Zber zemiakov v taškeDnes existuje veľa technológií, ktoré umožňujú pestovať skoré zemiaky, zvyšujú výnosy tejto plodiny a bojujú proti svojim škodcom. Avšak nedostatok úrodnej pôdy, napríklad, mokrade, skalných oblastiach na chudobných na organickú hmotu a piesok iných nepríjemností ťažké získať vysoko kvalitné hľuzy v správnych množstvách.

V takejto situácii bude užitočné naučiť sa pestovať zemiaky vo vreciach. Táto neobvyklá technológia je spôsob, ako rýchlo získať plodiny za najnepriaznivejších podmienok. Po fertilizáciu, bude odstránenie prebytočnej vlhkosti a ďalších opatrení odniesť veľa času a úsilia, ale zaistiť zemiakov nebude.

Podmienky pestovania zemiakov vo vreciach

Podmienky pestovania zemiakovPodstata metódy spočíva v výsadbe zemiakov v vreciach, kde dochádza k rastu kríkov. Ako vstupné kontajnery môžete použiť špeciálne vrecká s ventilmi na odber vzoriek hľúz a bežné nádoby z múky alebo cukru.

Hlavná podmienka úspechu:

 • poskytovanie zemiakov s voľným živným médiom na rast;
 • dostatočné napájanie;
 • prítomnosť osvetlenia.

Zemiaková posteľ pozdĺž stenyPreto sa prvá úloha pre záhradníka rozhodla využiť metódu pestovania zemiakov v taškách, je nájsť miesto, kde bude umiestnená improvizovaná posteľ. Vaky sa môžu zakopávať v zemi alebo inštalovať v blízkosti podpery. Kontajnery s kríkmi by mali:

 • dobre osvetlené;
 • byť k dispozícii pre starostlivosť o rastliny;
 • Nenechajte sa dostať pod odtoky zo striech.

Pri nedostatku pristávacích priestorov môžu byť tašky umiestnené pozdĺž záhradných chodníkov, v blízkosti terás a stien budov. Ale je lepšie, ak povlak pod nádržami môže absorbovať prebytočnú vlhkosť, odtok po pristátí po zalievaní.

Postupnosť akcií

Sadenie zemiakov v taškeZemiaky sú vysadené v vreciach s nástupom stabilného tepla. Vo väčšine regiónov s miernym podnebím príde tento čas na konci apríla alebo v máji.

 • Naplňte živnú pôdu s prevahou humusu na dno vaku, ktoré bolo určené na výsadbu. V závislosti od hĺbky nádoby môže byť táto vrstva od 10 do 35 cm.
 • Na zemi ležali celé sadenie zemiakov alebo kusy hľúz s očami a potom výsadba pokryté 15-centimetrovou vrstvou ľahkej pôdy.
 • Sadivový materiálPrvé výhonky sa dajú očakávať po 8-14 dňoch. Keď výhony 15 až 10 centimetrov stúpajú nad pôdu, sú posypané zmesou pôdy pozdĺž listov. Táto metóda robí zemiaky vo vreciach, ktoré dávajú nové korene, na ktorých sa budú tvoriť mladé hľuzy.
 • Postup rastu sa opakuje, kým sa jedna tretina výšky vrecka nevynechá na vrch nádoby.

Je lepšie nepoužívať nádoby, ktoré sú príliš hlboké, pretože rastliny nemusia mať dostatočnú vlhkosť a silu na pestovanie a tvoria nové zemiaky.

Ak budete študovať proces pestovania zemiakov v taškách pomocou videa, môžete si všimnúť túto funkciu a vyhnúť sa chybám v praxi.Proces pestovania zemiakov

Related  Vrásčitá ruža – tajomstvo starostlivosti

starostlivosť

Tvorba hľúzTeraz výsadba vyžaduje iba zalievanie. A musíme mať na pamäti, že v dôsledku väčšie ako v pôdnu vlhkosť vyparovanie napojená pestovanie zemiakov v vreciach budú mať väčšie a hojnejšie. Zvlášť voda je dôležitá počas kvitnutia, keď začína tvorba prvých hľúz.

Skúsení výrobcovia nákladných vozidiel so skúsenosťami s používaním tejto technológie sa zameriavajú na výhody hojného zavlažovania a namočenia všetkých vrstiev pôdy vo vrecku.

Je to prístup vzduchu a tok prebytočnej vody, ktorý sa často stáva problémom pri pestovaní zemiakov v sáčku.

 • Ak je materiál, z ktorého je kontajner vyrobený, dostatočne hustý, je lepšie urobiť malé rezy na dno nádoby pred pristátím.
 • Špeciálny ventil v spodnej časti vrecka alebo vrecka značne uľahčuje výrub hľúz a ventiláciu koreňového systému.

Starostlivosť o zemiaky vo vreciachAk budeme hovoriť o kŕmenie pristátie, umiernené použitie draselných hnojív pre pestovanie zemiakov v vreciach priaznivý vplyv na výnos a kvalitu hľúz. Ale z hojnosti dusíka v hornej obväzy je lepšie sa zdržať, pretože v tomto prípade hľuzy dlho nezrelé a nevytvárajú silnú kôru, čo neumožňuje položiť zemiaky na skladovanie.

Zber s touto technológiou padá v druhej polovici augusta. A pri vytváraní priaznivých podmienok s 4-5 zasadenými hľuzami môžete získať až 5 kg kvalitných výrobkov.

Prosperity pestovania zemiakov vo vreciach

Starostlivé zemiakové lôžkaZáhradníci, ktorí študujú na otázku, ako pestovať zemiaky vo vreciach, a to vždy na vedomie hojnosť pozitívne aspekty použitia technológie.

 • Vykládky neovplyvňujú škodcovia a choroby pôdy.
 • Zábery sú aktívnejšie a silnejšie ako pri výsadbe hľúz v tradičných posteliach.
 • Výrazne znížené náklady na pracovné náklady záhradník, spojené s pliesňovaním, hilling a kopať plodiny.
 • Ak v vreciach existuje dostatočná vlhkosť, hľuzy sa nerozkladajú.
 • Po extrakcii uvoľneného zmesi hľuzy pôdy použitej pre rafináciu pôdy záhonov a pre kultúry bez bežných chorôb zemiakov.

Obtiažnosť výsadby zemiakov vo vreciach

Technológia zhodyŽiadna technológia kultivácie nemôže robiť bez akýchkoľvek komplikácií. Vysádzanie zemiakov v vreciach nie je výnimkou.

 • Na výsadbu je potrebné veľké množstvo živinovej pôdy, alebo príprava zmesi pôdy trvá veľa času.
 • Všetky vrecká musia zabezpečiť stabilitu, čo je jednoduchšie s používaním tašiek ponúkaných v obchode.
 • Zemiaky vo vreciach vyžadujú konštantnú kontrolu vlhkosti.

Related  Ako zaobchádzať s čerešňovými moniliami, aby zachovali zber a strom?

Vegetačné obdobie v zemiakových kríkoch nie je tak dlhé, takže je dôležité, aby rastliny poskytli všetky podmienky pre tvorbu početných hľúz plnej hodnoty. Iba v tomto prípade technológia nezklame, ale poskytne vozidlu bohatú úrodu čistokrvných hľúz.

Zemiaky vo vreciach – video