Pestovanie moriek je nepríjemné, ale ziskovéCárskeho vtáka nie je bez dôvodov medzi farmármi nazývanými morky. Pestovanie doma má niekoľko výhod. Po prvé, morčacie mäso je diétne a veľmi chutné, a po druhé, samotný vták rastie na ohromujúcu veľkosť.

Ako začať pestovať turecko doma

Existuje niekoľko kritérií, ktorými sa môže pestovať vták. Vo vzhľade sa zdravé morky líšia od zdravých moriek, ktoré okamžite zachytia vaše oko.

Turecko v komfortných podmienkachZdravé kurčatá – aktívne, čisté, dobre reagujúce na zvuk a svetlo, chumáčiky sú suché, mäkké, s jednotným pokrytím celého tela.

Akýkoľvek návrh je kontraindikovaný pre kurčatá, ktorý by sa mal brať do úvahy predovšetkým pri dodaní. Odporúčame pripraviť miesto vopred, pretože kvalitatívny obsah moriek od prvého dňa ovplyvňuje ich stav a ďalší vývoj.

Klietka, kde sú malé morky, by mala byť teplá, nevyhnutne suchá as možnosťou vetrania. Najlepšie je inštalovať paletu, aby bolo jednoduchšie čistiť a kuriatka bola čistejšia.

Špeciálna klietka s osvetlením pre kurčatáVykurovanie a osvetlenie takéhoto obydlia pomocou bežných a infračervených žiaroviek. Koneckonců, 3-5 dňové morky, rastúce doma, ktoré je ťažšie ako mladé, by mali mať teplotu 33-35 stupňov. Keď sú kurčatá v pohode, zhromaždia sa v hromadách, snažia sa nehýbať sa, nepristupujú k zádi, keď sú horúce – môžu ležať s otvorenými zobákmi a ich krídla sa rozprestrie.

Neprítomnosť svetla a tepla v klietke, dokonca aj v najkratšom čase, ohrozuje nahromadenie a zhromažďovanie moriek jeden na druhého pri hľadaní tepla, čo vedie k rýchlej smrti. Obzvlášť ide o kurčatá vo veku 4 až 7 dní.

V klietke by mala byť vždy nádoba na pitie s čistou vodou pri izbovej teplote a podnos s jedlom. Navyše je potrebné zabezpečiť, aby sa morky nezmáčali a nestratili potravu. Preto, pestovať morky doma pre začiatočníkov sa nezdá byť nepríjemné a ťažké, odporúčame vakuové pijáky a podnosy s nárazníkmi.

Related  Svinje pasmine s opisima i fotografijama za uzgoj na farmi

Aby ste zabránili hydratácii kurčiat, potrebujete špeciálnu nádobu na pitiePočnúc desiatym dňom života môžu byť morky prenesené do voľnej klietky s teplotou približne 20 stupňov a krytom na chôdzu vonku.

Správne kŕmenie a strava

Výživa mláďat je veľmi dôležitá. V počiatočnej fáze, keď rastú morky doma, strava pozostáva z kombinovaného krmiva s potrebnými vitamínmi, mikroelementmi a rôznymi prírodnými doplnkami.

Sušený morka v klietkePripravené zmiešané krmivo by nemalo vylučovať používanie mláďat, najmä v počiatočnom štádiu, vymačkaný tvaroh, varené jačmeň, varené vajcia. Morky dychtivo jesť malé rezané zeleniny (zelená cibuľa, slizký, žihľavy, mrkva topy, ďatelina).

Na prevenciu črevných ochorení môže mať pitná voda malý roztok mangánu a pre lepšie trávenie musí byť oddelená samostatná miska s malým štrkom, škrupinou a kriedou.

V prvých dňoch je riziko úmrtia spojené s nesprávnym trávením veľmi vysoké. Ak turecko dlho “zamrzlo” s uzavretými očami, rozvlnilo sa, zvrátené a padalo perie, takže má problémy so žalúdkom. Je nevyhnutné ho naliehavo investovať hlbšie do zobáku hrachu čierneho korenia.

V prvom týždni sú morky nalievané jedlo na frekvencii troch hodín, potom – dosť štyri jedlá denne, s povinným pridávaním kaše do stravy.

Meshanka je zmes otruby alebo nasekané zrno (proso, ovsená vňať, pšenica) s bylinami, kyslou mliečou. Zmes by mala byť vždy čerstvá, drobivá a nie kyslá. Dať by malo byť toľko, že sa morky dokážu s ním vyrovnať počas 15-20 minút.

Za 1,5 mesiaca kurčaťa sa získajú suché potraviny, zelenina a drvená zeleninaPočnúc vekom 1,5 mesiaca sa morky kŕmia iba suchou potravou, zeleninou, nakrájanou jemnou zeleninou.

Keď viete, ako sa starať o morky od prvých dní, poskytnúť im správnu a vyváženú stravu, dobré podmienky zadržania, môžete sa vyhnúť nepríjemným momentom spojeným s chorobou a smrťou mláďat.

Funkcia morčacieho psa v klietke

Pestovanie vtáctva znamená osobitné a voľné miesto pre ich chôdzu. Preto sa od 10. do 13. dňa života musí morka vypustiť na čerstvý vzduch.

