cherry odrodyZasadením záhrady majú záhradníci právo vybrať si z desiatok odrôd a hybridov ovocných plodín. Medzi najpopulárnejšie je Cherry Molodyozhnaya, opis odrody pomôže majiteľom pozemkov pre domácnosti lepšie študovať rastliny a získať maximálne možné výnosy z nej.

Rozmanitosť domáceho chovu bola zavedená do štátneho registra v roku 1993. Pre toto pomerne obmedzené pre ovocné stromy, čerešňa Molodezhnaya, na snímke na fotografii, podarilo vyhrať úprimné uznanie mnohých záhradníkov v centrálnej oblasti, kde je zóny. Čo vysvetľuje popularitu kultúry? Aké sú vlastnosti odrody?

Popis čerešňa Molodyozhnaya

čerešňa na pozemkuPrvým faktorom úspechu bol výber rodičovského páru pre novú kultúrnu odrodu. Pre chov, chovatelia All-Russian výberu a technologický inštitút záhradníctva a škôlky vzal staré, dlho osvedčené a osvedčené odrody. HJ Enikeev a SN. Satarov sa nemýlil. Cherry Vladimirskaya a Lyubskaya dali novú rastlinu svoje najlepšie vlastnosti.

Rovnako ako Vladimír Cherry, Molodezhnaya odroda patrí k bush-ako rôzne kultúry. Stredné alebo nízke rastúce rastliny dosahujú výšky 2-2,5 m, začínajú prinášať ovocie vo veku 3-4 rokov s riadnu údržbu po dobu 15-20 rokov, strom môže získať 10-12 kg čerstvých šťavnatých plodov. V stromov široko zaoblené alebo zvesené koruna, nie je náchylný k nadmernej hustote a umožňuje ľahko žať bez použitia vysokých rebríkov alebo iných zariadení.

Vaječníky z čerešňa Molodyozhnaya sa tvoria na ročné výhonky a takmer všetky púčky s výnimkou apikálneho môže byť kvetinové. Kvôli tejto funkcii po zbere stromy vyzerajú neobvykle duté. Na to, aby sa plodnosť časom nekoncentrovala iba na okraji koruny, je dôležité správne poľnohospodárske inžinierstvo, najmä jesenné a jarné prerezávanie.

čerešňové kvetyPodľa opisu odrody, čerešňa Molodezhnaya má jasne zelené, listy s klenutým okrajom. Na výhonkoch sú držané pomocou krátkych stoniek zelenohnedej farby. Stredná žila je jasne viditeľná. Dosky strednej veľkosti na vonkajšej strane sú hladké a tmavšie ako tie so zadnou časťou.

Related  Rozmnožovanie odrezkov ríbezlí

Kvety s priemerom 1,8 až 3 cm sa zhromažďujú v kvetenstvách 5-7 kusov. Výška pistil sa takmer rovná výške tyčiniek, čo podporuje opeľovanie aj vo vnútri uzatvoreného pupenca. Okvetné lístky sú biele, dotýkajúce sa.

Vzhľadom k tomu, že tento druh čerešne patrí k ovocným plodom, ani pri vysádzaní jedného stromu nezostane záhradník bez úrody. Ovariálne bunky, najmä za dobrého počasia, keď sa tvoria dostatočne veľké množstvo opeľovačov hmyzu.

Zrelý v druhej polovici alebo na konci júla, čerešňa odrody Molodezhnaya má hmotnosť až 4,5 gramov, čo je celkom dobré pre druh určený pre centrálnu časť Ruska. Tvar bobuľa je oválny, farba je nasýtená vínovo.

zber dozrievaMäso a džús, ako je čerešňa Vladimirskaya, sú husto sfarbené. Kameň môže byť ľahko extrahovaný z buničiny, zatiaľ čo šťavnaté bobule sa nemrhnú a môžu byť použité v akomkoľvek domácom konzervovaní. To je tiež uľahčené príjemnou sladkou a kyslou chuťou zrelého ovocia.

Vlastnosti agrotechnology odrody čerešňa Molodyozhnaya

Cherry odrôd Molodezhnaya sa týka neskorého dozrievania. Obdobie zberu začína až do 20. júla a pokračuje až do prvých dní augusta. Na rozdiel od mnohých iných odrôd tejto ovocnej plodiny pestovanej v Rusku, Molodyozhnaya je samozhášavá rastlina. To znamená, že tvorba vaječníkov nastane, keď peľ z rovnakého stromu zasiahne pistil. Avšak kvôli vysokému nebezpečenstvu pylovej smrti pri nízkej teplote, približne o 8-12 stupňoch, teplote vzduchu, nie je potrebné obmedziť jednu čerešňu na miesto.

