Pre rekreáciu na chate v zime je potrebný spoľahlivý zdroj tepla (ohrievač). Môžete ho zakúpiť v špecializovaných predajniach. Ale tam sú letní obyvatelia, ktorí môžu ľahko navrhnúť domáce ohrievače pre domácnosti, chaty a garáž.

Nie všetky dacha a majitelia domov prichádzajú k tomuto rozhodnutiu, ale len tí, ktorí majú špeciálne zručnosti a zručnosti. Medzi nimi existujú skutoční inžinieri. Sú schopní vypočítať všetky detaily, starostlivo spracovať každý detail, namontovať pôvodný bezpečný ohrievač.

Náklady na materiál pre domáce zariadenie na vykurovanie miestnosti sú minimálne, pretože sa to dá nájsť v priestoroch. Aj keď kupujete materiál za peniaze, potom bude oveľa lacnejšie ako zariadenie z obchodu a účinok práce je rovnaký. Prečo potom utrácajte peniaze na nákup hotových zariadení, ak je možné ich namontovať samostatne. Ako vytvoriť ohrievač pre dom s vlastnými rukami?

Domáce plynové ohrievače pre garáž, domáce, letné sídlo

domáceho plynového ohrievačaVytvorenie ohrievača vlastnými rukami, musíte dodržiavať niekoľko odporúčaní:

 • Zariadenie by malo mať jednoduchý dizajn bez zložitých prvkov a detailov.
 • Je potrebné zdôrazniť osobitnú pozornosť bezpečnosti, pretože spotrebiče, ktoré pokrývajú a dodávajú plyn, sú najlepšie zakúpené v továrňach alebo odstránené zo starých fliaš.
 • Pri vytváraní plynového ohrievača je potrebné brať do úvahy aj jeho ekonomiku.
 • Ohrievač by nemal byť ťažkopádny a spôsoby jeho aktivácie sú zložité.
 • Náklady na materiál pre ohrievače nesmie presiahnuť tretinu skutočnej ceny výroby vykurovacieho zariadenia z políc, inak je robiť to jednoduchšie kúpiť ready-made nemá zmysel.

Ako ukazuje prax, najúčinnejším spôsobom vykurovania doma je infračervené žiarenie.

Ak chcete takýto plynový kotol pre domáce garážových domov, rodinných domov s rukami, je potrebné minimálne dielov a materiálových nákladov (tin plechových nožnice, klopochnik, nity, kovové repitsu jemnými okami, priemerné Business sito kapacitou tsargovy postreku plynu 0,5 l., a špeciálne ventil do horáka).

nástroje

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripevniť ohrievač na horák. Je potrebné vziať si ekonomické sito, opierať sa o pozinkovanie plechu a kruhu so značkou. Potom kolmá a rovnobežná je potrebné nakresliť kruhové obdĺžnikové uši (jeden z nich by mal byť dvakrát dlhší). Nožnice na kov musia vyrezať obraz. Mal by byť čo najjemnejší.

Related  Budeme postaviť tehlový plot v našej vlastnej sile

Druhá fáza inštalácie ohrievača obsahuje upevnenie častí medzi sebou. Aby ste to urobili, vezmite horák a zaskrutkujte skrutky do kruhového plechu. Potom pomocou uší, ktoré sú zabalené v opačnom smere, je pripojený filter. Pomáha rozptýliť teplo. Ukázalo sa, že je súčasťou konštrukcie ohrievača.

domáceho plynového ohrievača

Treťou etapou montáže vlastného ohrievača bude pripevnenie kovovej siete. Ak to chcete urobiť, opäť nakrájajte rovnaký kruh cínu. Tiež je rezané kovovými nožnicami. Uši sú ohnuté a v rovine kruhu sú vyvŕtané otvory (asi 10). Potom sa oko odoberie a pripojí sa k výstupkom oboch kruhov. Najprv musíte pripevniť spodnú časť a potom hornú časť. Upevnenie sa vykonáva pomocou klepníka a nitov. V dôsledku týchto operácií by sa mal získať sieťový valec.

štádiu výroby ohrievača plynu

Poslednou etapou je spustenie infračerveného plynového ohrievača. Hoci to nie je skvelé, ale teplo z nej vychádza dostatočne na to, aby ohrieval garáž, izbu v dome alebo malú chatu.

Ohrievač oleja vlastnými rukami

domáceho ohrievača oleja z potrubiaVďaka svojej bezchybnej funkčnosti, výkonnosti a účinnosti sú ohrievače oleja veľmi populárne medzi obyvateľmi letného obdobia. Sú bezpečné a kompaktné, majú vysokú účinnosť.

Zariadenie ohrievač domáce olej je veľmi jednoduchá: hermetické puzdro s olejom (balónik môže pochádzať buď z plynu alebo inej tlakovej nádobe), okolo ktorého obvorachivayutsya elektrických rúrkových ohrievačov.

