peperomija namuoseYra daugybė įvairių tipų patalpų gėlių, kurios jų savininkams palieka visus metus. Augantis peperomija namuose gali būti puikus hobis, o gal net gyvenimo reikalas. Svarbu šiai veiklai vadovautis protu ir laikytis pagrindinių augalo priežiūros taisyklių.

Gamyklos aprašymas

jaunas peperomijos augalas“Peperomy” yra daugiamečiai evergreen žolė, gimtoji į Pietų Amerikos ir Azijos tropikus. Garsiai augalo pavadinimas yra “panaši į pipirą”. Peperomijos aukštis svyruoja nuo 15 iki 50 cm, lapai yra dideli, mėsingi, tamsiai smaragdo ar žaliai rudos spalvos. Lapai būdingi plačių šviesos juostų, linijų ar dėmių formavimu. Gėlės mažos, surenkamos plonomis cilindrinės formos smaigalėmis, biseksualios. Vaismedžiavimo metu susidaro labai mažos sausos uogos, kurios lengvai atskiriamos, kai su jais liečiasi.

“Peperomy” genetoje yra apie 1000 rūšių. Labiausiai paplitusi ir tinkama namų ūkio auginimui yra:

 1. Peperomy magnoliaceous. Augalas turi gana platus ir mėsingą kamieną, ovalus lapus, turinčius šiai rūšiai būdingas tamsiai žalias juostas ir taškelius šviesiai geltono atspalvio.
 2. Peperomija. Tai skiriasi įspūdingu išvaizdu. Augalyje yra mažų lapų, kurie paverčia piropomiją sultingomis krūmomis.
 3. Peperomija yra kaupiama. Ši rūšis yra būdinga specialiai žiedynų ir vaisių struktūrai. Lapai yra apvalios vaškine danga.
 4. “Peperomy” yra šiek tiek apsvaigęs. Tai auganti augalo forma, kuri dažniausiai auginama pakabinamose gėlių puokštėse arba gėlių puokštėse.
 5. Peperomija raukšlėta. Aukštyje ši rūšis siekia 10 cm, lapai yra širdies formos su publikacija.
 6. Klubo peperomija. Rūšis išsiskiria aukštu, storu ir mėsingu stiebu. Ant ovalių lapų su matiniu paviršiumi yra raudonos skyrybų.
 7. “Peperomy” sumušė. Šiai rūšiai būdingas lapų formos pusmėnulis, panašus į beaninius ankštus.
 8. Peperomijos šliaužti. Augalas formuoja kietas, šliaužiančias arba nuleidžiamas ūgliai. Lapai skiriasi dantuojančiu salotų atspalvio kraštu.
 9. Rosperio peperomija. Švelniavilnių lapų apačia yra raudonai rudos spalvos, kuri suteikia ypatingą efektą ir patrauklumą šiai rūšiai pepmenijai.
 10. Pilka karštinė. Šiai rūšiai būdingas storas stiebų ir lapų baltumas.

Related  Mes darome genėjimo ir formos krūmo pahistahisa

Priežiūros ypatybės

epilepsijos sąlygosYra keletas paslapčių, kad auga peperomija namuose.

Temperatūros režimas. “Peperomy” pageidauja šilto kambario per metus. Vasarą ir pavasarį temperatūra turi būti + 20-23 ° C temperatūroje, žiemą ir rudenį ne žemesnė kaip + 16 ° C.

Negalima toleruoti hipotermijos ir stiprių skersvėjų, taip pat nerekomenduojama pyrazuoti į lauką net šiltuoju metų laiku.

