Pracujte každodenný život vo včelíMôžete získať novú rodinu včiel zachytávaním roja, ale existujú aj iné spôsoby. Videozáznam o tom, ako na jar vytvoriť včelí jar, pomôže pri vytváraní nových rodín a podľa vôle včelára doplní populáciu úľov.

Jar je najlepší čas na získanie vrstiev. Počas dlhého horúceho obdobia, kedy medové rastliny kvitnú jeden po druhom, sa včely ľahko prispôsobia, nová rodina má čas silnejšie, doplniť nové členovia a zásobovať zimu.

Aké metódy získavania nových rodín sa používajú v praxi? Aké sú pozitívne a negatívne aspekty existujúcich metód? Dobrou pomôckou pri riešení týchto a ďalších problémov bude video o tom, ako na jar vytvoriť prameň včiel.

Plod v maternici na vytvorenie novej rodinyPo prvé, je potrebné rozhodnúť, ktorá maternica má urobiť, aby vytvorila novú rodinu. V súčasnosti včelári používajú tri spôsoby tvorby vrstiev:

  • s plodom tretej strany získaným v inom poľnohospodárskom podniku;
  • s mladou neoplodnenou maternicou z včelstiev alebo len vychádzajúcou z bunky kráľovnej;
  • s dospelými, ktorí kladú vajíčka s maternicou zo silnej veľkej rodiny.

Okrem iného sa vrstva včiel vytvára tak s hmyzom dospelých robotníkov, ako aj s mladšou generáciou, ktorá predtým neplatila na úplatok.

Prenos včiel do nového úlu: mladý alebo lietajúci?

Výhodne sú vrstvy vyrobené v druhom type. Úľ s novou rodinou je umiestnená v blízkosti miesta, kde hmyz býval predtým. Postupne sa lietajúci jedinci navrátia na svoje obvyklé miesto a pri podaní vysadenej maternice sú mladé včely. Hlavným problémom tejto metódy je nevyriešený vývoj novej rodiny, ale na jar a v lete, s náležitou starostlivosťou a organizáciou úplatku, má rodina čas na posilnenie, na chov a rast silnej generácie pracovných včiel.Silné silné materstvo

Rozprávanie o včlenených kompenzáciách videa pomôže zvládnuť techniku ​​užitočnú pre každého včelára av prípade potreby rýchlo a bezbolestne rozdeliť existujúce rodiny.

Ako vytvoriť zbierku včiel, ktoré už preleteli pred úplatkom? Aby sa zabezpečilo, že zostanú vo vrstve nielen mladí, ale aj dospelí jedinci, včelár bude musieť včelí odobrať aspoň 3-5 km od hlavného miesta včelárstva. V tomto prípade budú všetky včely musieť zostať na novom mieste. A rodina okamžite pristúpi k medu a starostlivosti o plod. Bohužiaľ, na rozdiel od mladých dospelých, lietajúce včely môžu prejaviť agresivitu vo vzťahu k implantovanej maternici, čo nevyhnutne vedie k problémom. Z tohto dôvodu včelári nie vždy ochotne používajú, zdá sa, jednoduchý a správny spôsob, ako dostať včely von.

Related  Efektívne spôsoby boja proti mravom vo včelí

Včelár je včelí chvostAko vytvoriť kolekciu včiel na jar a aké sú výhody a nevýhody tejto alebo tej metódy?

Chov na “podivnom” plode

Tvorba skorého lapnutia sa môže uskutočniť, ak sa vytvorí nová rodina okolo maternice získanej v regióne, kde jar začína skôr.

Chov na Oplodnená maternica začne vkladať vajíčka po pár dňoch po vysadení do novej rodiny, takže prvý úplatok dostatočne silnej zbierky včiel sa dá získať v júni. Slabá stránka tejto možnosti je:

  • vysoké náklady na získanie novej rodiny;
  • vážne riziko straty maternice, ak včelár nemá dostatok skúseností alebo ak počas transplantácie do nového úlu včely prejavia agresiu voči “podivnej” kráľovnej.

Chov včiel s neplodnou maternicou

Ak je stonka tvrdohlavá samica alebo keď je úľa transplantovaný do nového úlu, do nej je umiestnený včelí mol, včelár si musí byť vedomý nevyhnutného oneskorenia vo vývoji formujúcej rodiny. Zároveň pracovné včely lepšie berú maternicu, ktorá sa objavuje z bunky kráľovnej, ako neplodná osoba, takže nie je potrebné robiť ďalšie opatrenia.

Chov včiel s neplodnou maternicouKeď včely vzali maternicu, budete musieť mať trpezlivosť. Posilnenie odstraňovania včiel z iného úľa zvyčajne neprináša výsledky a niekedy škodí už existujúcim rodinám, ktoré sa zaoberajú základným medom. Zvyčajne v priebehu leta dokonca aj malé vrstvy získavajú silu a okrem iného môžu byť použité na spojenie s rodinami pri výmene starých kráľovien.

Chová sa s “natívnou” oplodnenou maternicou

Chová sa s Ak časť rodiny s maternicou prešla transplantáciou do nového úlu, včely, ktoré si “siroty” odmietli zdvihnúť zostávajúce plodiny a aktívne zhromažďovať med, čím sa stávajú vážne zásoby. Túto okolnosť používajú včelári:

  • na získanie najskoršieho produktu;
  • obnoviť rodinu a nahradiť maternicu do nej.

Je dôležité vziať do úvahy, že stratia maternicu, rodina oslabuje a potrebuje zvláštnu kontrolu a pozornosť, kým sa v nej neobjaví nová maternica a objavia sa nové mláďatá a nová generácia včiel.

Sledujúc video, ako na jar pripraviť sprinter včiel a plánovať vytváranie nových rodín, včelár musí brať do úvahy charakteristiky zberu medu v mieste inštalácie úľov. Na jar a začiatkom leta kvitnutie medov stromov kvôli poveternostným podmienkam môže byť mastné alebo krátkodobé. Ak v regióne existuje takéto nebezpečenstvo, nemali by ste včely vyčistiť. V opačnom prípade by nedostatok medu viedol k riziku rojenia a rozpadu novovytvorenej rodiny.

Related  Како правилно узгајати бројлере у кавезима или какви су услови неопходни за стварање пилића

Vykonávanie odstránenia včiel – video