Na výrobu ohrievača oleja sú potrebné nasledujúce materiály a nástroje:

 • Hermetická nádrž (radiátor zo stroja, kovová alebo hliníková batéria).
 • Transformátorový olej alebo technický olej.
 • 4 desať.
 • Elektrický motor alebo čerpadlo s nízkym výkonom (do 2-2,5 kW).
 • Sada vrtákov, vŕtačiek, zváracích strojov, elektród, spínačov.

Proces inštalácie ohrievača oleja v domácom prevádzke sa uskutočňuje podľa nasledovného scenára:

 • Montáž rámu. Rám musí byť vyrobený tak, aby bol prepravovateľný a pohodlný na použitie, ale tiež stojí za to zvážiť spôsob skladovania v teplej časti roka. Rohy sú zvarené pomocou zváračky.
 • Otvory na inštaláciu vykurovacích telies. Otvory môžu byť vyrobené bulharským alebo zváraním, a to najlepšie autogénom (ak je tu možnosť získať ho).
 • vykurovacie čerpadloUpevnenie čerpadla alebo motora. Motor alebo čerpadlo môžete inštalovať priamo na teleso ohrievača alebo na rám. Je potrebné dbať na to, aby sa čerpadlo nedotýkalo tanierov.
 • Montáž desať. Tanes sa inštalujú na vopred pripravené miesto so skrutkovými spojmi.
 • Tesnosť. Aby ste dosiahli tesnosť, musíte všetky diery variť. Pre pohodlnejšie používanie ohrievača a núdzové vypúšťanie kvapaliny je možné namontovať kryt, ktorý by bol pripevnený k telu.
 • Pripojenie vykurovacích telies. Musia byť pripojené paralelne (takto funguje ohrievač). Požadovanú teplotu si môžete zvoliť riadiace jednotky.
 • Olejový ohrievač je takmer pripravený. Zostáva zbierať všetko na ráme a celé zariadenie na zemi.

Related  Robíme pevnú, silnú bránu dreva vlastnými rukami

ohrievací okruh

Chladič oleja s vlastnými rukami bude vynikajúcim a efektívnym ohrievačom pre dom a vilu. Jeho jedinou nevýhodou je závislosť od elektriny a jej veľkej spotreby.

Elektrické ohrievače s vlastnými rukami

Ak si vyrobíte elektrický ohrievač s vlastnými rukami, základom jeho práce by mali byť infračervené lúče, ktoré nezahrievajú vzduch, ale objekty v miestnosti. Vďaka tomuto princípu bude účinný aj vlastný elektrický ohrievač. Okrem toho je spotreba elektrickej energie minimálna.

Ak chcete vytvoriť elektrický ohrievač, môžete použiť dve plastové dosky a grafitové hobliny. Majiteľ dostane estetické, ploché zariadenie, ktoré harmonicky zapadá do každého interiéru.

Ohrievač grafitu je vyrobený z grafitových hoblín (staré, použité kartáče môžu byť použité), dva plastové listy (každý 1 m2 každý), epoxidové lepidlo, kus drôtu so zástrčkou na konci.

 1. Prvá fáza. Ak nie je hotový grafitový prášok, musíte grafit brúsiť. Množstvo prášku ovplyvňuje účinnosť ohrievača, takže by malo stačiť.
 2. Druhá fáza. Grafitový prášok sa zmieša s epoxidovým lepidlom. V dôsledku tejto činnosti sa získa vynikajúci grafitový vodič, ktorý má veľký odpor.
 3. Tretia etapa. Výsledná kompozícia grafitového prášku a epoxidového lepidla v cikcakoch sa aplikuje na jednu z plastových dosiek.
 4. Štvrtá etapa. Pri použití rovnakého epoxidového lepidla je druhá doska pripevnená zhora. Výsledný dizajn môžete po vysušení vložiť do dreveného rámu. To zvýši odolnosť ohrievača.
 5. Piata etapa. Na oboch stranách ohrievača sú pripojené medené koncovky. Sú pripojené k drôtom pomocou zástrčky.
 6. Posledná fáza. Zariadenie je pripravené na použitie. Je potrebné ho zapojiť do zásuvky a skontrolovať pracovnú kapacitu.

Domáce elektrické ohrievač je najefektívnejším a najvýhodnejším prostriedkom na vykurovanie miestnosti. Mnoho návštevníkov sa často zaujíma o otázku, ako vytvoriť ohrievač pre garáž s vlastnými rukami? V garáži môžete vytvoriť ohrievač na rovnakom princípe, iba plastové dosky musia mať menší, asi dvakrát. To bude stačiť na ohrev malej garáže.

Video: Vytvorenie ohrievača sami