Aby bolo možné zhromaždiť bohatú úrodu malín, je potrebné riadne vysadiť a postupovať starostlivosť o rastlinu. V počiatočnom štádiu je počas prípravy potrebné vybrať si triedu malín, ktoré sa odoberú a prinesú ovocie v pôde regiónu, v ktorom sa plánuje výsadba.

Najlepšie od najmenších odrôd maliny

Vzhľadom na to, že každý stupeň malín má určité požiadavky na dodržiavanie teplotného režimu, klimatických podmienok a pôdnych charakteristík, je lepšie vybrať univerzálne odrody, ktoré sa dokonale prejavia za akýchkoľvek podmienok. K dnešnému dňu existujú najlepšie odrody malín, ktoré sú obľúbené u väčšiny záhradníkov v krajine.

Medzi najobľúbenejšie a možno udržateľné druhy bobúľ patria:

 1. Rozmanitosť maliny Hercules“Hercules”. Tieto bobule predstavujú veľkoplodé odrody malín a vyznačujú sa vynikajúcou odolnosťou voči mrazu a rôznym chorobám. Bobule tejto karmínovej odrody majú veľmi veľkú veľkosť a hmotnosť, čo je asi 12 gramov. Chuťové vlastnosti tiež nie sú nižšie ako vonkajšie vlastnosti a líšia sa svojou príjemnou sladkou a kyslou chuťou.
 2. Rasperné odrody Cumberland“Cumberland”. Táto odroda je veľmi často zmätená s ostružinami, pretože bobule tejto maliny majú takmer rovnaký vzhľad. Zbery z takého bobuleho busha sa môžu zhromažďovať po väčšinu leta. Bobule okrem neobvyklého vzhľadu majú veľmi príjemnú arómu a sladkú chuť. Ďalším bonusom tohto druhu je, že kríky nemajú tŕne.
 3. populyarnye-sorta-Maliny-1Žltý obrie. Rosené malinové kríky tejto odrody sa vyznačujú dobrou vytrvalosťou a priemerným výnosom. Veľké sladké bobule majú neštandardnú farbu a takmer žiadne kosti.
 4. Druh Dnipro 2“Dnieper 2”. Táto odroda je obľúbená nielen kvôli jej vynikajúcim vonkajším a chuťovým vlastnostiam, ale aj kvôli schopnosti zbierať dvakrát ročne.
 5. Pýcha Ruska, množstvo malín“Pýcha Ruska”. Kričiaci názov úplne zodpovedá odrode maliny, pretože plody tohto maliny sú voňavé, majú veľkú veľkosť a jasne červenú farbu.

Ako už bolo spomenuté vyššie, nie všetky odrody malín sú v určitých oblastiach akceptované. Preto pred zakúpením konkrétneho Bush by ste sa mali spýtať, či v tomto regióne alebo v tomto regióne bude rásť.

Najlepšie odrody malín na pestovanie na území Moskva

Takže, aby ste si vybrali najlepšie odrody malín pre región Moskvy, mali by ste vedieť, že tento región je charakteristický rannými mrazmi. Vychádzajúc z toho možno vyvodiť záver, že v oblastiach tohto regiónu je najlepšie pestovať remontantné odrody malín, ktoré sú vynikajúce v boji proti mrazom. Mnoho rokov skúseností moskovských záhradníkov ukázalo, že tieto odrody malín sú najlepšie ovocie v tejto oblasti:

