Jablká odrody MedunitsaVýsledok mnohoročnej práce sovietskej školy chovateľov sa stal desiatkami vynikajúcich odrôd, ktoré aj po mnohých rokoch milujú a nárokovali záhradníci. Jabloň Medunitsa sa objavila v roku 1935 vďaka úsiliu slávneho vedca S.I. Isaev, ktorý si vybral plemennú odrodu Welshty, kanadského pôvodu a pôvodne ruskú škoricu.

Medunica absorbovala nielen najlepšie vlastnosti materských rastlín, ale aj dlho sa stala lídrom medzi letnými ruskými odrodami.

Popis a fotografie jablone Medunitsa

Zber jablone MedunitsaV čase plodenia vstupujú jablone Medunica od začiatku 4-7 rokov v závislosti od regiónu a podmienok pestovania. A hoci niekedy odrody, chované na plantážach VNIIS je. Michurina u Tambov, nebol pásmový iných oblastí krajiny, zbor rodiacich stromov zasadených v predmestí, v regióne Kubáň, a dokonca aj na Sibíri, a to až do Krasnojarsku, poznamenal mnoho generácií záhradkárov.

Kultúra má vynikajúcu zimnú odolnosť a výnos až 180 kg čerstvého ovocia zo stromu za sezónu. Mladé jablone z Medunitsyho výnosu dosahujú ročné výnosy, ale keďže rastú v hojnosti, ovocie očakáva, že čaká len rok. V tomto prípade stromy a ovocie sú zriedkavo postihnuté jedným z najčastejších chorôb ovocných stromov – škvrnitosť, odroda je odolná voči hnilobe a nie je príliš citlivá na výšku výskytu podzemných vôd.

V centrálnej časti Ruska jablká na Medunici dozrievajú do polovice augusta a bez straty prezentácie a kvality môžu byť prepravované a skladované asi mesiac. Po ochladení môže plody zostať neporušené až 4-5 mesiacov.

Dažďové pražené jablká MedunitsyOvocie samotné podľa popisu a fotografie jablone Medunica sú stredne veľké a priemerné od 100 do 150 gramov. Na odborníkov ochutnajte svetlo alebo krémovú šťavnatú buničinu jabĺk Medunitsa si zaslúžila hodnotenie v 4,3 bodoch. A vďaka vysokému obsahu cukru až do 14% a extrémne malému množstvu kyselín v ovocí sa často používajú na výživu nezdravé ovocie.

Ale len s plným zrenia teraz naozaj med, dokonca ľahko korenistú vôňu a sladkosť ploskookrugloy žlto-zelená jablká a okupačné polovicu ovocie sýto červené pruhované alebo strakatý červenať.

Výsadba a starostlivosť o jabloň odrody Medunica

Podobne ako väčšina ovocných stromov potrebuje Medunice dobre osvetlenú oblasť s neutrálnou alebo mierne kyslou volnou pôdou, schopnou zabezpečiť rast a pestovanie tejto vysokej odrody.

Správne sadenie výsadbyAk je nedostatok vlahy a úrodnosť pôdy skromných stromov môže kompenzovať starostlivosť o jablone, umelé zavlažovanie a hnojenie, potom nedostatok slnečného svetla reagovať pokles počtu plodov, nižšiu kvalitu a menší obsah cukru. U jabĺk Medunitsa dôležité vybrať si miesto, kde bude strom netrpia stagnácii vody v pôde. Najvhodnejšie pre pestovanie jabĺk pôdy možno predpokladať, voľné hlina, piesčitá hlina, lužné pôdy, čierne pôdy a lesné zóny. Na piesočnatých pôdach vyžadujú jablone zavedenie viac ako bežné množstvo hnojív a pravidelné zavlažovanie.

Technológia výsadby jamy a výsadby jabloňových sadenice Medunica do zeme nemá žiadne zvláštnosti. Pred vysadením v blízkosti stromu môžete:

  • Odstráňte väčšinu listov a nechajte len pár listov na výhonkoch.
  • držte prvé tvarovanie prerezávanie;
  • pri ponorení jabloňových sadeníc do jamy vyrovnajte všetky korene.

Kvitnutie odrody MedunitsaTo bude mať pozitívny vplyv na mieru zakorenenia rastliny a začiatok jej aktívneho rastu. Hlavná vec je, že koreňový krk rastliny nie je pochovaný a po naplnení zmes pôdy zostala nad úrovňou terénu. Starostlivosť o jabloň začína okamihom výsadby. Rovnako ako v prvom roku po výsadbe jabloň pľúcnik stále spamätáva z slabé na to, aklimatizáciu a plodu, to je najlepšie, aby sa odstránili všetky kvety sú tvorené puky. Takže semenáčky jabloní budú lepšie a rýchlejšie.

Dobre udržiavaný strom MedunitsaV najbližších niekoľkých rokoch je potrebné vykonať normalizáciu plodiny, ktorá čiastočne preruší vaječník, ktorý dosiahol veľkosť mince s piatimi rubeľmi. Zvyšné ovocie bude nielen väčšie a sladšie, ich malé množstvo pomôže stromu lepšie sa pripraviť na zimné obdobie.

Na dospelých jablkách Medunitská normalizácia umožňuje niekoľko vyrovnaní poklesu výnosov v budúcom roku po bohatom ovocení.