Na získanie stabilnej ročnej úrody sa vysadia stromy vo vzdialenosti 3-4 m od seba. V tomto prípade včely prichádzajúce na kvitnúce rastliny budú vykonávať krížové opeľovanie, ktoré významne pomôžu aj záhrade aj jej majiteľovi.

Dobrí susedia pre Cherry Molodyozhnaya sa stanú odrodami s obdobím blízkej kvitnutia, napríklad Lubskaya, Shubinka, Morozovka, Turgenevka. Pre čerešne vysadené odrody vysadené v blízkosti, Molodyozhnaya čerešňa je opeľovač poskytujúci úrodu sladké, zdravé bobule.

Related  Boj proti fytofóre zemiakov – chemické a biologické prostriedky

zimné tvrdé triedyJedna zo zásluh opísanej odrody môže byť považovaná za vysokú, spolu s čerešňou Vladimir, zimnou odolnosťou. Avšak, záhradníci predmestí a viac severných oblastiach je potrebné si uvedomiť, že súťažných bunky je oveľa zraniteľnejšie v chlade ako kufra a kostrových konárov, takže plochy pre čerešne je miesto chránené pred vetrom, a v zime môžete odhadnúť korunu sneh.

Dobre prežiarené stromy na jar sú vystavené novému nebezpečenstvu. Podľa opisu čerešne mladá odroda nie je odolná voči takým nebezpečným kamenným chorobám, ako je monilióza a kokombozóza. Obzvlášť často plesňové infekcie ovplyvňujú stromy, keď je vlhké dlhé jarné a daždivé leto.

Tajomstvo cherry výnos odrody Molodezhnaya

výsadba sadenícAk chcete zobraziť čerešňa Molodezhnaya na fotografii pravidelne teší dobré úrody, záhradník musí starať o pohodlie a zdravie rastlín. Začnite výber meta na výsadbu. Čerešne sa nepáči blízkosť podzemných vôd, ťažkých pôd a studených vetrov, obzvlášť nebezpečných počas kvitnutia a tvorby vaječníkov.

Najlepšie je, aby čerešňový sad používal miesta chránené pred vetrom, ale úplne otvorené slnku.

Pristátie sa vykonáva na začiatku jari alebo na jeseň. Ako výsadbu používajte jednoročné alebo dvojročné sadenice:

  1. Koreňové vlastníctvo začne prinášať ovocie 2-3 roky po výsadbe.
  2. Nahradené stromčeky, s šťastnou kombináciou okolností, vám môžu urobiť radosťou s prvými bobuľami.

Pre priateľský rast a rýchlu aklimatizáciu sa pridájú výsadbové jamy s dobre rozptýlenými organickými a minerálnymi prísadami. Potom stromy sú pravidelne kŕmené, ale nezabudnite, že nadbytok dusíka zahŕňa tvorbu masy zelene, ktorá láka listovú pestrá a sania škodcov a zabránenie pádu rastliny sa pripraviť na prezimovanie.

bohatý kvitnutieNa jar, pred kvitnutím a hneď po jej dokončení sa čerešne odrody Molodezhnaya ošetria fungicídmi. Toto opatrenie je potrebné v strednom a chladnom regióne, aby sa zabránilo šíreniu kokomikózy a moniliázy. Podľa potreby sa zavlažovanie koruny opakuje na konci jesene po prerezaní.

Related  Pestovanie zemiakov

Počas leta, čerešňové sady vystavené napadnutiu hmyzom, nielen poškodiť zrenia úrody ničia listy a oslabuje rastliny, ale tiež prispievajú k znečisteniu chorých rastlín proti plesniam a iných typov ochorení. Na ničenie škodcov používajte insekticídy, fyzikálne a biologické kontrolné nástroje, ako aj ľudové metódy.

Nemôžete získať dobrú úrodu bez dodržiavania poľnohospodárskych techník a bez vykonávania preventívnej práce.

V teplej sezóne sú čerešne nevyhnutne napojené a kŕmené. V kruhoch kmeňov je burina zničená burinami a kosenie vlhkosti a udržiavanie voľnej pôdy, pôda je mulčovaná. Nemenej dôležité je hygienické prerezávanie, ktoré sa vykonáva na jar alebo na jeseň. Všetky poškodené, suché alebo slabé výhonky sú vyrezané a spálené. Rovnako ako padlé listy a nezberané ovocie.

Video o pravidlách vysádzania čerešní