Tokie skirtingi ir gražūs paparčiaiTeisė dėvėti bendrinį pavadinimą Asplenium turi daugybę paparčių, kurie gyvena skirtingose ​​pasaulio dalyse. Visi asplenijai yra daugiamečiai žoliniai augalai, pritaikyti gyventi ne tik ant laisvo substrato, bet ir ant medžių ar net akmenų.

Esant tokioms skirtingoms egzistencijos sąlygoms paparčiai yra ryškiai skirtingi dydžio ir išvaizdos. Tarp aspeliumov ten kaip milžinišką matuoklis su rozetė lapų ir mažų dešimt centimetrų atvejais, slepiasi nuo šaltų vėjų tarp akmenų.

Astenija lizdus (A. Nidus)

Astenija lizdus (A. Nidus)“Asplenium” arba, kaip antrojo gamyklos garsų pavadinimų, akcijų dalis yra atstovaujama visose pasaulio dalyse. Pagrindinis epifito gyvenimo būdas yra kaulų ar aspleniumų lizdų, kurių gamtoje galite matyti drėgnose atogrąžose vietose. Keliaujant per tankiuosius lapuočių miškus Polinezijoje ar pietryčių Azijoje, ant medžių kamienų galima pamatyti didelius ištisos pailgos lapų rozetes. Tai yra Nidso aspleniumas.

Šiltame klimate papartis pasiekia didelius matmenis, o vieno lapo ilgis gali viršyti 100-120 centimetrų. Skirtingai nuo daugelio kitų paparčio rūšių, šiuo atveju lapai yra tvirti, odiniai ar panašūs į aliejų. Lapų plokščių spalva yra šviesiai žalios spalvos.

Kadangi augalas yra iš epiphytes jos išėjimas yra išdėstomi taip, kad, atsižvelgiant į maistinių medžiagų centre rudenį ir drėgmės greitai ateina stora šakniastiebiai paparčio pobūdžio.

Sporangia yra lapų galeŠios rūšies aspleniumo nuotrauka rodo, kad sporangijos yra lapų gale ir yra išgaubtos rusvai rudos juostos. Lapo centrinė venata tamsi, apversta pusė yra apvali išgaubta.

Popiežiaus vardas “lizdas” išryškino paparčio išvaizdą. Tiesą sakant, piltuvėlių formos rozetas yra labai tankus ir, prijungus prie stiebo, labai panašus į didžiulio paukščio lizdą.

Asplenium (kalnų) lizdasNepaisant to, kad asplenium (spleenwort) kišenės – yra tropikuose gimtoji, papartis gerai jaučiatės ir bute, tačiau esamų veislių labiau kompaktiškas nei natūralios formos ir gali lengvai rasti vietą ant palangės.

Asplenium nidus Plicatum su gofruotu lapaisGamtoje yra dvi šios įdomios augalo veislės. Nuotraukoje yra asplenium nidus Plicatum su gofruotu lapais. Iškyla prieš pusę šimtmečio, laukinis egzempliorius tapo selekcijos darbo pagrindu ir šiandien įgavo keletą populiarių veislių.

Asplenium nidus FimbriatumKita “Asplenium nidus” veislė Fimbriatum yra nuostabiai patraukli augalas, kurio lapai yra chaotiškai ištirpinti aplink kraštą. Ir šis aspleniumas, kaip nuotraukoje, taip pat buvo naudojamas patalpų gėlininkystėje.

Asplenium viviparous (A. viviparum)

Asplenium viviparous (A. viviparum)Šios unikalios paparčio rūšies tėvynė yra Madagaskaras ir kitos Ramiojo vandenyno salos salos. Vidaus viviparum (A. viviparum) mėgėjams patinka ne tik pinkateti ryškiai žalios lapijos, kurios sudaro dekoratyvinę aukso rozetę, bet ir augalų dauginimo metodą.

Mažose sporangiae sporos formuojasi srieginių lapų dalių galuose, iš kurių tiesiai ant motinos auga dukterinių rozetės. Palaipsniui formuojant augalus nuskando ir šaknyse lengvuos žemės.

Mažose sporangijose sporos vystosi sriegio segmentų lapų galuoseAsplenium viviparous labai panašus į kitas rūšis, naudojant tą patį reprodukcijos metodą. Tai asplenium bulbous, kurio aprašymas ir nuotraukos pateikiamos žemiau.

Asplenium bulbous (A. bulbiferum)

Asplenium bulbous (A. bulbiferum)Laukiniai švyturių ir azijiečių plunksnų pavyzdžiai gali būti matomi Indijos, Naujosios Zelandijos ir Australijos atogrąžų miškuose. Jei palyginsime tokį aspleniumą ir gyvybingą gyvybingą, tada lapų segmentai pastebimai didesni, o pati augalas pasiekia apie 1 metro aukštį.

Šakės yra kietos, tamsios prie pagrindo ir žalios lapo viršuje. Pagal fotografiją ir apibūdinimą aspleniumas svogūnų, cirrus, augalas turi pinnate, stipriai išskaidyti lapai su apskrito dantukų segmentų įvairių formų.

