Pitná nádoba pre kurčatáAko všetky ostatné živé bytosti, hydina potrebuje nielen krmivá, teplo a osvetlenie, ale aj dostatočné množstvo čistej vody. Ručná pitná miska pre kurčatá pomôže uspokojiť všetky potreby pernatých domácich zvierat a ušetriť peniaze, ktoré nikdy nie sú zbytočné.

V súčasnosti v špecializovaných predajniach nie je nedostatok vybavenia na usporiadanie hydinárskych domov a polí paddock. Chovatelia hydiny však prejavujú skutočný záujem o vlastné konštrukcie. Je to spôsobené ich jednoduchosťou a dostupnosťou komponentov používaných v práci.

Ako si vyrobiť pitnú misku pre kurčatá? Čo potrebujete vedieť a ako skladujte pred začatím práce?

Po prvé je potrebné vypočítať potrebu ich oddelení vo vode a určiť, ktorý typ pijanov by mal byť vyrobený pre hospodárske zvieratá.

Množstvo vody spotrebovanej kurčatami závisí od ich veku, podmienok údržby a kŕmenia. Priemerné množstvo spotrebovanej vlhkosti sa zvyčajne považuje za 0,5 litra. Výška fixácie zariadenia sa určuje tak, že začína od typu pijana a veku kuracieho mäsa.Výška inštalácie bradaviek a zvončekov

Začínajúc chovatelia hydiny bez toho, aby premýšľali o dôsledkoch, niekedy položili vták otvorené kontajnery s vodou, čím spôsobili niekoľko vážnych chýb:

  1. V horúcich dňoch sa vlhkosť rýchlo odparí a vo večerných hodinách bez náležitého dohľadu môžu byť kurčatá cítiť smädné.
  2. Je možné, že aktívne kurčatá alebo dospelé kurčatá narušia nádobu a zostanú bez vody.
  3. Otvorené domáce pijanky pre kurčatá sú nebezpečné, lebo ich zasiahnu, malé dievčatá sa môžu nielen namočiť a prechladnúť, ale aj utopiť.
  4. Pri otvorených vŕtačkách, prachu a hmyzu sa musia usadiť častice vrhu a vrhu, vyvinie sa patogénne prostredie, ktoré je nebezpečné pre pitie vtákov.

Najjednoduchšia pitná miska pre kurčatá z plastovej fľaše

Ak je takýto dizajn jediným prijateľným riešením, potom je potrebné pokúsiť sa vytvoriť otvory na pitie pomerne malé, vhodné na použitie jedného alebo dvoch vtákov.

Príkladom je pitná miska pre kurčatá z 1,5 alebo 2-litrovej plastovej fľaše.

Na pevnej nádobe v horizontálnej polohe sa niekoľko otvorov mierne prerezá, takže kurčatá sú vhodné na pitie z napoly naplnenej nádrže na vodu. Príliš veľa otvorov na pitie by sa nemalo robiť tak, aby sa zvedavý vták nemohol vyliezť do vlastnej pitnej misy pre kurčatá a častice potravy a vrhu sa nedostali do vody.Napájacia misa a podávač z kanalizačnej rúry

Podobne aj v prípade veľkých chovov s hydinou sú napájačky vyrobené zo 100 mm kanalizačných potrubí. Pozdĺž rúrky znížiť natoľko, aby plast hospodárskeho vtáctva požadovaný počet otvorov, pričom konce rúrok sú uzavreté zátkou a samorostlý žľaby pre kurčatá pripravený pre montáž na stenu, zavesenie alebo upevnenie na podlahu. Pri výbere metódy sa vezmú do úvahy veľkosť a vek hydiny, ktorá sa má pestovať.

S neuveriteľnou jednoduchosťou a lacnosťou takýchto prístrojov sú návrhy bradavky a vákua oveľa bezpečnejšie a praktickejšie. Voda v nich je v uzavretej nádobe, chránená pred kontamináciou a napájaná presne tak, ako je to potrebné pre smädné domáce zvieratá.

Vákuový domáce pitie na kurčatá

Domáca plechovka plechoviekAko si vyrobíš pitnú misku pre svoje kurčatá? Zaujímavosťou je, že tieto návrhy nie sú drahšie alebo zložitejšie ako už opísané odrody.

