Chick vyliahnutéZ správnej údržby a kŕmenia kurčiat v prvých dňoch ich života závisí od toho, aký silný a zdravý vták budú rásť. K vnútorným orgánom a tráviacemu systému kurčiat sa začal aktívne rozvíjať, musia sa kŕmiť do 16 hodín po vyliahnutí. Pravdepodobnosť prežitia každého kuriatka sa v tomto prípade zvyšuje o 20%. Chicks musia byť nakŕmené často a v malých porciách.

Ak neviete, ako správne kŕmiť kurčatá v prvých dňoch svojho života, potom smrť celého plodu je nevyhnutná.

Ako podávať jednodňové kurčatá

Deti staré kurčatáAby boli kurčatá zdravé, mali by sa dodržiavať tieto pravidlá:

 • Jedlo by malo pozostávať iba z prírodných a čerstvých zložiek;
 • musíte podávať jedlo súčasne;
 • kurčatá by mali byť vždy plné.

V prvých 10 dňoch je potrebné podávať mláďatá každé 2 hodiny, vrátane nočného času. Tiež je potrebné starostlivo pripraviť diétu – musí obsahovať všetky živiny potrebné pre rast.

Pre vyliahnuté kurčatá je najlepšie použiť jemne nakrájané a prudko varené vajcia a tvaroh, zmiešané s kukuricou alebo krupicou. 10 vajec bude vyžadovať 1 vajce, 50 gramov tvarohu a 50 gramov obilnín.Prvé kŕmenie by sa malo vykonať skôr ako 6 hodín

Tiež je vhodný mletý ovos, proso, jačmeň, pšeničné obilniny alebo štartovacie krmivo. Vedľa jedla by mala byť vždy čistá a prevarená voda pri izbovej teplote. Okrem toho na kŕmenie kurčiat od prvého dňa môžete použiť kefír alebo nízkotučné jogurt.Najprv podajte nakrájané varené vajce

Akonáhle sa plemeno rozrástlo na tri dni, začína sa zvykať na trávu. Za to, zeleniny z takých rastlín, ako je púpava, lucerna, ďatelina, sušené žihľava alebo plantain jemne skartovať. 10. deň môžete už dať varenú zeleninu, napríklad zemiaky, mrkvu, cukety a tak ďalej. Mokrá hydina na kŕmenie kurčiat sa chová v takom množstve, že kurence môžu jesť 1 krát. Ak je jedlo v podávači príliš dlhé, bude to zlé. Navyše, kurčatá ju naplnia troskami a výkalmi. Ak budú jesť takéto jedlo, budú mať poruchy jedla, kvôli čomu môže umierať celé plod.

Hlavné pravidlo, ktoré treba dodržiavať pred kŕmenim iba vyliahnutých kurčiat – potraviny by mali byť ľahko asimilované a sterilné.

Vo veku troch dní kurčatá začnú dať rozdrvenú trávuPo 10. dni musíte dať malé kamienky (štrk, piesok) alebo rozdrvenú škrupinu, sú potrebné nielen na trávenie jedla, ale aj ako minerálne doplnky. V tomto veku nie je potrebné kŕmiť kurčatá v noci. Odpoledne dávame kŕmenie každých 3-4 hodín. Čo ešte môžeš dať kŕmiť 10-dňové kurčatá doma, tak to je nasiaknutá s prehnaným chlebom v kefíre. Predtým, než budete slúžiť, musíte ju stlačiť a rozpadnúť. Mäsový vývar alebo mäsový odpad dokonale vyplní nedostatok bielkovín.

Potom, čo kurčatá jedli, mali by ste skontrolovať, či všetky kurčatá majú plné kravy. Ak je niekto výrazne iný, potom musí byť poslaný do inej klietky a kŕmený.

