Bun na umelé kŕmenieKráliky králikov zaujímajú otázku: “Ako nakŕmi králiky bez králika?”. Koniec koncov, keď chovajú potomstvo, často sa stretávajú s tým, že žena z akéhokoľvek dôvodu buď odmieta pôrod, alebo mu nedokáže poskytnúť primeranú výživu. Je veľmi ťažké nakrájať králičie bez samotného králika.

Deti bez materského mlieka sú odsúdené na prvé dni života. Ale nezúfajte, náležitá starostlivosť a umelá výživa pomôže ich postaviť na nohy. V dôsledku toho vám silnejšie zdravé králiky odpovedia svojím vďačnosťou – krásnym vzhľadom.

Králiky: starostlivosť v prvých dňoch života

Králik hodil novorodencaBábätká sa objavia úplne nahé a slepé, malé tekadlo začína pokrývať telo iba po 5 dňoch, oči sa otvárajú iba v 10. deň života. Hmotnosť novorodencov je len 90 gramov, ale po týždni s náležitou starostlivosťou a kŕmenim sa začína zvyšovať veľkosť a zvyšovať hmotnosť. Preto odmietnutie matky od potomstva môže viesť k nenapraviteľným následkom – smrti potomstva.

Čo sa má kŕmiť králiky v tomto prípade pre ich úplný a včasný vývoj? Jeden jedinec, v závislosti od veku, pije 5-10 ml zmesi denne. Čas sa zvýši na 20 ml. Novorodenci musia byť kŕmení až štyrikrát denne, pretože ešte nemajú schopnosť jesť.

Umelé kŕmenie králikov: ako nahradiť mlieko ženy?

Umelé kŕmenie pomôže vyrastať králikyAk novorodenca nemajú príležitosť prijímať materské mlieko, môžete vyskúšať niekoľko ďalších možností:

  1. Kozie prírodné čerstvé mlieko, podobné zloženie ako králik, ale mierne nižšie v obsahu tuku.
  2. Umelé zmesi na kŕmenie zvierat obsahujú všetky potrebné živiny a vitamíny.
  3. Môžete použiť zmes pre deti, ktoré sú zastúpené v širokej škále lekární v sieti.

Kŕmenie králika dieťaťa

Starostlivosť o deti po narodení

Na napájanie je striekačka alebo pipeta perfektná. Vedúcim chovateľom králikov sa odporúča podávať králiky s 20 gramovou injekčnou striekačkou, ktorá je na konci vybavená gumovým hrotom z pipety s malými otvormi. Starostlivosť o králikov v prvých dňoch života by mala byť trvalá. Je lepšie, ak si osirelé deti žijú v teplej komfortnej miestnosti.

Králik aktívne vylučuje mliekoPri kŕmení sa králik opatrne zdvihne a po vložení injekčnej striekačky do úst pomaly zavádza zmes alebo mlieko predhriate na 37 stupňov, aby sa nezatláčala. Ak sa prvý pokus nepodarí, nič sa nestane, ako by ste chceli.

Related  Како држати кокошу код куће?

Mladí sa najskôr zvyknú dostávať potravu takým neobvyklým spôsobom. Nedávajte naraz viac ako 1 ml potravy, bruško novorodenca by nemalo pretekať. Ak je pokus neúspešný, zopakujte to znova a čoskoro sa mladí ľudia naučia správne jesť. A otázka: “Ako kŕmiť králiky bez králika?”, Už nebudete mať záujem.

Než začnete kŕmiť, ošetrujte svoje bruško brušný mäkký materiál navlhčený v teplej vode, ale iba v žiadnom prípade ho nedotýkajte. Musíte začať od pupku s hladkým prechodom na zadné labky. To sa robí s cieľom vyčistiť králiky z výkalov, pretože sa nemôžu lízat sama, je to všetko ženská.

Umelé kŕmenie králikov vyžaduje osobitný prístup. Pripravte zmes v čistej nádobe. Po ukončení podávania papule nezabudnite utrieť mäkkou handričkou.

Dospelí králi majú jesť vyvážené jedloAk sú opustené králiky 20 dní, čo im kŕmiť, netreba ani premýšľať, pretože od tohto veku sa už jedia. Ako vrchný obväz sa dá použiť seno, krmivo v granulách, mrkva. Mlieko by však nemalo byť vylúčené z výživy, malo by byť prítomné až do konca prvého mesiaca života jednotlivca.

Čo podáva králiky a frekvenciu podávania v závislosti od veku

Králiky konzumujú trávuAko jednotlivec rastie, množstvo návnad a jeho objemy sa menia:

  1. Počas prvých 7 dní života – 2 ml na kŕmenie. Dávkujte odporúčanú dávku viackrát denne. Ak zviera žije oveľa menej, potom potrebné množstvo mlieka by malo byť kŕmené 3-4 krát.
  2. Vo veku 7-14 dní: 5-7 ml niekoľkokrát denne. Pred kŕmením a po ľahkej brušnej masáži sa dosiahne lepšie trávenie jedla.
  3. Po dobu 2-3 týždňov života, 7-13 ml zmesi 2 krát denne. Ale teraz môžete postupne zavádzať pevné potraviny – seno vo forme granúl a spájku jednoduchou vodou.
  4. Králiky na 20 dní, než teraz kŕmiť? Všetko isté mlieko, ale zvýšenie dávky je už až 13-15 ml.
  5. Po 6 týždňoch sa jednotlivec odstaví z bradavky. Zviera začína postupne prechádzať do plnohodnotnej stravy. V tejto dobe je potrebné dávať pozor na to, ako zviera vníma jednu alebo druhú potravinu, pričom nezabúda na jej trávenie.

Related  Pestovanie ošípaných v podmienkach osobného hospodárstva

Čo nakŕmiť králiky za mesiac?

Pet starší, silnejší a získal silu, teraz opustiť mlieko alebo zmes, tak postupovať na pevnú vysoko kvalitné potraviny – granule, zelené návnady, ovsené vločky vo vločkách, seno, ktoré by mali byť vždy v suchu a svieže, bez plesní, ako sú plesne a hniloby , Dieťa by malo mať vždy prístup k čistej vode.

Ako podávať králiky bez králika? Buďte trpezliví, pretože starostlivosť o deti vyžaduje veľa času a poznatkov.

Ako kŕmiť králiky králiky – video

Časť 1

Časť 2