Rozmanitosť sladkých papríkExistuje veľa druhov sladkých (bulharských) paprík. Všetky sa líšia nielen farbou, tvarom, hrúbkou fetálnej steny a jej veľkosťou. Sladká paprika, ktorej odrody sa tiež líšia účelom a chuťou, je kultúra rodiny Nightshade, ktorá miluje teplo. V podmienkach našej krajiny sa pestuje v semenákoch. Mnoho začiatočníkov záhradníci sa pýtajú, ako pestovať sladké korenie v krajine?

Základom úspechu pri pestovaní tejto zeleniny je správny výber jej odrôd a súlad s požiadavkami poľnohospodárskej technológie. Najlepšie odrody sladkej papriky s fotografiami a popismi sú uvedené nižšie.

Odrody sladkej papriky s fotografiami

Chovatelia priniesli množstvo odrôd tejto kultúry. Jeho plody, ktoré sú viaczložkové falošné bobule, majú rôznorodú formu: od proboscis až po paradajkový (okrúhly). Ovocné sfarbenie môže byť: žltá, oranžová, zelená, červená, fialová a dokonca takmer biela.

Sladké papriky sa vyznačujú týmito odrodami:

 1. Skoré, ktoré umožňujú krátky čas na získanie dobrej úrody. Takéto odrody sú vhodné na pestovanie v severných šírkach. Najobľúbenejšie z nich sú:
  • Lastovička – stredne skorá odroda skleníkov a filmových prístreškov. Ovocie má tvar kužeľa až 80 g. Hrúbka stien je 5 až 6 mm. V biologickej zrelosti sú ovocie červené.
  • Snehová biela je ranná zrelá odroda určená pre filmové prístrešky. Ovocie má tvar kužeľa až do 90 g. Hrúbka stien je 6 až 7 mm. V technickej zrelosti majú plody charakteristické belavé sfarbenie a v biologickej zrelosti sú červené.
  • Odrôd sladkej papriky Madonna F1Madonna F1 – skorý hybrid s kubickým ovocím. Ich hmotnosť dosahuje 200 g. Hrúbka stien je 6 až 7 mm. V biologickej zrelosti sú plody žlté.
  • Trpaslík je skorá odroda s krátkou stopkou (až 40 cm) a hnedými plodmi v tvare kužeľa (až 80 g). Pri technickej zrelosti je žlto sfarbená.
  • Skorý Winnie the PoohWinnie the Pooh – ranná odroda s malým stonkou 30 cm, určená pre otvorené terény a filmové prístrešky. Jeho drobné ovocie (až 50 gramov) sa vyznačuje zmierlivým dozrievaním.
 1. Stredné dozrievanie, ktoré sa odporúča rásť v strednej zóne Ruska v chránenej krajine a na juhu – na otvorenom priestranstve. V oblastiach vidieka sa používajú tieto triedy:
  • Maria F1 – vysoko výnosný hybrid, ktorého stonka dosahuje výšku 85 cm. Plody sú zaoblené, rebrované. Zrelé papriky majú červenú farbu. Hmotnosť ovocia je asi 100 g, hrúbka stien je 6 až 7 mm.

  korenie Othello

  • Othello F1, hybridný až 80 cm vysoký s kužeľovitým ovocím, ktorého hmotnosť dosahuje 110 g a hrúbka stien – 7 mm. Vyznačuje sa krásnym fialovým sfarbením, ktoré sa stáva hnedou vo fáze biologickej zrelosti.
  • Naliehavosť je výnosom pre filmové prístrešky. Jeho stonka rastie na 120-140 cm. Hmotnosť zrezaného kužeľovitého ovocia červenej farby dosahuje 70-80 g. Hrúbka steny je 4-6 mm.
  • Pepper odrody NewgoszaraNovogoshara – odroda stredného veku. Jeho rastliny stonky rastú na 50-60 cm. Plody červenej farby majú charakteristický zaoblený tvar. Hmotnosť sukulentných, husto sfarbených plodov (8-11 mm) so správnou agrotechnológiou dosahuje 120-140 g. Doba plodenia Nových rohov je 1,5 mesiaca.

