Výsledok súladu so striedaním plodínMrkva, hoci kultúry a vyberavý, ale jeho rastúca potreba poznať niektoré nuansy, najmä pravidlá striedanie plodín (definované striedanie plodín). Ich uplatnenie v praxi, pestovatelia zistili, že oranžové okopaniny trpí menej, takmer žiadne poškodenie škodcami a rast dostatočne veľké. Jeden môže nezasadil plodiny, napríklad po zemiakoch, iní neznášajú také predchodcovia ako uhorky. Teraz hovoríme o tých najlepších a najhorších prekurzory pre mrkvu.

Potom môžete pestovať mrkvu?

Dobrý prekurzor mrkvyZoznam najlepších predchodcov pre mrkvu nie je taký veľký. Obsahuje 5 položiek:

  • paradajky;
  • cibule;
  • šalát;
  • zemiaky;
  • uhorky (po 1 – 2 rokoch).

Podľa mnohých štúdií toto striedanie poľnohospodárskych plodín umožňuje distribúciu živín v pôde najvhodnejšie. Preto musí začiatočník trucker jednoducho vedieť, po ktorom na to rastú mrkvu.

Najhorší predchodcovia pre mrkvu

petržlenNajhorším predchodcom pre mrkvu je petržlenová vňať – po jej pôde sa vytvárajú priaznivé podmienky na rozmnožovanie škodcov. Pre oranžovú zeleninu sú katastrofálne, takže pri takejto výsadbe stojí za to počkať a nájsť vhodnejšie miesto, ak chcete získať dobrú úrody mrkvy.

Ak sa stav nedá splniť, potom s pomocou sekačky opatrne uvoľnite pôdu a odlúpte ju strmým roztokom manganistanu draselného. Vykonajte vyššie uvedené manipulácie, ktoré potrebujete tesne pred sejbou mrkvy a najlepšie zo všetkého na jeseň. Táto akcia pomôže v budúcnosti znížiť pravdepodobnosť vývinu ochorení koreňových plodín a poškodenia škodcami.

Je však nemožné povedať, že táto metóda úplne ochráni mrkvu pred vonkajšími vplyvmi.

Ktorú zeleninu možno vysadiť po mrkve?

korenieTeraz stojí za to povedať o tom, čo možno zeleninu vysadiť po mrkve. Podľa skúsených záhradníkov, je dobré cítiť v tomto mieste budú rôzne odrody korenia a paradajok. Môžete tiež zvážiť možnosť výsadby bielej kapusty rôznej zrelosti alebo šalátu. Na malých pozemkoch je ťažké dodržiavať pravidlá striedania plodín, takže mnoho obyvateľov v lete pripravuje len tie druhy zeleniny, ktoré sú viac potrebné a na ich pozemku dobre rastú.

Ak sa pôda po vyčerpaní mrkvy (tento fenomén vyskytuje veľmi často), potom agronómovia odporúčajú postaviť v požadovanej oblasti vhodnú posteľ a v nej uviesť rastlinné uhorky. Po 1 – 2 rokoch sa Zem dostane do normálu.

Dodávame, že na mieste, kde vyrastali uhorky, sa nesmie pestovať oranžová zelenina po dobu najmenej 2 rokov. Vysvetľuje to skutočnosť, že po určitej poľnohospodárskej plodine je zem nasýtená organickou hmotou, ktorá je veľmi zle tolerovaná mrkvou.

Striedanie poľnohospodárskych plodín. Aké sú výhody?

Prečo potrebujete striedanie plodínPrečo je také dôležité alternatívne vysadzovanie? Faktom je, že obidve rastliny rastlín a plodov z bobúľ majú tendenciu získať určité mikroživiny zo zeme. Ak sa napríklad na rovnakom mieste pestuje mrkva, krajina sa nakoniec vyčerpá a nebude vhodná na pestovanie plodín. Okrem toho, ak zelenina rastie z roka na rok v určitej oblasti, hmyz sa začne usadzovať v zemi, čo bude práve poškodiť túto kultúru.

Všeobecne platí, že vedieť, ako správne zasiať mrkvu, nebude zbytočné, naopak pomôže ušetriť a samozrejme získať dobrú úrodu v budúcnosti.

Poznáte nepriateľa osobne. Ako sa vysporiadať s mrkvou múkou?

Mrknutá múčkaPre mnohých záhradníkov je používanie chemikálií prísne zakázané. Takíto výrobcovia nákladných vozidiel dávajú prednosť použitiu rôznych trikov, ktoré umožňujú dezorientovať nepriateľa. O niektorých z nich budeme hovoriť v tomto článku.

Ako viete, hlavným škodcom mrkvy je mrkva. Priťahuje ho špecifická vôňa koreňovej zeleniny. Ak sa na posteli objaví hmyz, môže väčšinu plodín zničiť.

Na ochranu koreňových plodín agrárnikov sa použili rôzne spôsoby. V dôsledku toho bol vypracovaný zoznam najefektívnejších opatrení.

  1. Dobré susedstvoPredpokladá sa, že mrkva múka môže vydesiť zápach zeleniny, tak skúsení výrobcovia nákladných vozidiel dávajú prednosť pestovať oranžovú koreňovú plodinu v radoch riedených cesnakom alebo cibuľou. Hmyz, ktorý prišlo na vôňu mrkvy kvôli množstvu pachov, je dezorientovaný vo vesmíre a ako výsledok odteká.
  2. Tabakový prachNiekedy takéto opatrenia nepomáhajú. Potom v boji proti škodlivému hmyzu môžete začať zmes tabakového prachu a dreveného popola (1: 1). Potrebné zložky je možné zakúpiť v každom poľnohospodárskom sklade.

Drevený popolVýrobok má špecifickú vôňu a dobre odpudzuje mrkvu. Aplikujte ho nasledovne: rozpojte tenkú vrstvu v medzriadni. Množstvo liečby – 1 krát za týždeň. Vykonajte tento postup aspoň šesťkrát za sezónu, inak efektívny efekt nemôže čakať.

Musím povedať, že pestovanie zdravých oranžových koreňových plodín vo vašej záhrade nie je najťažšou úlohou. Zhromaždite dobré plodiny môže dokonca začiatočník záhradník, ak vie, potom rastliny mrkva. Prajeme vám veľa šťastia.

 

Mrkva od začiatku do konca – video