 1. “Brilantná.” Úplná neprítomnosť trní na kríkoch, krásne veľké sladké bobule, ktoré majú červený odtieň, je najlepšou odrodou, ktorá sa dá vysadiť na moskovskom regióne.
 2. “Polka”. Jedná sa o jednu z najpopulárnejších odrôd moskovského regiónu vďaka rekordným výnosom. Tam bol nejaký druh maliny “Polka” s pomocou poľských odborníkov, ktorí prekročili dve odrody, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami. Táto karmínová odroda patrí k typu opravy, ktorý má značnú výšku, nie je úplne náladový v starostlivosti. Zvláštnosťou tejto odrody je jej odolnosť proti šedému hnilobe, roztočom a iným chorobám, keďže vrchol plodov bush sa spája s pomerne neskorým obdobím – začiatkom augusta. Odolnosť odrody od mrazov sa odráža v jeho schopnosti dodávať ovocie po veľmi dlhú dobu. Práve kvôli tejto zvláštnosti sa taký malin nazýva ziskový. Veľké husté bobule má takmer šarlátovú farbu s výraznou karmínovou vôňou, sladkou a kyslou chuťou a vynikajúcimi ukazovateľmi pre prenosnosť. Mnohé ženy v domácnosti radšej zmrazia plody tejto odrody, pretože po rozmrazení nestratia svoju prirodzenú formu.
 3. Hussar. Rovnako ako všetci zástupcovia typu opravy, táto odroda je odolná voči chladu a ľahko ju znáša. Zrelosť ovocia sa začína v júli. Počas obdobia dozrievania sú plody tmavo červené. Zvláštnosťou odrody je, že je veľmi ľahké pestovať, malinové kríky nevyžadujú podväzok.
 4. «Amber Sadko». Táto malinová odroda je druh žltého maliny. Vrchol dozrievania ovocia sa môže nazývať august, v tomto období dozrievajú veľké sladké bobule na kríkoch, ktoré majú výšku približne 2 metre.
  Malinové odrody pre moskovskú oblasť
 5. Raspberry Raspberry “Patricia” popis odrody: kríky dobre znášajú mrazy a dokážu vydržať teploty -30. Ale na predmestí je lepšie chrániť kríky a ohýbať sa na zimu. Malina “Patricia” bola chovaná v Moskve v roku 1986 a prispôsobená miestnemu podnebiu. Ovocné kríky každoročne a hlavne v prvom desaťročí v júli, takže odroda môže byť volaná skoro. Bobule majú krásnu kanonickú podobu a príjemný zamatový povrch. Vzhľadom k tomu, že malina je veľký-bobule, bobule vo veľkostiach dosahujú od 4 do 12 gramov. Plody sú husté a nerozkladajú sa, keď sú ošklbané. Chuť je sladká a vôňa je výrazná ako karmín. Niekoľko semien je pochované v šťavnatom buničine. Najlepšie je použiť také čerstvé maliny, ale je tiež ideálne na spracovanie a konzervovanie.

Okrem týchto odrôd takmer všetky odrody náplasti maliny zaujmú územie moskovského regiónu a prinesú vynikajúcu úrodu.

Odrody malín pre rozmanité podnebie stredného pásu

Na účely výberu odrôd malín pre stredné pásmo je potrebné venovať pozornosť kríkov jahodových, ktoré znesú slnečné, suché a horúce leto a ťažkú ​​chladné zimy v tejto oblasti.

Related  Nové a staré odrody hrozna (časť 3)

Napriek takýmto klimatickým ukazovateľom však miestni letní obyvatelia rastú v ich záhradách takmer všetky známe odrody, medzi obľúbené patria:

 1. “Atlant”. Táto odroda sa vyznačuje zvýšeným výnosom a mimoriadnou odolnosťou voči mrazu. Plody týchto karmínových kríkov sú sladké a husté.
 2. “Skoré prekvapenie.” Názov odrody hovorí sám o sebe, naozaj bobule na kríkoch zrel pomerne skoro. Ale napriek tomu sú veľmi chutné. Samotné bobule má rubínovú farbu a podlhovastý tvar.
 3. “Správa Kuzmina.” Špeciálne vyvinutá odroda má svetlé a sladké bobule, ktorých veľkosť je viac ako 5 gramov. Táto odroda je veľmi dobre zavedená v strednom pásme, pretože má vysokú odolnosť voči mrazu a tiež priemerný stabilný výnos.
 4. Malina “Bryansk Divo”, opis odrody: Záhradkári jednohlasne potvrdzujú jedinečné vlastnosti a nenáročnosť, ktoré rozlišujú túto odrodu. Odvodzuje sa od voľného opeľovania. Veľké ovocné odrody malín sa najlepšie odrážajú v tejto opravárenskej forme bobúľ. Ovocie tejto odrody neskoro, v druhom desaťročí, ale napriek neskoršiemu dozrievaniu, kríky poskytujú zber až do mrazov. Veľkosť bobúľ je od 4 do 11 gramov, farba ovocia je svetločervená a tvar bobule je predĺžený. Chuťové vlastnosti nie sú nižšie ako názov, bobule sú sladké, zatiaľ čo majú ľahkú kyselinu, ktorá odhaľuje všetku jasnosť chuťových vlastností ovocia. Pristátie “Bryansk Diva” si nevyžaduje špeciálne zručnosti, keďže pristávacie kríky sú vykonávané podľa štandardnej schémy. Starostlivosť tiež nevyžaduje špeciálne funkcie. Jedinou požiadavkou, ktorá je pri pestovaní povinná, je dostatočné osvetlenie. Ak sa toto pravidlo nedodrží, potom bobule v dobe splatnosti strácajú obsah cukru.
  odrody maliny pre strednú skupinu
 5. Malina Raspberry “Fairy Tale” opis kultivaru: veľkorozmerná malinová odroda je relatívne nová. Niektorí záhradníci nazývajú túto odrodu “karmínový strom” kvôli silným stonkám, ktoré vyžadujú podväzok pre lepší výnos. S jedným takým “stromom” môžete zbierať až 10 kilogramov plodov. Bobule sú červené a veľmi veľké (15-18 gramov). Ripen začne dozrieť začiatkom júla. Plody sú husté, takže sú dobre prepravované. Môžete konzumovať maliny čerstvé aj mrazené a konzervované ovocie. V tomto prípade bobule nestratia ani svoju prirodzenú formu ani chuť. Kríky odolávajú chorobám a parazitom dobre.