Jauni augalai iš šaknų pumpuraiPristato į paveikslėlį asplenium perų pumpurų, esančių ant lapo krašto ir duoti gyvybę jaunų paparčių kuriančių miniatiūriniai lizdas tiesiogiai ant motininio augalo. Šis paparčio bruožas leidžia floriculturistui lengvai gauti naujos kartos naminius gyvūnėlius. Norėdami tai padaryti, reikia tik padėti rosette įsitvirtinti maistinės medžiagos substrato.

Inksto pumpurų yra lapo krašteĮdomu tai, kad augalo tėvynę, Naujojoje Zelandijoje, šis asplenium rūšies vadinamas pikopiko arba mauku, o tai reiškia vištos ir jauni lapai naudojami kaip maisto produktų žalia kultūrą.

Tiek gamtoje, tiek namuose augalai jaučiasi geriau pūslelėse, nes saulė turi žalingą poveikį lapų plunksnui ir jauniesiems aspleniumo augalams.

Aspenium scolopendrum (A. scolopendrium)

Aspenium scolopendrum (A. scolopendrium)Sunku įsivaizduoti, bet nuotraukoje parodyta plataus masto plotai yra Europos miško takų gyventojai. Iš Vokietijos į Britaniją galite pamatyti šio paparčio laukinius egzempliorius su visais odiniais lapais iki 40 cm ilgio.

Skirtingai nuo lizdų formos aspleniumo, skolopendrovių akmuo formuoja ne tokią galingą ir tankią rozetę. Šiuo atveju tamsiosios petioles yra šiek tiek ilgesnės ir beveik pastatyti jauni lapai pradeda lanksti, kai jie auga.

Paukščiai asplenium scolopendrovogo crispumJei augalo šaknis turi šiek tiek banguotuosius kraštus, tada porūšis crispum ir undulatum gali būti pastebėtas lapais su gražiais gofruotu kraštu. Tokius augalus labai vertina gėlininkai. Veisėjai jau pateikė dekoratyvinių ir lapuočių derlių gerbėjams keletą veislių ir įspūdingų hibridų, kaip foto, scopopendrovic asplenium.

Asplenium South Asian (A. Australasicum)

Asplenium South Asian (A. Australasicum)Žvelgdamas į Pietų Azijos augalų aspleniumo nuotrauką, jis gali būti supainiotas su kitomis rūšimis, turinčiomis neatskiriamus ilgio lapus.

Australijos rytin ÷ je pakrant ÷ je ir Polinezijoje gyvenantys paparčiai gali gyventi žem ÷ je, po atogrąžų miško vainikais ir augalų liemeniais. Tuo pačiu metu fotografijoje esančio aspleniumo rūšis yra labai didelis augalas su 1,5 metrų atgal lansuočių lapais. Lizdas yra tankios, didelės išleidimo angos formos piltuvėlio arba dubenėlio.

Spoilių brendimas eina į lapo plokštės vidų. Saurus linijinis, išgaubtas, esantis lapo viršuje tamsioje centrinėje žvyrkelėje.

Asplenium plaukuotas (A. Trichomanes)

Asplenium plaukuotas (A. Trichomanes)Aukštis ne didesnis kaip 20 centimetrų, elegantiškas asplenium plaukuotas, nesudaro ryškios rozetės. Paparčio lapai apgyvendinami, pailgi pinnate. Ant ilgų rudos violetinės petioles yra, kaip ir aspleniumo nuotraukoje, ovalios šviesos segmentai.

Laukelyje augalas nori įsikurti akmenimis iškyšomis su nedideliais dirvožemio gumbais. Paparčio buveinė apima kai kuriuos Šiaurės Afrikos regionus, Euraziją ir Amerikos žemyno šiaurę. Augalas yra žiemos atsparumas ir gali būti auginamas ne tik kaip patalpa, bet ir kaip dekoratyvus sodo pasėlis.

Aspleniumas (Asplenium flaccidum)

Aspleniumas (Asplenium flaccidum)Naujosios Zelandijos miškuose auga ne tik galingi Asplenium genties atstovai, bet ir labai neįprasti auskariniai paparčiai. Tarp jų yra paveikslėlyje parodytas paveikslėlis, asplenium droping – epifitas su daug ilgintu ilgiu lapų ilgio.

Asplenium ebony (Asplenium platyneuron)

Asplenium ebony (Asplenium platyneuron)Šiaurės Amerikos miško zonoje gyvena nedidelis elegantiškas papartis. Asplenium, kaip ir nuotraukoje, jaučiasi gerai ir apatinėje, ir šešėlinėje vietose. Su gera ištverme, bendra visoms susijusioms rūšims, asplenium juodmedis neigiamai reiškia drėgmės perteklių. Suaugusio egzemplioriaus aukštis gali svyruoti nuo 30 iki 50 cm.

Petioles plonas rusvai raudonas atspalvis. Lapų plokštės yra šviesiai žalios, odinės. Atsižvelgiant į lapo vietą, segmentai yra nuo 15 iki 2 mm dydžio. Pokyčiai sutvarkytų skylių forma yra trikampio ar trapecijos formos.

Asplenium juodmedis naudojamas vertikaliai sodininkysteiŠakniastiebis yra labai trumpas, reikalingas nedidelis dirvožemio kiekis, todėl aspleniumas, kaip nuotraukoje, gali būti naudojamas vertikaliai sodininkystei.

Vaizdo įrašas apie aspleniumah kambario auginimui