Ak chcete chrániť novo vysadený strom pred mrazom, keď sa snehová pokrývka ešte nestala, kruh kmeňa silno pokrýva mulčovanie z humusu, ihličiek, pilín alebo listov. Samotný stonok je tiež izolovaný a chránený pred škodcami pomocou materiálov, ktoré dokážu prežiť chlad a dobre prenikať.

Zalievanie a vrchný obväz jabloní v lete a na jar

Starostlivosť o ovocné stromyPre hojné ovocie a rast jablka, v závislosti na vlastnostiach rastu a zásob, vyžaduje iné množstvo živín a vlhkosti. Silnejšie druhy, vrátane Medunitsa, sú kŕmené z oblasti od 20 do 25 metrov štvorcových a odrôd jabĺk a trpaslíkov iba od 9 do 10. V každom prípade bez pravidelného používania hnojív to nedokáže.

  • Prvý vrchný obväz sa vykonáva na jar. Do pôdy sa pridá 30 až 40 gramov dusičnanu amónneho a rovnaké množstvo nitroamfofosu.
  • V čase, keď na jabloniach Medunitsa vaječník začne tvoriť, ak by rastliny prijímať 120-145 gramov superfosfátu, 8 až 10 kg humusu, zhnilo kompostu a asi 45 až 55 gramov chloridu draselného na strom.

Hnojenie jabloní v lete sa skladá z dvoj- alebo trojnásobného nanášania 2-3 kníh tekutého hnojiva obsahujúceho dusík, ktorý sa môže použiť ako vodná infúzia humusu, kuracieho hnoja alebo hnoja.

Sladká vonná MedunitsaDobre ovocné stromy reagujú na zalievanie pahorku žihľavy infúziou žihľavy, celandínom a inými rastlinami, ako aj zavedením niekoľkých hŕstkov popola z dreva. Malo by sa pamätať len na to, že vrchný obväz s obsahom dusíka sa zastaví v polovici leta, aby sa nevyvolával rast nových výhonkov, ktoré nebudú mať čas na zintenzívnenie a zrelosť.

Počas vegetačného obdobia pôda pod baldachýnom jablčného Medunitsa by mal zostať voľný, ktorý sa používa ako kyprenie pôdy a 5 cm vrstvou mulču, priepustnú pre vzduch, ale vlhkosť zadržiavajúce vyparovanie. Program starostlivosti o jablone Medunitsa zahŕňa týždenné zavlažovanie stromov v množstve 10-18 litrov na strom. Je obzvlášť dôležité, aby rastlina počas plnenia plodov nepotrebovala vlhkosť od júla až do ukončenia plodov. Počas tohto obdobia dozrievajú nielen medové jablká, ale aj kladenie kvetnatých pukov nasledujúceho roka.

V auguste je zalievanie obmedzené a regulované v závislosti od počasia a zabezpečuje, aby pôda pod korunou nevyschla.

Vlastnosti a schéma tvorby koruny jablone

Vytvorenie koruny jabloneDostatočne vysoké stromy jablone Medunica sa vyznačujú širokým pyramídovým tvarom koruny. V tomto prípade nie sú vytvorené veľmi veľa výhonkov a hlavné ovocie prechádza na vetvy dvojročného a staršieho. Väčšina vaječníkov Medunitsky sa tvorí na krúžkoch a iba malé množstvo jabĺk produkuje ovocné tyčinky. Preto tvorba koruny jabloní, ktorá trvá do veku 12 rokov podľa schémy, zabezpečuje pretiahnutie nadbytkov a skracovanie výhonkov.

V tejto dobe je dôležité, aby mal jablko aktívne rastúci vodič a podriadené skeletové vetvy. Keď kultivar jablone Medunica dosiahne výšku 2,5 až 3 metre, je vertikálny rast obmedzený rezaním hornej časti vodiča cez silnú bočnú vetvu. Od tejto chvíle je hlavnou úlohou prerezávania:

  • prevencia nadmernej hustoty koruny;
  • odstránenie vrcholov;
  • zachovanie hygienického stavu stromu.

Jedna z najchutnejších odrôd jabĺk dozrievaAkonáhle začne strom dospelý zaostávanie produktivity, vaječníky sú sústredené predovšetkým v hornej časti koruny, a rovnako starý obmedzený rast výhonov 20-30 cm, je potrebné myslieť na omladzujúci prerezávanie jabloň pľúcnik.

Na začiatku jari, predtým, ako sa prebudia púčiky, holé skeletové vetvy sú ozdobené cez bočnú vetvu a miesto šiltovky je starostlivo ošetrené tyčinkou. Táto metóda spôsobuje príliv živín a prebudenie spánku.

Záhradka s jablkamiVýsledkom je, že korunová oblasť poskytuje v rovnakej sezóne niekoľko nových výhonkov, z ktorých by nemalo zostať viac ako 4 z najsilnejších výhonkov. Na ich základe a bude opäť vykonávať podľa schémy tvorby jablone a bočných ramien. Ako výhru substitúcie môžete použiť a vrcholy, ktoré sa často formujú na vetvách, strácajú silu a schopnosť prinášať ovocie. A že prerezávanie stromu neoslabuje, je lepšie odstrániť veľké vetvy nie v jednej sezóne, ale za dva roky.

Apple odroda Medunica – video