Bunkové podávače pre králiky rôznych veľkostíZačiatok chovu králikov pred rozmnožovaním ušlých domácich zvierat by sa mal starať predovšetkým o bunky a krmítka. Aké sú kŕmidlá pre králiky, ktoré spĺňajú požiadavky na maximálne pohodlie pri konzumácii potravy zvieratami a sú na vlastné náklady minimálne?

Základné typy kŕmnych žľabov

Samotné krmítka sú špeciálne zariadenie, ktoré pomáha skracovať čas a šetriť sily potrebné na správnu starostlivosť a úpravu režimu výživy zvierat. Okrem toho správne nainštalované podávače udržujú čistotu v klietke čo najdlhšie.

Králikový podávač - keramická misaExistuje veľký počet rôznych krmív pre králiky, ktoré sú rozdelené do týchto hlavných typov:

 1. Misy z keramiky. Veľmi krásne továrne výrobky, pozrite sa do klietok na najvyššej úrovni. Pohodlné na zaspávanie krmiva, ale králikov často prevrátiť, čo vedie k trampling potravín a kontaminácii bunky.
 2. Detské kŕmne žľaby – používané na kŕmenie sena. Sú veľmi praktické úpravy. Vyžaduje neustálu kontrolu množstva zostávajúceho sena v žľabe a jej doplnenie.Detská misa na kŕmenie sena
 3. Krmítka pre králiky vo forme žliabku. Majú niekoľko výhod: pohodlné kŕmenie, je možné mať niekoľko jedincov naraz do jedného podávača. Používajú sa na koncentrované kŕmne a koreňové plodiny.Kŕmenie koryto
 4. Podávače buniek pre králiky sa používajú na uvoľnenie alebo koncentrovanie krmiva. Hlavnou výhodou tohto typu kŕmnych dávok je to, že sa jedlo do neho naleje každých pár dní, najmä pre tých chovateľov, ktorí majú veľmi obmedzený čas. Navyše, takýto podávač nedovolí králiky rozptýliť sa a stláčať krmivo v celej klietke, čím sa ušetrí rozpočet.Bunkový podávač pre voľné krmivá
 5. Krmítka vo forme pohárov. Zvyčajne sa používajú prázdne plechovky, ktoré môžu slúžiť ako podávače a nápojové misky pre králiky, to znamená, že môžu naliať granulované potraviny alebo nalievať vodu.

Nápoje pre králiky môžu byť rôzne:

 • automatická;
 • vákuum;
 • bradavka;
 • poháre (akékoľvek misy, poháre, tácky, ktoré nevadí);
 • z fliaš (najčastejšie sa používa pri chove králikov).

Related  Афричка куга и друге болести свиња

Od koho sú vyrobené podávače?

Na výrobu krmív na kŕmenie ich domácich miláčikov sa odporúčajú tieto materiály:

 • tenký plech;
 • kovový profil;
 • drevo (môže to byť tenká doska alebo list preglejky);
 • plastu;
 • plexisklo;
 • priame bridlice.

Ako pomocné materiály sa najčastejšie používa tenký drôt alebo tyčinka.

Ak sa počas inštalácie podávača vytvorili ostré hrany alebo ostrice, musia byť vyhladené a brúsené, aby sa predišlo rezaniu králičích koží.

Pravidlá pre výstavbu bunkru

Pred začatím výstavby podávačov pre králiky doma, musíte najprv porovnať veľkosti buniek a výkresy budúceho podávača. Ak sa voľba zastaví pri výrobe podávača typu bunkr, odporúča sa zvážiť najvýhodnejšie a najjednoduchšie možnosti jeho výstavby.

Najrýchlejšou a najdrahšou možnosťou na výrobu bunkra bude jeho konštrukcia z 3 litrovej plechovky.

Podávač z veľkej kovovej nádobyAko urobiť podávač pre králiky, pokyny krok za krokom:

 1. Spočiatku sa odporúča nakresliť čiaru cez plechovku o 1,5-2,5 cm od spodnej časti plechovky.
 2. Potom nakrájame polovicu plechovky pozdĺž čiary, bez toho, aby sme za ňou prešli.
 3. Potom je potrebné vyvŕtať veľké množstvo otvorov s vrtákom na dne.
 4. Je potrebné vytvoriť hladký hárok (podobný stenu) z vyrezanej polovice nádoby a pripevniť ho k podávaču.
 5. Pripravený podávač zásobníkov by mal byť pripevnený ku dverám klietky králika.

Domáce podávač v klietkeTakýto podávač napriek tomu, že nevyzerá veľmi esteticky, ale je veľmi jednoduchý na výrobu, ekonomický (pretože môže byť vyrobený z nádoby, v ktorej je napríklad paradajková pasta) a vhodný na použitie.

Krolikovody, ktorí vedia pracovať s pozinkovanými plechmi, môžu vybudovať zinkový bunker bez špeciálnej námahy. Dokonca aj bez skúseností s cvičeniami budú chovatelia králikov schopní vytvoriť taký inventár pre svojich domácich miláčikov, pričom budú dodržiavať presné pokyny a schémy na ich výrobu.

Pokyny na výrobu podávača buniek z pozinkovaného železa

Výkres podávača buniek z plechuPrvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je odstrániť všetky potrebné podrobnosti podľa schémy. Potom pomocou kombinácie klieští ohýbajte plech pozdĺž bodkovaných čiar, ktoré sú uvedené na diagrame.

Aby sa plechovka ľahšie ohýbala, odporúčame vykonať malé rezy na hrúbku podlahy pozinkovaného plechu pomocou noža a pravítka.

Po výrobe všetkých podrobností, podľa schémy, môžete začať zhromažďovať podávač. Ostré rohy a hrany by mali byť vyhladené alebo uzemnené.

Related  Nebezpečenstvo včelieho popálenia a prvej lekárskej pomoci

Pripravený podávač pre králikyHotový produkt bude vyzerať ako obrázok.

Cenné odporúčania pre výstavbu krmív doma

Pred začatím výroby bunkových podávačov pre králiky, podľa výkresov je potrebné vziať do úvahy nasledujúce odporúčania:

 • všetky zložky usporiadania buniek, vrátane podávačov, by mali byť čo najviac pohodlné pri udržiavaní čistoty a hygieny;
 • ak je podávač vyrobený z tenkých materiálov, ktoré môžu králiť králiky, potom je potrebné vložiť okraj podávača s plechom, aby sa dosiahla najdlhšia životnosť;
 • odporúča sa usporiadať kŕmne žľaby tak, aby potraviny boli čo najneznečenejšie (vyvŕtajte otvory na dne žľabu alebo vyložte dno jemným roštom);
 • objem podávačov by nemal byť nižší ako denné množstvo kŕmnych králikov, inak zvieratá budú na ne vyliezť a zneškodniť;
 • upevnenie podávačov k bunkám by malo byť čo najsilnejšie, aby sa zabránilo ich otáčaniu.

Prístup k chovu domácich ušných domácich miláčikov z tvorivej strany zabezpečí, že chov králikov je veľmi zaujímavá aktivita. Ak budujete bunky a podávače pre králi s vlastnými rukami z improvizovaných materiálov, potom môžete ušetriť pôsobivú sumu pred začiatkom chovu králikov.

Výroba podávača zásobníkov z oceľového plechu – video