Jedným z najčastejších a populárnej odrody papriky by mali byť vykonané, a ako je Victoria, dar Moldavskou Crystal, Ruby, Novocherkassk 35, muž perníku, Gogoshary, Jubilee 307 drene 7, Swallow, Doneck skorý, veľký žltý, Bulharská 79 Rotunda.

Pestovanie sladkej papriky

V južných regiónoch dobre rastie na otvorenom území, ale v severnejších zemepisných šírkach dosahuje najvyšší výnos z korenia v skleníkových podmienkach. Sladká paprika má trávnatý kmeň, ktorý na začiatku šumí na základni. Na veciach rastliny sa objavujú jednotlivé kvety.

Sladká paprika je samoopelivá kultúra, ale niekedy je poprášená hmyzom. Výsadba bulharského korenia by mala byť umiestnená ďalej od postelí s korenistým korením, pretože sa môže vyskytnúť vzájomné krížové opelenie, čo vedie k výskytu horkej chuti v ovocí.

Sladká paprika sa odlišuje od ostatných plodín pomerne dlhým vegetačným obdobím. Najlepšie odrody sladkej papriky (podľa prehľadov letných obyvateľov) sú rané dozrievanie odrôd, v ktorých technická zrelosť v uzavretom priestore nastáva približne 100 dní po vzniku. Preto táto kultúra, a to ako v stredných zemepisných šírkach, ako aj na juhu, sa pestuje prostredníctvom sadeníc. V tomto prípade sa semená sladkej čoskoro husto-papriky korenia zasiate v krabiciach s úrodným pôdnym substrátom začiatkom februára.

Related  Nenáročná trvalka astilba rastie dobre vonku

biele korenie na otvorenom teréne

Sladká paprika je pomerne náročná a termofilná kultúra. Jeho semená najrýchlejšie vyklíňajú pri teplote 25-27 ° C. Najlepšie zo všetkých, tieto rastliny sa vyvíjajú pri 20-23 ° C. Treba poznamenať, že keď teplota okolitého vzduchu klesne na 13 ° C, rastliny sladkej papriky a dokonca aj dospelé rastliny zastavia.

Keď sa objavia prvé listy, semenáčky sa ponoria podľa schémy 6×6 alebo 7×7 cm v škatuliach alebo 1 rastline v rašelinových hrncoch alebo plastových pohároch. Pred vysadením na otvorenej zemi sú semenáčky korenia vytvrdené počas 7-10 dní. Najlepšie je pestovať rastliny s listami v tvare 7-9 na trvalom mieste. Sadenice rastlín v otvorenej pôde iba vtedy, keď prechádza hrozba jarného mrazu, pretože už pri teplote 0 ° C zomiera. Rastliny sa pestujú v riadkoch, ktorých vzdialenosť je 40 až 45 cm, interval medzi paprikou by mal byť 30-40 cm, možno ich skrátiť pri pestovaní kompaktných, nízkych rastúcich odrôd.

Semená na sladkú papriku sa oplodňujú od jesene. Na tento účel sa na 4-5 kg ​​humusu peregrust alebo rastlinného kompostu na 1 m2 alebo skleníku. 20-30 g komplexných minerálnych hnojív na 1 m2 Také hnojenie pôdy môže byť vykonané a niekoľko dní pred výsadbou sadeníc na jar.

Peprové lôžka s kvapkatým zavlažovaním

Na dosiahnutie čo najvyššieho výnosu je potrebná včasná starostlivosť o rastliny a vytváranie najpriaznivejších podmienok. Sladká paprika je vysadená v dobre osvetlených oblastiach, chránených pred vetrom. S nedostatkom svetla sa rastliny rozťahujú a vyradia z kvetov a vaječníkov. Pôda pre tento druh papriky by mala byť plodná, ľahká a neutrálna v kyslosti. Mala by byť neustále hydratovaná. Nedostatok vlhkosti silne bráni rastu rastlín, takže bez pravidelného zalievania sa stávajú trpaslíkmi a plody – malé a škaredé.