Peperomijos apšvietimo būdas. “Peperomy” yra gana lengva meilės rūšis, tačiau nori augti vietose, kuriose yra išsibarstę šviesa. Vakarinės ar rytinės dalies langams rekomenduojama įdėti gėlių vazonus su augalu. Jei tai neįmanoma, tuomet reikia sukurti dalinį atspalvį, naudojant tinklelį, ploną audinį arba popierių. Apšvietimo intensyvumas taip pat priklauso nuo peperomijos tipo: formos su tamsiais žaliuočiais lapais jaukūs šešėliai, o margas ir ryškios spalvos rūšys reikalauja pakankamai ryškios dienos.

tinkamai prižiūrint peperomijąLaistymo režimas. Priežiūra dėl pyperomijos apima tam tikrą vandens gėrimą. Šiltuoju metų laiku reikalingas gausus pastovaus kambario temperatūros vandens laistymas. Rudenį ir žiemą peperio laistymas turėtų būti sumažintas taip, kad žemė galėtų išdžiūti. Šiek tiek geriau išdžiovinti dirvožemį, o ne vandenį, nes gausus laistymas gali sukelti vandens stagnaciją ir šaknų sistemos gedimą. Kalbant apie oro drėgmę, pepermė yra visiškai atspari sausam orui, tačiau ji labiausiai išauga drėgnoje atmosferoje, būdingoje tropiniams regionams. Todėl karštuoju sezonu visų tipų pepromis, išskyrus pilką, reikia šiek tiek purkšti.

Trąšos peperomijai. Nuo pavasario pradžios iki rudens pabaigos peperomiją reikia maitinti sudėtingomis trąšomis du kartus per mėnesį. Žiemą trąšos sumažinamos iki kartą per mėnesį.

Dauginimas ir transplantacija

peperomijos transplantacijaPeperomijos transplantacija turėtų vykti pavasarį, kartą per dvejus ar trejus metus. Tuo pačiu metu dirvožemis visiškai pasikeičia, augalai negyvos zonos nugrimzti ir šaknys dezaktyvuojamos naudojant juodus miltelius arba cinamono miltelius. Jei augalas pastebimai išaugo, jis yra padalintas į keletą mažų krūmų.

Po augalų persodinimo neįmanoma trąšomis į dirvą taikyti iki kito pavasario.

jauni augalaiPaplitimas peperomijos paprastai vyksta keliais būdais:

 1. Sėklos. Tam reikia įsigyti pirmosios kartos hibridinių sėklų (F1), jas sėti drėgnu dirvožemiu, padengti filmu, sudaryti 100% drėgmės, palikti šviesoje ir palaukti, kol pasirodys pirmieji ūgliai. Po pirmųjų ūglių atsiradimo su lapais laikykite pasiimti ir surinkti atskirus konteinerius.
 2. Su kirpimo pagalba. Šis metodas idealiai tinka ampeliams, plaukiančioms ar garbanoms. Norėdami tai padaryti, nupjautas stiebas įsišaknijęs drėgnu smėliu ar samaniu ir padengtas skaidria plėvele. Po maždaug 3-4 savaites atsiranda pirmosios naujo augalo šaknys.
 3. Lapų reprodukcija. Tinka vertikalioms rūšims arba kriaušės pypteriams. Atskirkite lapą kartu su ne ilgiau kaip 4 cm ilgio auginimu, padėkite jį drėgnu pagrindu (geriausiai tinka smėlis su durimis arba samanomis) ir laukite šaknų išvaizdos. Lapų plokštelė su pjūviu taip pat gali būti dedama į vandenį, tačiau gylis, į kurį nuslopintas kotelis, neturi būti didesnis kaip pusė centimetro.
 4. Suaugusio augalo padalijimas. Šis reprodukcijos būdas gali būti atliekamas pavasarį, kai augalas persodinamas paprasčiausiai padalijus į keletą mažų krūmų.birthing reprodukcija

Related  Mes tyrinėjame pieno grybų auginimo savybes ir vertę

Augančios peperomijos rūšys namuose nėra sunkios, svarbu laikytis visų priežiūros taisyklių ir rekomendacijų, o tada pepermologija patiks jo patrauklią išvaizdą daugiau nei vienerius metus.

Rekomendacijos dėl “pyperium” vaizdo įrašo