Po objavení hnačky u brojlerov je potrebné urýchlene začať liečbuPoruchy trávenia, sprevádzané častým tekutým alebo penivým vrhom, sa veľmi často pozorujú u mladých kurčiat a môžu signalizovať nebezpečné infekčné choroby, helminthiasy, nízku kvalitu krmív. Ak ošípaný spozoruje hnačku u kurčiat kurčiat, liečba by sa mala začať bezodkladne.

Ako nebezpečný je tento príznak a ako určiť príčinu jeho výskytu? Správnu diagnózu môže vykonať iba špecialista po laboratórnej štúdii o vrhu. Treba však prijať prvé naliehavé opatrenia.

Kuracie brojlery sú zneužívané, čo robiť pred prijatím odpovede veterinára?

Bez ohľadu na dôvod vzniku hnačky je tento jav sprevádzaný podráždením slizníc tráviaceho traktu. Príjem potravy v zažívacom systéme je zle trávený.

Biela hnačkaDokonca s rovnakou chuť k jedlu, kurčatá trpia nedostatkom živín, dehydratácia a silná intoxikácia vtáčej tela začína. Ak sa liečba nezačne včas, symptómy iných infekcií sa pridajú k hnačke brojlerových kurčiat.

Ak chcete začať liečbu skôr, skúsení chovatelia hydiny odporúčajú farbu a povahu kurčiat kurčiat, aby zistili, čo spôsobilo problém. Ak ste pozorní na chorého vtáka, vám povie pravdepodobnú diagnózu a čo sa má liečiť, ak sú brojleri vyliečení z obehu.

Biela hnačka u brojlerov: liečba a možné príčiny

S takýmto výkalom vták naliehavo potrebuje pomocMožné príčiny častých tekutých vrhov s belavým odtieňom sú salmonely. Infekcia je veľmi častá u hydiny a, bohužiaľ, môže postihnúť osobu. Pre kurčatá choroba prechádza z infikovaných kurčiat, ako aj kontaktom so spoločným vybavením alebo nedodržaním čistoty v hydinárni.

Pri výbere stratégie liečby, okrem bielej hnačky u brojlerov, prítomnosti salmonely, dávajte pozor:

 • na stlačený stav vtáka;
 • neochota kočiek pohybovať sa, inhibícia;
 • na nevyriešenom vývoji zo strany zdravých rovesníkov;
 • na rýchle a namáhavé dýchanie cez mierne otvorený zobák.

V prípade hnačky vyvolanej salmonelou sa liečba brojlerových kurčiat v priemyselných farmách nepovažuje za vhodnú, pretože trvanie môže trvať približne tri týždne.

Na súkromných farmách, ktoré spôsobujú ochorenie, bojujú so sulfanilamidovými prípravkami. Je dôležité vyhnúť sa chorým vtákom a starostlivo sledovať pohodu ostatných.

Related  Sadržaj i razrjeđivanje nutrije kod kuće

Brojleri majú nahnevanú hnačku

Hnačka hnedej farbyV prípade poruchy trávenia sliepky a kurčiat je vyjadrená v kvapalnom, rýchlym smeti pálením alebo hnedej farby, môže to znamenať, ako je použitie nízkej kvality krmív a takých strašných ochorenia, ako je kokcidióze. Najčastejšie sa táto choroba diagnostikuje v období jari-jeseň a infekcia sa vyskytuje prostredníctvom kontaminovaných postelí, krmiva, vody.

Okrem hnedého hnačky môžu byť pozorované brojlery:

 • neochota hýbať sa, sú nepohyblivé, roztrhané a roztrhané;
 • znížená alebo žiadna chuť do jedla, zvýšená smäd;
 • hlien alebo príznaky krvi v vrhu;
 • bledosť fúzov a mušlí, čo svedčí o vzniku anémie a dehydratácii.

Často v kokcidióze je vidieť vo výkaloch krvi brojlerov. Toto indikuje aktívnu deštrukciu črevnej sliznice a potrebu urýchlenej komplexnej liečby s použitím špecializovaných liečiv, ktoré potláčajú životne dôležitú aktivitu patogénov.

Ak sa tieto príznaky nie sú vidieť, ale krv vo vrhu je stále tam, pravdepodobne v kurča kloaka pozorovať zranenia alebo čreva v dôsledku nesprávneho kŕmení, nedostatok vitamínov a minerálov.

Kuracie choré sú signalizované zeleňami vo výkaloch alebo časticiach nezväteného jedla.Liečba hydiny

Brojleri sa sťažujú: ako sa liečiť?

Medzi prioritné opatrenia, ktoré by mali byť prijaté pre chovateľa hydiny:

 • kontrola kvality krmiva pre kurčatá;
 • izolácia chorých a oslabených vtákov;
 • Čistenie a dezinfekcia priestorov a všetkých zariadení, vrátane podávačov a nápojových misiek.

Pri hnačke u brojlerov je potrebné dezinfikovať celú miestnosť, podávače a pijankyAk je vták napriek prijatým opatreniam znevažujúci, než zaobchádzať s brojlery? Čo je ešte možné urobiť, kým sa nevyčerpá analýza vrhu:

 1. Ako absorpčný materiál sa brojlerom ponúka aktívne uhlie.
 2. Do pitnej vody sa pridá manganistan draselný.
 3. Nezabudnite skontrolovať, či je v koryte dosť kriedy, štrku, škrupiny.
 4. Je užitočné používať produkty kyseliny mliečnej, probiotické, zamerané na normalizáciu črevnej mikroflóry.
 5. Vo vlhkom krmive môžete pridať odvar z ryže.

Aby sa vylúčila morbidita vtákov v dôsledku infekcie hlístmi, uskutočňuje sa anthelmintické ošetrenie hospodárskych zvierat.

Ďalšou etapou boja proti hnačke u brojlerových kurčiat je liečba antibiotikami a špecializovanými liekmi, ktoré sa vyrovnávajú s baktériami, prvokmi, hubami a inými mikroorganizmami.

Related  Znakovi bolesti purica i načine kako ih liječiti

Keďže niektoré choroby sprevádzané hnačkou u hydiny sú nebezpečné nielen pre vtáky, ale aj pre ľudí a ich liečba je náročná na prácu a dlhotrvajúca, chorá populácia je zničená.

Samotné kurčatá nezomreli – video