Dekoratívny králikDekoračné králiky sú malé zvieratá s hmotnosťou do 3 kg. Vedú aktívny životný štýl a ľahko sa oň starajú, a preto sú často zakúpené pre deti. Najpopulárnejšie králičky druhov záhybov a trpaslíkov.

Ako dlho žijú dekoratívne králiky

Little Furry Pet

Ak chcete získať načechraný domáci maznáčik je najlepšie v špecializovaných predajniach domácich zvierat. Budú podrobne rozprávať nielen o vyrobených očkovacích látkach, ale aj o správnej starostlivosti ao odporúčanie určitého plemena v závislosti od želania kupujúceho.

Skôr než začnete so psom, mali by ste vedieť, koľko rokov žije doma dekoratívny králik. Ošetrenie a kŕmenie ovplyvňuje predovšetkým očakávanú dĺžku života. Takže ak je zviera neustále vystavené stresovým situáciám, môže sa zhoršiť. Podvýživa alebo prejedanie tiež spôsobuje veľa zdravotných problémov, a preto je jeho život výrazne skrátený. Priemerná dĺžka života je od 5 do 8 rokov.

Dekoratívne králiky žijú až 8 rokovSkutočnosť, koľko rokov bude ozdobný králik žiť, ovplyvňuje jeho plemeno. Lop-ušaté vtipné a hravé zvieratá. Žijú v priemere až 8 rokov, o niečo dlhšie ako králiky so vzpriamenými ušami. Ale s náležitou a starostlivou starostlivosťou môžu žiť až 13 rokov. Trpaslíci sú ľahko vyškolení, môžu chodiť na ulici. Maximálna hmotnosť takéhoto králika je 1,5 kg. V priemere žijú až 5-7 rokov, ale existujú aj dlhosrsté, ktoré prežili až 15 rokov.

S dobrou starostlivosťou môže malý králik žiť až 15 rokovFaktory ovplyvňujúce životnosť:

  • genetická dedičnosť, zdravšie predchádzajúce generácie, čím dlhšie bude prítomnosť;
  • infekcie, parazity a zranenia;
  • potravín;
  • podmienky údržby a starostlivosti;
  • stres;
  • kastrácia.

Trubkové kosti týchto zvierat sú mimoriadne krehké. Nesmiete dovoliť, aby králik padol z veľkej výšky alebo ho hodil, pretože to môže zlomiť stavce alebo kosť zadnej labky. Vyskytli sa prípady, keď sa zvieratá zranili kvôli príliš veľkému skoku z nečakaného strachu.

Ako zvýšiť dĺžku života

Aby králik mohol žiť čo najdlhšie, je lepšie ho sterilizovať. Tým sa znižuje zaťaženie tela a znižuje sa pravdepodobnosť ochorení močového mechúra.

Predtým, než si kúpite dlho-ušný zviera, musíte zistiť, či má genetické choroby. Ak áno, mali by ste zistiť, ako sa starať o taký dekoratívny králik a aké preventívne opatrenia by sa mali použiť. Tieto zvieratá vedú aktívny životný štýl, takže potrebujú voľný priestor. Ak sa pohybujú málo, rýchlo sa zvýšia a obezita vedie k vzniku pečeňových a srdcových ochorení. Aspoň hodinu denne musí byť králik uvoľnený z klietky na prechádzku a najlepšie je odviezť na čerstvý vzduch na ulicu.Domáce zvieratá potrebujú vonkajšie prechádzky a zelenú trávu

Related  Baykox a iné lieky na liečbu kurčiat

Tieto zvieratá sa obávajú prievanu, vysokej vlhkosti, tepla a chladu, a preto neklaďte ich klietku vedľa batérie alebo okna. Rovnako sa im nepáči hluk televízora, hudobného centra alebo iného takého zariadenia. Umývané zvieratá môžete umyť len vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné.

Aby ste znížili riziko infekcie a iných nebezpečných ochorení u králika, potrebujete vakcíny a očkovania včas.

