insekticíd nurellPri vykonávaní poľnohospodárstva, malé i veľké, je nutné zvýšiť rad problémov: sucha, mráz, buriny, degradácia pôdy, rovnako ako živé škodcu, a proti ktorej bol vytvorený tým, že insekticíd Nurell D. Tieto zvieratá, najmä hmyzu, ktorý sa živí na kvety , listy, poškodenie plodov a semien. Agronómovia si mysleli: ako sa ich môžete zbaviť?

Účel prípravku a forma uvoľnenia

v ampuliVyvinuli sa pesticídy, z ktorých každá mala svoju špecializáciu. Návod na použitie insekticídu Nurell D definuje liečivo ako prostriedok na hubenie hmyzu, ich vajíčok a lariev. Je kompatibilný s inými pesticídmi rovnakého účelu. Vyrobené v 7 ml liekovkách. Je to koncentrát, ktorý je pred použitím potrebné riediť.

Koncentrácia ampúl sa musí zriediť vodou. Prípravky, ktoré sa predávajú vo fľašiach s objemom 5 litrov, nemusíte chovať. Môžu sa nalievať priamo do rozprašovača.

Nurell s vysokou kapacitouAnalógy lieku sú “Zalp” a “Twix”, líšia sa len objemom. Vydávajú sa v piatich litroch. Syngenta napríklad vyrába rovnakú chemikáliu rovnakým spôsobom ako v pohároch. analógy lieku nurell dAko výrobcovia sľubujú, insekticíd Nurell D ničí nasledujúcich škodcov:

 • škodlivé korytnačky (chyby), obilie chrobáky, bystrušky a pyavits na obilie;
 • sklovité škubane a blchy – šchitonosok na cukrovej repy;
 • Ovocné mušky, škrabky, krtky a kliešte na jabloňoch;
 • plátky repkového semena, skryté phoby a krížové blchy na horčici;
 • vošky, hrášok a ovocné chrobáky na hrachu a ostatné strukoviny.

spektrum účinku liekuZdá sa, že špecializácia lieku je dosť široká. V zozname nie sú zahrnutí všetci škodcovia, ktoré zlikviduje liek Nurell D. Podľa tých, ktorí tento insekticíd používali, okamžite zomrú všetok hmyz akéhokoľvek druhu. Nedovoľte, aby sa po dlhý čas objavili škodcovia. Má bariérový efekt.

Pokyny na použitie insekticídu Nurell D uvádza, že by sa nikdy nemalo používať počas kvitnutia!

Ako to funguje

Zloženie insekticídu zahŕňa len dve účinné látky: chloropyfos a cypermetrin. Tieto dve zložky spôsobujú paralýzu alebo okamžitú smrť u hmyzu a ich lariev. To znamená, že priamo ovplyvňuje ich nervový systém. Vzhľadom na to, že insekticíd je rovnomerne nastriekaný, preniká do všetkých oblastí, kde sa môžu skrývať škodcovia.

Hmyzie vajíčka, ako sa zdá, majú ochranný plášť, ktorý neprepúšťa do najrôznejších látok. Insekticíd sa však úspešne vyrovná s tým: jednoducho to koróruje. Aj keď niektoré tesárik chyba alebo motýľ je náhodne nastrieka na území, je to tým, že začína jesť listy alebo ovocie, a potom zomrieť. Toto je účinok bariéry.

Bariérový efekt trvá asi 14 dní! Potom začnú škodcovia začať svoju prácu znovu.

Nurel neodpúšťa vodu. Preniká hlboko do tkanív rastlín, bez poškodenia listov a ovocia. Ak je teplota vyššia ako 20 stupňov Celzia, aktivuje sa fumigantný účinok lieku. Jeho penetrácia do všetkých oblastí sa stáva intenzívnejšou.

Práca začína dve hodiny po liečbe. Ak budete dodržiavať všetky pravidlá pokynov pre insekticíd Nurel, výsledok bude vynikajúci. Všetky zariadenia získajú spoľahlivú ochranu. Hmyz a ich larvy budú klesať.

Výhody a nevýhody

má droga výhody a nevýhodyInsekticíd Nurel D, rovnako ako iné lieky, má svoje výhody a nevýhody.

výhody:

 1. Liečivo je účinné proti väčšine škodcov.
 2. Koná takmer okamžite.
 3. Chráni kultúry dlhú dobu.
 4. Je odolný voči zrážkam.
 5. Nurel je kompatibilný s inými látkami s hnojivami.
 6. Má účinok v ťažko dostupných miestach.

nevýhody:

 1. Je potrebné rovnomerne nastriekať všetky rastliny.
 2. Nemôže byť použitý počas kvitnutia.
 3. Toxický. Nemožno ho použiť bez ochrany.

Príprava a použitie

kontrola škodcovPred použitím si prečítajte pokyny insekticídu Nurel D, ktorý je vždy pripojený. Vezmite čistý kontajner na postrek, nalejte vodu na polovicu nádrže. Pridajte potrebné množstvo insekticídu. Potom nádobu zatvorte a obsah je otrasený. Pretrepte asi 10-15 sekúnd. Pridajte všetok obsah do požadovanej dávky (pridajte vodu) a znova pretrepte približne v rovnakom čase.

Nalejte v nádrži iba čistá voda. V opačnom prípade sa postrekovač môže upchat ‘. Ak sú vo vode všetky listy, vlákna a iné nečistoty, nepoužívajte túto vodu! To prinesie ďalšie ťažkosti.

Liek je toxický! Je potrebné úplne chrániť celé telo pred získaním riešenia.

Pred začatím spracovania územia noste ochranný oblek. Vhodné OZK, L-1 alebo iné predmety chemickej ochrany. Môžete použiť pogumovaný alebo polyetylénový plášť. Noste uzavretú obuv, rukavice. Chráňte tvár respirátorom a okuliarmi, za predpokladu, že okuliare sú vzduchotesné. Najlepšie zo všetkého je samozrejme vhodná plynová maska.

Počas striekania by malo byť riešenie rovnomerne rozložené. Dôkladne rozstrekujte každú rastlinu a postriekajte sa vpravo a vľavo. Ak vás nevadí, musíte ošetriť a priblížiť miesta rastlín. Po vykonaní chemickej úpravy celý odev umyte veľkým množstvom vody. Vydajte sprchu.

Ak sa výrobok náhodne dostal na pokožku, mali by ste tieto oblasti opláchnuť čistou vodou s mydlom. Ak sa koncentrát dostane do očí alebo úst, okamžite vyhľadajte lekára.

Pravidlá pre prácu s insekticídmi – video