Related  Uređaj za isporuku ptica može se napraviti ručno

Špeciálne vybavené kryty pre morkyPre túto lekciu musí byť kryt, oplotený a pokrytý sieťou, vybavený na ochranu proti prievanom a predátorom. Je lepšie, ak je celé územie krytu posypané pieskom alebo pilinami.

Rovnako ako v paddock, tam by mali byť vodu a napájačky. Turecko, najmä v teplých, horúcich dňoch spotrebúva veľa vody, musíte sledovať jeho množstvo.

Okrem podávačov umiestnite do krytu aj zásobníky na štrk, škrupinu, kriedu.

Teplo tiež nepriaznivo ovplyvňuje stav vtáka, môže odmietnuť jedlo, pohybovať sa málo a to vedie k pomalému rastu a prírastku hmotnosti. Preto by mal byť priestor vybavený niekoľkými miestami s ochranným krytom.

Morky chcú stúpať, lietať až na hradby, ktoré musia byť inštalované aj v hlavnej komore a v kryte.

Malé morky, pestované doma, sa obávajú vlhkosti a vlhkosti. Nedávajte ich von na čerstvý vzduch rosou a okamžite po daždi.

Vlastnosti podmienok teploty a svetla

Malé kurčatá potrebujú denné a nočné osvetlenie. Preto sú žiarovky umiestnené vo vzdialenosti 1,5-2 metra od miesta vtákov. V prvých dňoch je to nevyhnutné pre ich úplnú adaptáciu, nájdenie krmív a tácky s vodou.

Ak umiestníte lampy modrým alebo zeleným odtieňom, bude vták rásť. Aj pre rýchly rast je svetlý deň naopak rozšírený. Použitie fluorescenčného svetla výrazne zníži spotrebu energie.

S každým ďalším dňom vyrastania by mal deň svetla trochu klesnúť a nakoniec sa skrátiť na 16 hodín.

Na aktívny rast hniezdok používajte lampy s modrým a zeleným odtieňomTurci z rodenia nevedia, ako udržať svoje teplo v teple, ale získavajú takéto zručnosti len za dva týždne. Zabezpečenie správnej termoregulácie je hlavnou podmienkou pre úspešné pestovanie moriek doma.

V prvých 4-5 dňoch by sa teplota v chove alebo v klietke mala udržiavať 33-35 stupňov a až po 10 dňoch môžete postupne začať znižovať na 22-20 stupňov.

Žiarovky sú umiestnené na okrajoch vyhrievaného priestoru a nie v strede. Preto si kurčatá môžu vybrať pre seba pohodlnejšie miesto.

Related  Študujeme plemená kráv z fotografií a popisov

Kvôli udržaniu tepla v klietke sa ohrievače nikdy nepoužívajú a nie sú nainštalované po stranách, aby nedošlo k rozdrveniu moriek na teplejší okraj.

Správne pestovanie krúch doma (video o tejto téme v rozsiahlej šírke internetu) poskytuje samostatný obsah od iných druhov hydiny, aby sa vylúčila prenos infekčných chorôb.

Zvláštnosti správania moriek

Niekedy sa medzi morky vyskytuje takýto fenomén ako je kanibalizmus. Vyjadruje sa v tom, ako je jeho telo a telo príbuzných.

Slabé kurčatá je potrebné dočasne vynulovať pre iné oddeleniedôvody:

  • suché prostredie v chove hydiny, nedostatok vody;
  • slabý obsah, parazity peria, hmyz;
  • podvýživa, nedostatok alebo prebytok bielkovín;
  • Obyvateľstvo skupiny vtákov s novými morky.

Keď sa na koži objavia rany, škrabance, morky, pocit svrbenia, ešte viac vyrážajú chorý povrch, čo vedie k hlbším ranám a poškodeniu. Z tohto dôvodu zomrie veľa mladých ľudí.

Aby ste tomu zabránili, potrebujete vedieť, ako pestovať morky a chrániť ich pred takýmto javom.

Agresívne kurčatá prerezávajú zobákySpôsoby prevencie:

  • sledovať dostatok vlákniny v strave moriek;
  • vyhnúť sa preplneniu a poskytnúť dobrú turistickú oblasť;
  • monitorovať čistotu priestorov pred dezinfekciou na vykonávanie dezinfekčných činností;
  • pridať brúsne látky, brúsiť zobáky;
  • udržiavajte v jasnej miestnosti, vyhnite sa jasným agresívnym farbám;
  • obriezka zobáku – iba v najnáročnejšom prípade.

Niekedy, aby ste sa vyhli šíreniu masového kanibalizmu, musíte presťahovať alebo odstrániť najagresívnejšie morky.

Pestovanie moriakov doma je najziskovejšou a víťaznou voľbou, nie je to jednoduché, ale rýchle splatenie. Vďaka maximálnej pozornosti kuriatkam, najmä počas prvých dvoch týždňov ich života, môžete absolútne robiť bez vážnych strát a nakoniec získať chutné dietetické mäso.

Problémy s pestovaním moriek – video