Sladká paprika je citlivá na nadbytok dusíka. V tomto prípade sa zelené rastliny rýchlo rozvíjajú v rastlinách, ale počet kvetov a vaječníkov klesá.

Na začiatku augusta produkujú štipku špičiek stoniek a odstránia všetky pupeny a kvety, ktoré nebudú mať čas dozrieť pred pádom. Po 10-15 dňoch sa operácia opakuje. V priebehu vegetačného obdobia sú papriky zviazané 2-3 míľami na hrádzach alebo kolíkoch.

Related  Ako pestovať sadenice sadeníc?

Na kŕmenie sladkej papriky použite zriedené vtáčie trusy alebo zmes lusku a superfosfátu. Je tiež možné vykonať vrchný obväz s fosfor-draselnými hnojivami.

Počas vegetatívneho obdobia je potrebné pravidelne odstraňovať buriny a uvoľniť pôdu. Plody sladkej papriky môžu byť zozbierané nezrelými (vo fáze technickej zrelosti). Vo fáze biologickej zrelosti obsahujú viac cukru, ale ak sa dá očakávať úplné dozrievanie ovocia na krovine, celkový výnos bude oveľa nižší.

Pepper sladké odrody v regióne Moskve

Rozmanitosť AgapovskéhoMnohí záhradníci chcú pestovať sladkú papriku vo svojich dachách, ale nevedia, ktoré odrody si môžu vybrať pre konkrétny región.

Existuje mnoho odrôd tejto kultúry, ktoré sa úspešne pestujú na predmestiach. A niektoré skoré dozrievanie hybridy a tradičné odrody majú čas dozrieť aj keď pestuje vonku.

Podľa mnohých letných obyvateľov sú pre tento región najvhodnejšie tieto odrody bulharského korenia:

 • Red Rhapsody, Winnie the Pooh, Agapovsky, Hercules, Viking Merchant, Swallow, Kakadu F1, Gingerbread Man, Atlanta, červená lopata, California zázrak, Claudio F1, Čardášová, Funtík, Pinocchio F1.
 • Žltá: obľúbená meruňka, Bugai, žltý zvonček, Gemini F1, zlatá zásoba.
 • Fialová: Big Daddy, Bagheera.
 • Oranžový: Oranžový zázrak, sibírsky bonus, Ear ox.

Pepper Tusk

Všetky tieto odrody sa odlišujú farbou a tvarom ovocia, veľkosťou kešu, ale pre všetky z nich je charakteristické rýchle dozrievanie.

Rozmanitosť Oranžový zázrak

Odrody sladkej papriky pre Sibír

Keďže sladká paprika je teplomilná plodina, v klíme Siberia sa pestujú hybridné odrody, ktoré sú maximálne prispôsobené existujúcim podmienkam. Najlepšie výsledky dosiahnete pestovaním v chránenej pôde v skleníkoch a skleníkoch. Na získanie dobrých výnosov na Sibíri sa používajú iba skoré odrody:

 • Červená: prvorodený na Sibíri, Winnie the Pooh, Early zázrak Agapovsky, Aljoša Popovič, Viking Merchant, Swallow, Korenovskiy, Gingerbread Man, Atlanta, Novosibirsk, červená lopata, Čardášová, Belozerka, Funtík, topoľ, červený obor.
 • Orange: Sibírsky bonus, Orange zázrak.

Related  Kráľovná polí – kukurica na záhrade

Všetky vyššie uvedené odrody sú vhodné na pestovanie vo filme. Dokážu dozrieť iba za 70-80 dní.

Prehliadka videa odrôd sladkej papriky