Ak je plemeno neustále držané v klietke bez prechádzky, potom môže mať avitaminózu. Výsledkom je, že kurčatá prestávajú rásť a môžu sa ochorieť. K tomu je potrebné dodať vitamínové doplnky obsahujúce vitamíny skupiny A, E, D. Počas kŕmenia denných kurčiat doma sa do potravy zmieša 1 tableta multivitamínov. To stačí pre 10 mláďat.Obsah drůbeže v brojdle

Related  Robíme pijanky pre prepelice vlastnými rukami

Ako správne obsahovať kurčatá

V prvých dňoch života je plod veľmi slabý a ľahko chorý, čo vedie k jeho smrti. Preto je mimoriadne dôležité organizovať pre kurčatá teplé miesto pre rast a bez prievanu. Najčastejšie používajte veľkú krabicu alebo brokovnicu a ako ohrievač nainštalujte lampu s bežnou žiarovkou. Jeho výkon je vypočítaný tak, aby teplota v článku bola rovnaká na všetkých miestach a bola rovná + 30 ° C.

Ohrievajúce kurčatá pod lampamiPri tom, na 1 m2 Nemôžete umiestniť viac ako 25 kusov a po dosiahnutí veku jedného mesiaca sa na rovnakej ploche umiestni až 17 hláv. Pred kŕmením kurčiat v prvých dňoch života je potrebné položiť papier na podlahu krabice a zakryť ho zmiešaným krmivom alebo malými kukuricovými krúpy. Nestlé môžu v takomto vrhu bezpečne narúšať bez toho, aby boli ohrozené ich zdravie.

 Podávač a miska na pitie by mali byť navrhnuté tak, aby ich kurčatá nemohli stúpať nohami. Znečistená voda a krmivo sú vynikajúcim prostriedkom na šírenie črevných ochorení.

krmivo

Čo iné môžete kŕmiť kurčatá v prvých dňoch, takže toto je počiatočné krmivo, alebo sa to nazýva “nulevka” iným spôsobom. Hlavnými zložkami zmesi sú pšenica, kukurica, hrach a jačmeň. Obsahuje tiež malé dávky rybej múčky, aminokyselín a rastlinných tukov. Sadzba za kuriatku za deň je od 10 do 30 gramov. Ešte lepšie sú kombinované zmesi obohatené o vitamíny, ako napríklad “Sunny”. Denná sadzba – 10-55 gr na hlavu. Zmiešané krmivo s označením “Rast” sa podáva dvojtýždňovým kurčatám. Jeho zloženie sa vypočíta tak, že vták rýchlo naberá váhu. A zložky v ňom sú rozdrobené oveľa väčšie ako v začiatku, pretože kurčatá v tomto veku sú už schopné stráviť ich.

Krmivo pre kurčatáNie je nutné kupovať kombinované zmesi na kŕmenie kurčiat, môžu sa robiť vlastnými rukami.

Related  Mogu li ja pripremiti hranu za svinje?

Pre začatie podávania budete musieť miešať nasledujúce zložky:

 • kukurica – 50% z celkového objemu;
 • jačmeň – 8%;
 • pšenica – 16%;
 • kefír s nízkym obsahom tuku – 12%;
 • koláč – 14%.

Všetky komponenty sa musia dôkladne rozdrviť na malé drobky, aby ich mohli kurčatá ľahko prehltnúť. Pre kurčatá vo veku viac ako dva týždne až jeden mesiac sa zloženie kombinovanej zmesi mierne líši:

 • kukurica – 48%;
 • krmný tuk alebo nerafinovaný slnečnicový olej – 1%;
 • pšenica – 13%;
 • sušené mlieko – 4%;
 • čerstvo pokosená tráva – 3%;
 • kŕmne kvasnice – 5%;
 • rybia múčka – 6%.

Ak má kurča problémy s črievami (slabá stolica), namiesto čistej vody po dobu 30 minút sa voda zriedená manganistanom draselným na mierne ružový odtieň.

Potom, čo kurčatá dosiahli týždenný vek, môžu byť v klietke na stenách zavesené niekoľkými bylinami. Ak sa medzi celú populáciu vyskytuje slabé kurča, musí sa oddeliť od plodu v inej krabici. To je nevyhnutné na ochranu zdravých kurčiat a bolo pohodlnejšie liečiť pacientov.

Kŕmenie mláďatá – video