Croton interjereVeiksmingas krotonas nėra laikomas paprasčiausias turinys, bet, atkreipęs dėmesį ir kantrybę, augalas reaguoja į gero augimo ir sveikas margas lapijas.

Ir jei norite, galite gauti naują krotoną, kurio atgaminimas namuose atliekamas trimis pagrindiniais būdais:

 • su platinimo pagalba;
 • atskirai gautų sėklų sėklos arba įsigytos;
 • naudojant oro sluoksnius.

Kaip dauginti Croton namuose? Kokie gedimai gali tenkinti floristą ir kokie būdai yra geriausiai prieinami?

Croton reprodukcija iš augalų

Įsišaknijęs krotono stiebasPjovimas yra lengviausias ir efektyviausias būdas. Ne tik, kad jūs galite gauti sodinamoji medžiaga ištisus metus, o ne tik pareikšti įsišaknijimui šaudyti patarimų su aktyvaus augimo metu, bet taip pat kyla auginiai su vieno lapo miega pažasties pumpurų ir nedideliu fragmentu stiebo. Šis metodas dažnai vadinamas krotono kopija lapais.

Jei atsodinsite lapą tik reprodukcijai, tai duos galingų šaknų, tačiau negalėsite laukti tolesnio vystymosi. Be inkstų, iš kurių šiaudai pradėtų augti, jauno dekoratyvinių augalų egzemplioriaus nebus.

Ankstyvą pavasarį pasodinti karpių auginiusGeriausias laikas nupjauti augalus yra ankstyvas pavasaris, kai ūgliai aktyviai neauga:

 1. Pjovimo ant galu kirtimų jo ilgis turi būti 6-10 cm. Tokiu atveju ateities augalas sudarys gerą šaknų sistemą ir sudarys nedidelį tvirtą stieptą.
 2. Smegenų išpjovos gaunamos tiesiame pjūvyje, kad gautų vieną intersticinę vietą su suaugusiu lapu ir inkstu.

Galima įsišakoti į kirtimus, o po to augti, geriau jas išpjauti su sveikomis ūgliais.

Išpjovų pjūvisIr patyrę ir pradedantys sodininkai dažnai turite klausimų apie veisimo Croton, nuotraukas ir žingsnis po žingsnio aprašymas visus etapus padės išvengti klaidų ir netrukus mėgautis nauja žalia augintiniai:

 1. Pieno sultys visada priskiriamos pjaustymo vietoms. Jis turėtų būti lengvai išdžiovintas servetėlėmis arba nuplaunamas.
 2. Dideli lapai ant viršutinių ūglių dalių, kurie gali susilpninti stiebą, pašalinant iš jo maistingąsias medžiagas, yra nutraukti iki pusės.
 3. Apatiniai lapai, kurie trukdo įsišaknijimui, pašalinami.
 4. Tada kirtimai, naudojami krotono reprodukcijai, porą valandų laikomi ore.
 5. Ir tik po tokio paruošimo sodinamoji medžiaga panardinama į kelis centimetrus šiltame vandenyje.

Iškirpkite žolę ir išdžiovinkite lapusTačiau teisingai paruošti sodinukus nepakanka. Kartono kopijavimas su auginimu yra svarbus, kad vandens, skirto įsišaknijimui, temperatūra būtų ne didesnė kaip 24-30 ° C. Naudinga naudoti turimus šaknies stimuliatorius:

 • jei skystis yra ilgai aušinamas, šaknies formavimas pirmiausia lėtėja, tada sustoja ir sodintis puvinys ir miršta;
 • Šiltesniu vandeniu šaknys taip pat auga nenoriai, o bakterijų augimo rizika yra didelė.

Visus laikus, nuo patekimo į vandenį prieš nusileidimą į žemę, sodinukai turėtų būti ryškioje, bet išsibarstytoje saulėje ilgos šviesos dienos sąlygomis.

