kokosové tabletyDnes rašelinové fondy už nie sú populárne, sú nahradené kokosovými tabletami pre sadenice. Tento výrobok je stlačený kokos vo forme tabliet, ktorý je impregnovaný špeciálnymi hnojivami.

Tento produkt je 70% kokosová rašelina a vláknina, 30% holenie kokosu.

Tieto tablety sa používajú na klíčenie semien. Prispievajú k rýchlemu zakoreniu odrezkov, ako aj k výsadbe rastlín. Vďaka použitiu kokosových tabliet na sadenice sa v zasadených rastlinách objavuje vyvinutý koreňový systém. Prvá úroda začína spravidla jeden alebo dva týždne skôr ako tie rastliny, na ktoré sa použila rašelina a minerálna vlna.

Hodnotenie kokosových tabliet pre sadenice naznačuje zlepšenie fyziologických a biochemických vlastností pôdy.

Okrem toho kokosový výrobok pre záhradkárstvo má tieto vlastnosti:

  • aeračné vlastnosti;
  • vlastnosti vedenia tepla;
  • štrukturálne vlastnosti;
  • retencia vlhkosti;
  • neprítomnosť patogénov a burín;
  • odolnosť voči degradácii v dôsledku dlhodobého používania.

Na prípravu pôdy potrebujete 40 ml teplej vody, ktorá sa má naliať do pilulky. Potom je potrebné počkať na chvíľu, kým sa voda úplne neabsorbuje.

Nie je nezvyčajné, že výsledkom sú kokosové tablety a kokosové brikety, minerálna vlna sa zakúpi na sadenice. Nemôžu sa však porovnávať z hľadiska účinnosti, keďže sa môžu odstrániť iba sadenice kokosového orecha.

Pretože tablety majú poréznu štruktúru, a preto sú nasýtené vzduchom, na rozdiel od rašeliny sa neusadzujú, v krátkom čase absorbujú vlhkosť bez toho, aby vytvorili kôru na povrchu.

Vysoká úroveň kyslíka je dôležitým faktorom pre pôdu, pretože na ňom závisí životaschopnosť rastlín. Ak nie je kyslík dostatočný, objavujú sa toxické zlúčeniny, ktoré nielen zhoršujú fyzikálne vlastnosti pôdy, ale negatívne ovplyvňujú aj úroveň živín. V konečnom dôsledku s nedostatkom kyslíka sa rast rastlín výrazne spomaľuje.

Pomocou kokosových brikiet pre sadenice a tablety sa poskytuje optimálna kyslíková bilancia – 20%.

Inými slovami, kokosové výrobky umožňujú pestovať rôzne rastliny bez podaplivaya ich koreňový systém, čo poskytuje ideálnu rovnováhu živín a kyslíka v pôde.

Kokosové brikety na sadenice a substrát

kokosové briketyPretože recenzie kokosových tabliet na sadenice sú pozitívne, kokosový substrát je tiež potrebný. Všetky rastliny, ktoré sú vhodné pre hydropóniu, sa môžu pestovať na takom substráte, pretože sú skutočne univerzálnym materiálom.

Related  Ochorenia a kontrola repy: fotografie a popisy

Ak chcete posúdiť, či existuje kokosový substrát pre sadenice, je možné jeho zložením, kde hlavnou zložkou sú drvené kokosové vlákna.

Má niekoľko výhod nad prostriedkami, ktoré sú kúpené na podobné účely:

  • Obsah užitočných prvkov pre rastliny;
  • Má antibakteriálny účinok, ktorý zabezpečuje ochranu koreňového systému pred škodcami, ako aj patogény;
  • Kokosový substrát je samoliečivý produkt;
  • Poskytuje voľnú nasýtenosť kyslíkom a potrebný objem vlhkosti.

Dôležitým parametrom substrátu je úroveň kyslosti, ktorá sa pohybuje od pH 5 do 6, 5. Tento substrát navyše podporuje pestovanie ekologických výrobkov.

Používanie kokosových vlákien pre sadenice

Často záhradníci vyberajú kokosové vlákno pre sadenice, ktoré sú vyrobené z krátkych vlákien a kokosového prachu. Pretože kompozícia obsahuje veľké množstvo lignínu, rozklad tejto štruktúry prebieha extrémne pomaly.

Kokosové vlákno zostáva neustále voľné, a preto sa po určitej dobe neusadzuje, čo sa nedá povedať o rašeline.

sadenice v kokosovom substráteTento materiál pre záhradníctvo eliminuje potrebu drenáže. Kapilárny systém podporuje mierne a rovnomerné rozloženie vlhkosti v pôde.

Odporúča sa použiť kokosové vlákna na sadenice ako sú anthurium, azalky a fuchsie. Môžu byť použité ako pripravený pôdny substrát a ako zložka pôdy.

Kyselinová hladina produktu z kokosových vlákien je pH 6 a je statická. Nedochádza patogénnych húb, avšak substrát tablety, a kokosové vlákna vhodná pre malé ovocie, kvetín, ovocia, zeleniny, ktoré sú pestované ako v uzavretej a otvorenej oblasti.

Vlastnosti tohto výrobku pre sadenice sa uchovávajú od 3 do 5 rokov. Nezvratný dôkaz o tom, či existuje výhoda kokosového substrátu pre sadenice, je nedostatok potreby pre recykláciu na pestovanie plodín v otvorenom teréne, pretože sa stáva vynikajúce hnojivo pre pôdy a prášok do pečiva.

Video: očkovanie sadeníc v kokosovom substráte