeliui šalių, įskaitant Rusiją. Ne tik tai, kad ši ir dvi kitos ambrozės rūšys yra piktžolės, greitai užimančios ariamą žemę, o dar pavojingesnė yra liepos mėn. Žiedadulkių poveikis žmonių sveikatai. Prieš šimtą metų Rusijoje gamykla pradėjo užgrobti teritorijas iš Stavropolio teritorijos ir Krasnodaro teritorijos. Šiandien pievagrybių užtvankos randamos Primorskyj krašte ir Voronežo regione, o piktžolės plinta pastoviai į šiaurę.

Įkvėpus mikroskopines žiedadulkes, žmogus patiria visas alergijos nuo ašarojimo ir karščiavimo pasireiškimus, kvėpavimo sunkumą ir plaučių edemą. Tie patys simptomai ir alergija arbūzams.

Pasak gydytojų, teritorijose, kuriose auga ambrozė, iki 20% gyventojų yra linkę į alergiją savo žiedadulkėms ir saldžią arbūzų minkštimą. Bet kokie augalai yra bendro pobūdžio, netgi nepriklausantys vienai šeimai? Kalbant apie kryžminę alergiją, suprantama, kad organizmas reaguoja į beveik identišką alergenų struktūrą. Šiuo atveju žmogaus imuninė sistema nesiskiria panašių aminorūgščių rinkinių žiedadulkių ambrozės sudėtyje ir saldus, cukringos arbūzų minkštimo.

Related  Džiovintų figų naudojimo nauda ir žala

Saugus vaisius žiedadulkėms kūnas reaguoja į invaziją, parodydamas visą alergijos simptomų diapazoną. Šiuo atveju alergija arbūzui randama tuose, kurie labiausiai kenčia nuo pollinozės, ir visoje šalyje pasklinda ambrozija, tokie pacientai tampa vis labiau ir labiau.

Alergijos arbūzui simptomai

Kūno skausminga reakcija į arbūzą pasireiškia po tam tikro laiko po valgio, kai prasideda pilstymo medžiagų įsisavinimas ir absorbcija.

Alergijos arbūzui simptomaiLabiausiai ryškūs ir dažni alergijų arbūzų simptomai yra:

 • alerginis rinitas;
 • skausmas ir skausmas gerklėje;
 • sunku kvėpuoti iki Quincke edemos;
 • akių obuolio paraudimas, ašarojimas;
 • niežulys ir bėrimas ant odos ir gleivinės;
 • gleivinių ir minkštųjų audinių patinimas.

Kadangi organizmo suvokiamas alergenas kaip mielių minkštimas patenka į virškinimo sistemą, taip pat galima pastebėti vietinius simptomus:

 • skausminga, kartu su gabalais ir spazmai, pojūčiais;
 • pilvo pūtimas ir vidurių pūtimas;
 • pykinimas ir vėmimas;
 • viduriavimas.

Akių paraudimas yra vienas iš alergijos simptomųKai kuriais atvejais alergija arbūzams gali atsirasti silpnumas, galvos svaigimas ir karščiavimas. Alergeno veikimo nervų sistema reaguoja su pernelyg dideliu pacientų sužadinimo lygiu arba, atvirkščiai, su pasikartojančia reakcija į tai, kas vyksta.

Labiausiai rimtas arbūzų alergijos simptomas yra anafilaksinis šokas.

Šiam ūmiam ir pavojingam asmeniui būdinga sąlyga yra:

 • staigus kraujo spaudimo sumažėjimas;
 • supainioti sąmonę arba visiškai ją prarasti;
 • trikdomas judesių koordinavimas;
 • galūnių spazmai.

Alergija arbūzui gali pasireikšti suaugusiesiems ir vaikams

Vaikams alerginės reakcijos požymiai yra panašūs, tačiau alergijos arbūzo simptomai yra ryškesni ir grėsmingesni.

Alergijos prie arbūzo gydymas

Antihistamininių preparatų vartojimas padės palengvinti simptomusKadangi arbūzas turi pavojingesnį alergeną – dvigubą, labai svarbu jį laiku nustatyti ir pradėti taikyti priemonių rinkinį, siekiant palengvinti paciento būklę ir užkirsti kelią šiems priepuoliams:

 • Norint pašalinti alergiją arbūzams, kurių kryžminimas yra simptomas, rekomenduojama vartoti antihistamininius preparatus.
 • Šiuolaikiniai vaistai-sorbentai padės kauptis ir pašalinti iš organizmo alergenus, kurie į jį pateko.
 • Jei reikia, gydytojai skiria kortikosteroidus, kurie pašalina niežėjimą ir patinimą.

Related  Sodinimo ir priežiūros smulkmenos atvirame lauke metiniam ir daugiamečiam alissum

Speciali pagalba ir išsami medicininė apžiūra, kuria siekiama išsiaiškinti tikra alergija arbūzams, yra įmanoma tik kreipiantis į specialistus.

Kartais, kad nebūtų patirti diskomfortą nuo alergijos, vaisių, nepakanka naudoti juos į žydinčių augalų sezono yra pavojingi, Ambrozija, krenta liepą ir dalį rugpjūčio.

Šiuo atveju daugybei paplitęs pilvozių sezono perkėlimas bus daug lengvesnis. Tačiau yra išimčių, todėl valgant arbūzus maiste reikėtų elgtis atsargiai ir kitais metų laikais, mažinti porcijas ir stebėti kūno reakciją. Deja, kartais sveikatai teko visiškai atsisakyti švelnios mielės.

Vaikui skubiai reikia medicininės pagalbosReikia skubiai gydyti gydytoją, kai atsiranda tokių grėsmingų alergijos arbūzų simptomų:

 • kaklo ir veido patinimas;
 • sunku kvėpuoti;
 • širdies susitraukimai;
 • supainioti sąmonę.

Jei vaikui pastebėti alerginės reakcijos požymiai, nedelsiant reikia suvokti, kad gydytojas skubiai reikalauja, kad sveikatos būklė blogėtų.

Vaizdo įrašas apie melionų naudą ir žalą