hruška na pamiatku JakovľaviPo mnoho rokov chovatelia neúnavne pracovali, aby priniesli nové druhy ovocných stromov prispôsobených životu v podmienkach našej ťažkej klímy. Pri prekročení odrôd “Téma” a “Olivier de Serre” bola prijatá hruška na pamiatku Jákovľavi, ktorej popis a fotografie budú uvedené v tomto článku.

Popis a charakteristiky

kvetenstvo hruškyAko rýchlo sa rozvíjajúci samozásobujúci strom, táto odroda sa často nachádza na osobných pozemkoch rôznych regiónov Ruska. Hlavné vetvy sa rozprestierajú od kmeňa pod pravým uhlom, čo je charakteristickým znakom odrody Jasovlevovej pamäte.

Napriek skutočnosti, že samotný strom je relatívne malý, môže pravidelne priniesť 25 kg zberu už 3 roky po výsadbe, pre ktorú ju oceňujú záhradníci. Podľa niektorých recenzií môže byť táto suma oveľa vyššia, ak sa staráte o strom správne.

Klady a zápory

Odroda má množstvo výhod, ktoré ju odlišujú od ostatných druhov hrušiek:

  • dobrá odolnosť voči chorobám;
  • vysoká zimná odolnosť;
  • samoplodnye;
  • nadobudne plodnosť vo veku 3 rokov;
  • dobrá úroda pri nízkej výške stromu.

Medzi nedostatky je možné poznamenať prítomnosť kamenných buniek v tele hrušky. Tiež existujú rôzne hmotnosti a objemy plodov s vysokým výnosom, alebo s vekom samotného stromu.

ovocný

Hruška ovocie Pamäť YakovlevOvoce hrušky Jakovlevova pamäť žltej farby s červenou červenou. Chutia šťavnaté a sladké, ale nie ostružinové. Vetvy sú pevne uchytené, takže nie je ťažké ich zbierať ručne. Počas prepravy sa nerozkladajú a vo všeobecnosti ľahko tolerujú dlhé cesty.

pristávacia

pestovanie sadeníc hruškyPodľa popisu záhradníkov je hruška Jasovlevovej pamäte nenáročná v starostlivosti o rastlinu. Avšak pri plánovaní pozemku by mal byť strom určený pre miesto osvetlené slnečným žiarením. Vyhnite sa nížinám, pretože na jar môžu byť korene vypláchnuté nahromadením vody z taveniny, ktorá má katastrofálny vplyv na hrušku. Z toho istého dôvodu neponúvajte ho do oblasti, kde sa podzemná voda prúdi tesne k povrchu.

Dbajte na to, aby v okolí nebolo vysokých stromov, ktoré by na hrušky vrhli tieň.

Pred vysádzaním musí byť pôda predzarodená. Pre tento účel je vhodná zmes humusu, vápna a chloridu draselného. Vápno je potrebné na vytvorenie slabo kyslého média v pôde v prípade, že pôda je silne okyslená.

Related  Ako si vybrať melón bez dusičnanov v zásuvke?

Výsadbu hrušky Pamätník Jákovľa by mal byť vyrobený výhradne na jar. Ideálny je malý kopec, ktorý nevyfukuje priame prúdy vetra.

Kvôli priemernej hustote koruny a malej veľkosti stromu môžete urobiť pevný vzhľad.

Pri výbere sadeníc venujte pozornosť farbe koreňov a kôry. Čierne značky a príznaky hniloby by nemali byť. Aby ste si boli istí, že kvalita budúceho stromu je dobrá, získajte sadenice iba v škôlkach, kde sa chovajú. Vyhnite sa nákupu s rukami alebo na trhu.

kolík potrebuje kolíkKorene hrušky rastú v tejto odrode, takže jamy by mali byť vyrobené najmenej jeden meter hlboké a široké. Zem okolo stonky sadenice kompaktné a nalejte do niekoľkých prístupov. Nezabudnite mulčovať pôdu, aby ste zabránili rastu buriny.

Kúpte sadenice bezprostredne pred výsadbou, ale nie skôr.

Vzhľadom k tomu, že ide o strom s vlastným hnojením, pestovanie opeľovacích plodín nie je povinné. Z tohto dôvodu si majitelia malých pozemkov vyberú túto konkrétnu odrodu. Bohužiaľ, neprítomnosť opeľovačov môže nepriaznivo ovplyvniť výťažok hrušky na pamiatku Jakovlevu. Fotografia a opis kvality plodov stromov rastúcich v lokalite s rastlinami opeľovačov dokazujú, že tento spôsob výsadby je účinnejší.

Starostlivosť o hrušku

pridanie humusSprávny trojnásobný vrchný obväz na jar, leto a na jeseň sa stane zárukou dlhej životnosti vášho ovocného stromu:

  • Na jar použite minerálne hnojivá, ktoré majú priaznivý vplyv na kvitnúce hrušky;
  • V lete bude dostatok organických hnojív;
  • Na jeseň obnovte silu rastliny po ovocení, pridajte zmes s obsahom fosforu a draslíka.

Stromy vo veku 1 – 2 rokov musia byť chránené, ak sa predpovedajú ťažké mrazy. Môžete naliať hruškový kúsok s vodou na vytvorenie ľadovej kôry. Bude chrániť krehký kmeň javejovskej pamäte od hypotermie. Fotografia popisujúca ochranu pred mrazom je uvedená nižšie.ochrana kufra s ohrievačom

Skvelým prostriedkom na otepľovanie kufra budú obyčajné pančuchy. Zaveďte ich do niekoľkých vrstiev okolo stonky. Nad tým môžete dať špeciálnu sieť proti králikom a myšiam.

Ak pozorne sledujete stav vášho ovocného stromu, včasné dezinfikujte a omladzujte zvyšky a poskytnite hojné zavlažovanie v suchých mesiacoch, bude zdravé a silné. Hruška Spomienka na Jakovlev je považovaná za jednu z najlepších odrôd pre výsadbu v regiónoch našej krajiny, takže si určite nestrachujete tým, že ju vyberiete pre svoju letnú chalupu.

Related  Pravidlá pre spracovanie na jar skleníky síranu medi pred sadením sadeníc

Video o hruzej pamäti Jakovlev