Related  V akom časovom rámci a ako správne sadiť jahody na sadenice v roku 2018

Malinka pre sibírske podmienky

Odrody malín na Sibíri by mali byť mrazuvzdorné a mali by spĺňať miestne tvrdé klimatické podmienky. To je dôvod, prečo sú najobľúbenejšie odrody:

 1. “Skoré sladké.” Zodpovedajúca jej názvu, táto odroda spievala veľmi skoro a perfektne toleruje sibírske mrazy. Bobule sú malé, ale napriek tomu sú veľmi sladké.
 2. “Požiarny sibír.” Táto odroda bola špeciálne vybraná chovateľmi a prispôsobená miestnym podmienkam. Plody odrody majú jasne červenú farbu. Chuť bobúľ je sladká. Aj napriek podmienkam dozrievania sa plody nachádzajú v štandarde pre dátumy maliny.
 3. “Odmena”. Odroda je odolná voči zimným sibírskym mrazom a plody kríkov sú sladké, s červeným odtieňom.
 4. “Barnaul”. Táto odroda sa nevzťahuje na veľkoplodé ovocie, ale je veľmi odolná voči mrazu a je odvodená špeciálne pre sibírske podmienky. Ovocie, hoci malé, ale napriek tomu majú výraznú karmínovú chuť.

Raspberry odrody pre Sibír

Najlepšie odrody malín pre región Rostov

Odrody malín pre región Rostov nemajú špeciálne požiadavky, pretože tu sa klimatické podmienky nelíšia v špecifických podmienkach, ktoré spôsobujú, že karmínové kríky sa prispôsobia a prežijú.

Na získanie bohatej úrody tohto bobuľa v regiónoch regiónu Rostov je potrebné pestovať také odrody malín:

 1. Rôzne indické leto“Indické leto”. Tento patchový kultivar sa vyznačuje neskorým dozrievaním, zvyčajne sa na konci leta objavujú ovocie. Veľkosť plodov je veľká, ale napriek tomu je chuť plodov vynikajúca. Odroda je odolná voči takmer všetkým škodcom a chorobám.
 2. Rozmanitosť malinového balzamu“Balzam”. Táto odroda je charakterizovaná vysokými výnosmi, dostatočne odolnými proti mrazu a nenáročným v starostlivosti. Choroby a škodcovia odrody nie sú strach. Červené bobule odrody možno nazvať dezert, pretože chuť je svetlá a sladká. Veľké ovocie má kánonickú podobu.
 3. Rozmanitosť Vera“Faith”. Vysoko výnosná odroda dozrieva skoro a má vynikajúcu odolnosť proti mrazu a chorobám. Ale pri špeciálnych mrazoch, aby maliny nezmrazili, je lepšie ho ohnúť a zabaliť.
 4. Raspberry Raspberry “Krása Ruska” popis odrody: nová odroda, chovaná v Moskve, sa vyznačuje veľmi veľkými bobuľami. Veľkosť ovocia sa pohybuje od 8 do 12 gramov a majú kánonicky mierne pretiahnutý tvar. Okrem krásnej formy majú bobule bohatú červenú farbu a lesklý povrch. Bobule sú husté, takže sa dajú ľahko odstrániť zo stopky a nerozlomia sa. Z tohto dôvodu veľmi dobre znášajú dopravu. Chuť je sladká a chuť bobúľ je veľmi bohatá. Vzhľadom k tomu, že semená v ovocí sú málo, ovocie je dobré jesť čerstvé. Výnos odrody je pomerne vysoký, z jedného krbu je možné získať až päť kilogramov. A s kvalitatívnou starostlivosťou, zber môže byť niekoľkokrát zvýšený. Puzdrá sú veľmi kompaktné a výhonky sa nerozmnožujú po celej lokalite. Samotná rastlina je odolná voči rôznym chorobám a parazitom. Ale aj keď sú na výhonkoch príznaky ochorenia, výnos odrody nebude trpieť týmto výskytom.

Related  Ktoré hnojivo sa používa na egreš?

Porovnanie odrôd maliny – video