Ako správne a ako sa kŕmi králiky okrasných hornín

Dekoratívne králiky ako seno z lúčnych trávZákladom stravovania týchto zvierat je hrubé krmivo, alebo skôr čerstvé seno, najlepšie, ak sa skladá z lúčnych tráv. Predtým ako ich nakŕmite dekoratívnym králikom, mal by byť mierne vysušený. Seno musí mať príjemný zápach, musí byť bez plesní a vlhkosti. Najužitočnejšie je seno z žihľavy, pretože obsahuje viac vitamínov ako v mnohých koncentrovaných potravinách, najmä v bielkovinách. Na rozrušenie zubov môžete dať vetve jabĺk, maliny, osiky, akácie, čerešne alebo ríbezle.

Šťavnaté trávy a zelenina rozdávajú postupne a trochu po kúsku, akoby prehnané, môže dôjsť k poruchám čreva a nadúvania. Ak sa tento problém vyskytne u domorodých králikov, dva alebo tri dni sa kŕmia iba seno. Ak hnačka nezmizne, potrebujete pomoc veterinárneho lekára.

Králiky nie je možné podávať s mäsom, čokoládou, orechmi, pečivom alebo tučným jedlom.

Koncentrované potraviny obsahujú veľké množstvo bielkovín a sacharidov, preto sa odporúča, aby ste dali maximálne dve polievkové lyžice. V opačnom prípade dekoratívny králik začne trpieť obezitou a metabolizmus v tele môže byť narušený. Aby nedošlo k nedostatku vitamínov, zvieratá sú kŕmené bobuľami divokej ruže a horského popola alebo pridávajú vitamínové prípravky do stravy. Tiež je žiaduce poskytnúť králikovi miesto, kde sa môžu opaľovať. To je potrebné pre tvorbu vitamínu D v tele.

Ak králik bol zdravý, kúpte mu soľný kameňV strave králika musí byť prítomná soľ. Na tento účel sa získavajú minerálne soli. Sú umiestnené vo vnútri klietky a v prípade potreby to zviera zahubí. Miska na jedlo je lepšie vybrať kov, ako plastový dekoratívny králik bude hnať. Znečistené domáce miláčikovia nechcú piť vodu z bežných misiek, namiesto nich si dávajú pitie fľaše.

Neodporúča sa poskytovať surovú vodu králikom, pretože v ňom môžu byť nebezpečné mikroorganizmy.

Aká by mala byť klietka a koľko sú králiky okrasných hornín

Fluffy zázrak má rád čistotuTieto ušaté felines milujú žiť samy, takže ak plánujete kúpiť dve, potom by mali byť dve bunky. Veľkosť klietky pre dekoratívne králiky sa vyberá tak, že zviera môže v ňom stáť v plnej výške a pokojne sa pohybovať. Musí to byť oddelený žľab. Plnka na toaletu je vybraná z prírodných, bez chutí, napríklad pilín. Vrstvy by sa mali vymeniť denne, podobne ako voda. Králik bol zábavnejší, v klietkach visí hračky, ktoré môžete hnať. Raz za mesiac musia byť bunky dezinfikované.

Related  Tele se ne vraćaju na noge, što treba učiniti, kako pomoći?

Náklady na dekoratívne králik sa pohybuje od 400 do 4000 rubľovCena ozdobného králika závisí od jeho plemena, veľkosti, triedy (pet, plemeno, show) a rodokmeň. A tiež o počte síl a prostriedkov investovaných v škôlke. Ak má doklady a je očkovaná, môže sa cena niekoľkokrát zvýšiť. Takže bez dokladov, náklady budú 400-800 rubľov, a ak sú k dispozícii, môže dosiahnuť 3500-4000 rubľov. Preto sa odporúča zakúpiť králiky okrasných druhov iba v špecializovaných predajniach domácich zvierat, pretože majitelia budú môcť potvrdiť svoj rodokmeň.

Čo potrebujete vedieť pri kúpe dekoračného králika – video