Kuracie brojlero je choréKeď brojlery kýchne a dýchajú, než sa uzdravia, veterinár môže povedať po kontrole vtáka. Takéto príznaky môžu znamenať smrteľnú infekciu a bežnú zimu s nesprávnym obsahom. Bude správne oddeliť chorých, začať liečbu improvizovanými liekmi a poraďte sa s lekárom.

Podmienky ovplyvňujúce zdravie vtákov

Brojleri sú krehký vták a netrpia vlhkosťou, prievanmi a studenou v slepičíku. Ak kašeľ a kašeľ aspoň jedno kura, je potrebné venovať pozornosť stavu miestnosti. Mal by byť suchý, vrátane vrhu. Z podlahy by nemala ťahať studený ponor.

Ak chcete zabrániť ochoreniu vtákov, musíte sa riadiť pravidlamiVykurovacie svietidlá sú umiestnené tak, aby sa teplo nachádzalo na podávači av ďalekom rohu. Zmena vrhu na čerstvé. V uzavretej miestnosti je potrebné zabezpečiť vetranie bez prievanu.

Ak sú kurčatá kúpené vo veľkom poľnohospodárskom podniku, sú už očkované proti bežným chorobám v regióne. Potom sa najskôr zhoršia dospelí a bude to príležitosť očkovať hospodárske zvieratá.

Je potrebné starostlivo vyšetriť choré kurčatá. Možno len uviazol veľké cudzie telo a zasekol sa v krku.

Lekári hovoria o dýchavičnosti ako znak choroby

Vtáčie srsť s prechladnutímJedným z dôvodov, prečo brojlery môžu byť chladu. V tomto prípade by počas choroby mala byť teplota v kurníku vyššia ako 15 C, vrh je suchý. Výživa žihľavy by mala byť namiesto vody. V miestnosti rozprašujte Isatizone alebo jeho analógy tak, aby vtáky dýchali. Chladené brojlery môžu kýchať a zapaľovať, ako ich liečiť, určia veterinári. Môžete robiť inhaláciu pre všetky brojlery pomocou špeciálnych dymových bômb.

Rovnaké príznaky brojlerov, ak sa ochoreli mykoplazmózou. Toto hubové ochorenie vyvíja plesne vo vlhkosti. V strmých oblastiach sa obrátené spóry dostanú do dýchacieho traktu a môžu zasiahnuť celé kŕdle. Ak sa deteguje mykoplazmóza, používajú sa antibiotiká pre brojlerovacie kurčatá:

  • streptomycín;
  • tetracyklínové série;
  • erytromycín;
  • linkomycín;
  • spiramycín a podobne.

Na liečbu sa používajú antibiotikáAntibiotiká sa pridajú do krmiva rýchlosťou 2 g na 10 kg krmiva. Ak nechcete uzdraviť vtáky, nebudete mať kŕmiť dva týždne.

Antibiotikum na liečbu sipotov a kýchania brojlerovZávažnejšou chorobou brojlerov je kolibacilóza, keď brojlery žiaria. Ako liečiť chorého vtáka? Ak má vták nudný vzhľad, dlho stojí nehybne a odmieta jesť, je čas znieť poplach. Len lekár určí pečiatku patogénu a predpíše liečbu.

Choroba je nebezpečná, pretože je sprevádzaná prípadom a zvyšné osoby zaostávajú vo vývoji, chuť mäsových zmien. Nemôže sa nazývať stravou, pretože v dôsledku použitia veľkých dávok antibiotík pre brojlerovacie kurčatá môžu byť rezíduá obsiahnuté v svalovej hmote. Dôvod rozširovania veterinárnych lekárov v oblasti nákazy sa prejavuje pri nedodržiavaní podmienok hydiny.

Escherichosis baktérie môžu vstúpiť do hydinárne spolu s novým plodom infikovaných vajíčok, ak hygieny neboli pozorované v hydinárni. Čo robiť a prečo kurčatá sú brojlery, ktoré sa práve vyliahli, dýchajú. Takéto plody môžu byť považované za odsúdené. Je potrebné opätovne zvážiť obsah chovného materiálu, vybrať čistý materiál v čase vloženia do inkubátora, bez stop na plášti.

Príznakom nechutenstva je kýchanie brojlerov

Chick bol chorýKýchanie kurčat brojlerov vyvoláva otázku, prečo a čo liečiť. Nesprávny obsah, chlade, vlhkosť, ťahy vedú k chorobám dýchacích ciest u kurčiat. Najslabšie začnú najprv kýchať. Je potrebné piť choré vtáky s vitamínmi. Vypláchnite ich práškovým streptotídom, otrite si prášok do nosných dierok. Takáto liečba pomôže v prvej fáze ochorenia. Kurčatá, po kýchnutí, môžu vyvolať smrteľnú bronchitídu. Preto je lepšie pre mladých z preventívnych dôvodov podávať levomycetin a tetracyklín (1 tableta na liter vody), Isatin alebo Lozewal.

Môže byť kuracie brojlery nákazlivé?

Coryza u kurčiat sa prenáša na iných jedincov s vysokou hustotouNarušený nos medzi fanúšikmi chovateľov hydiny je považovaný za pokračovanie katarálnych javov a nezaobchádza s nimi. Ale obyčajné ochorenie môže byť nákazlivé a na polovicu dobytok v podmienkach preplnenia. Koniec koncov je to vtáčik nos, ktorý sa dostal do podávača a prenášal infekciu do celej komunity. Najmä ochorenie zúri neskoro na jeseň av zime zo zrejmých dôvodov. Choroba začína oslabenými, zaostávajúcimi, neskoro vyliahnutými kurčatami. Majú oslabenú imunitu.

Symptómom tejto choroby je špinavý zobák s chrumkavými kôrkami na nosných dierkach. Po nazálnej kongescii sa ochorenie rýchlo rozvíja. Kurča začína:

  • kýchanie;
  • zívanie;
  • prúdenie slzami;
  • na očných viečkach sa objaví nádor.

Kuracie mäso musí byť izolovanéVták odmieta jesť a zomrieť. Preto by mali byť izolované brojlery s prvými známkami chladu.

Všeobecné pravidlá pre chov brojlerov pri výskyte chorých vtákov

Ak ste počas kŕmenia videli vták s nezvyčajným správaním pre balenie, pozrite sa bližšie. Ak je perie prerušené, pohľad je nepríjemný, držanie tela je nudné, je čas dať brojlerovi do izolátora a dávať si pozor. Zároveň analyzujte podmienky zadržania, vykonajte sanitárne čistenie v stodole a konzultujte s odborníkom. Ak kurčatá kýchne a pískanie, ako na liečbu, lekár určí. Mali by ste dodržiavať jeho odporúčania na udržanie hospodárskych zvierat.

Liečba kýchacích a dýchavičných brojlerov – video