Schéma samoobslužného vákuového nápoja pre kurčatá: 1 – sklenená nádoba; 2 – hladina vody v nádobe; 3 – paleta na pitie; 4 – stabilný stojan odolný proti vlhkosti pre plechovku.

Vákuová konštrukcia tohto typu sa týka samostatných zariadení. Je ľahko namontovaný bez použitia akýchkoľvek nástrojov, je dokonca jednoduchšie udržiavať a meniť v prípade potreby.

Domáca plechovka plechoviekVakuové napájačky sú najvýhodnejšie pre veľmi malé kurčatá, žijú, pijú a jedia na podlahe. Môžete si nainštalovať ručne postavenú pitnú misku pre kurčatá v dome na chov hydiny alebo na chôdzu, hlavná vec je, že štruktúra palety a nádrž na vodu sú stabilné.

Výroba vákuových piiek z plastových fliašTakáto pitná misa môže byť vyrobená z lacných cenovo dostupných plastových fliaš a iných jednorazových jedál.

Možnosť domácich pijanovMožnosť domáceho pijana pre kurčatá: 1 – viskózny alebo obrezaný darček z veľkej plastovej nádoby; 2 – plastové fľaše; 3 – kryty fliaš; 4 – samoreznú skrutku, ktorá upevňuje misku a fľašu; 6 – spojovacie prvky na zavesenie hotového pijana. Na udržanie hladiny vody v miske v hrdle fľaše sa vytvorí otvor (5) pod horným okrajom palety.

Môžete plniť vodu jednoduchým odskrutkovaním veka. Naplňuje spodný zásobník nezávisle kvôli tlakovému rozdielu, ku ktorému dochádza pri znížení vlhkosti v miske.

Napájacia miska na vsuvku pre kurčatá

Pre starších vtákov môžete vyrábať bradavky, v ktorých obyvatelia hydinárne nemajú priamy kontakt s vodou a pitná voda prichádza len “na požiadanie” operenských obyvateľov.

Existuje však bradavka pre kurčatá a nevýhoda. Vzhľadom na to, že takéto zariadenie môže poskytovať len prísne obmedzený počet jednodňových kurčiat naraz, môže dôjsť k rozdrveniu v horúcich dňoch alebo po kŕmení. Aby ste tomu zabránili, musíte starostlivo vypočítať potreby vtákov v kurčatách bradaviek pre kurčatá.

Výroba bradaviek na bradavkyZ plastovej fľaše je pitná miska pre kurčatá veľmi jednoduchá. Otvor je vyvŕtaný vo veku, do ktorého je namontovaná vsuvka, ktorá je pre pevnosť lepšie utesnená tesniacou alebo páskou FUM. Misa je zavesená na mieste vhodnom pre vtáka, ľahko sa umýva a doplňuje v priebehu vyprázdňovania.

Napájanie bradavky z plastového vedraPodobný dizajn nie je vyrobený z relatívne malej fľaše, ale z vedierka, nádoby alebo inej veľkej plastovej nádoby. Táto možnosť je vhodná, pretože na obvode vedra je možné vytvoriť niekoľko vedierok. Pre pohodlie vtáka a zachovanie sucha vrhu sú pripravené hotové alebo vlastné odkvapové misky.

Prvky bradavkyNajväčšia a najdrahšia konštrukcia sa získava z plastového kanalizačného potrubia, koncových uzáverov, niekoľkých piestov na bradavky, držiakov na závesné zariadenia a odkvapkávacích bubnov.

Na potrubí sú otvory pod vsuvkami vyvŕtané vo vzdialenosti 20-30 cm od seba navzájom, takže vtáky na pitie sa navzájom neporušujú. Potom sa namontujú bradavky, zachytávajú tečúce vodné pasce a inštalujú bradavku pre kurčatá v mieste určenia.

Napájacia nádoba na vsuvku z kanalizačného potrubiaAk je to žiaduce, takýto piják môže byť pripojený k vodovodnej sieti, čo uľahčí jeho plnenie a pranie.

Všetky opísané odrody domácich pijanov pre kurčatá sa ľahko vyrábajú a nevyžadujú odborné znalosti od chovateľa hydiny. Pred začatím práce je však lepšie sledovať video o vytvorení misky na pitie s vlastnými rukami. Potom bude práca ísť rýchlejšie, posledné ťažkosti a otázky zmiznú.

Pitová misa pre kurčatá – video