Croton SeedlingKai auginiuose, su kuriais atliekamas Croton reprodukcija, pasirodys šaknys, nereikia laukti jų didelio pailgėjimo. Išverskite į žemę daug lengviau sodinių, kurių šaknų sistema yra maždaug 2-3 cm ilgio. Šaknys nepažeistos sodinimo metu, tačiau pačios keteros auga greičiau.

Su tinkamai parinkta dirvožemio sudėtimi ir dideliu drėgniu pora savaičių kroton sėkmingai aklimatizuojama ir nusistovėja normaliame kambario temperatūroje.

Croton reprodukcija oro sluoksniais

Augalų paruošimas ore dauginimuiJei suaugęs krotonas auga butuose su lignified, leafless bagažinės, tada oro lopšius galima gauti tokiame augale. Kaip Croton daugina šį įdomų, bet gana kruopščiai?

Norėdami gauti sodinamąją medžiagą, pasirinkite stipraus šūvio. Galite naudoti suaugusių augalų viršūnę. 10-15 cm atstumu nuo stiebo galo žievė supjaustoma apskritime, kad jis būtų išmatavęs apie centimetrų medienos. Čia krotonas, dauginant oro sluoksniais, turi formuoti šaknis.

Padėkite supjaustytą samanų sfagnumą ir plėvelęIškirpti vietą:

 • kruopščiai apdorotas augimo skatinimo priemonėmis;
 • apvyniotas sfagno samanų sluoksniu;
 • padengti pakuotėmis, kurios yra saugiai pritvirtintos prie atviros zonos ir virš jos.

Mozaas yra iš anksto sudrėkintas, ir jį galima laistyti ateityje, kol oras įsišaknijęs į krotoną. Po 4-6 savaičių laukia šaknies sistemos išvaizda iš aplinkinių samanų.

Kai tai atsitinka, įdėkite pagal šaknų atauga kamieninių yra nupjaunami, o dėl sodinukų, taip pat išplėtimo Croton auginių, persodinami į žemę. Augalų priežiūra taip pat nesiskiria nuo aukščiau aprašyto metodo.

Croton sėklų dauginimas namuose

Gyvūno reprodukcijai naudojamos augalų sėklos“Croton” dauginimasis sėklomis – tai daugiausia daug laiko ir ilgai trunkantis naujo augalo gavimo būdas. Pavyzdžiui, jei floristas nusprendžia atlikti tokį drąsią eksperimentą, kuris nori auginti mišrią ar retenkų egzempliorių, jis turėtų prisiminti, kad namo kranto sėklos:

 • nepasinaudokite tėvų savybėmis;
 • per trumpą laiką, kai senėjimas praranda daigumą;
 • Prieš sėją jie reikalauja nukenksminimo ir specialaus paruošimo, kuris pagreitina daigumą.

Net laukdami sėjinukų, jiems reikės skirti daug dėmesio, nes daigai dažnai yra silpni ir vystosi labai lėtai. Rekomenduojame, kad krotono reprodukcijos būdas namuose gali būti tik patyrusių laukinių augalų mėgėjams.

Dezinfekcijai Croton sėklos pirmą kartą panardinamos karštu vandeniu pusę valandos, o po to mirkoma į vandenį kambario temperatūroje apie vieną dieną. Į skystį galima pridėti augimo aktyvatorių.

Pakankamai didelės sėklos ruošiant švelniai spaudžiamas į trapųjį nebūtinai yra sterilizuojamas substrato į 1 cm gylio. Dirvožemio paviršius yra sudrėkintas, ir konteineris augalai suteikti teplichku. Esant aukštai drėgmei ir temperatūrai nuo 22 iki 25 ° C, sėklos sudygsta maždaug per mėnesį. Kai atsiras daigai, jie ir toliau bus švelniai laistomi ir palaipsniui pripratę prie kambario oro, dažnai jie atidaro šiltnamį. Krotanai su trimis atidarytais lapais gali būti persodinami į atskirus vazonus.

Vaizdo įrašas apie Crotona ir jo atkūrimo būdai