Hrozno sa zbiera na predajPokračujeme v preskúmaní najlepších odrôd hrozna, ktoré sa pestujú výberovou metódou, a to najmä pre farmy. Vďaka starostlivému výberu odolných voči chorobám a škodcom odrôd hrozna, ktoré poskytujú bohaté úrody z roka na rok, bude poľnohospodár schopný získať stabilný príjem z predaja.

Odroda hrozna Favor

Hrozno uprednostňujeVN Krainov, zriedkavý nadšenec vinohradníctva, patrí autorstvu v súvislosti s odrodám vín z Tábora, ktoré dozrieva v strednodobom horizonte. V dolných častiach Donu sa od začiatku do polovice septembra odstránia kefy s hmotnosťou od 600 do 1000 gramov. Kríky rýchlo rastú a poskytujú vysoké výnosy. Zisk rastie dobre. Rozmanitosť, ktorá dokáže odolávať teplotám pod 20 stupňov pod nulou, vyžaduje zimu.

Zoskupenia dozrievajú kužeľovité, plnené, ale nie príliš husté. Rozmanitosť hrozna Tabor zodpovedá veľmi veľkým, výrazne predĺženým oválnym plodom červenofialového odtieňa. Ovocie má stredne hustú konzistenciu a harmonickú chuť.

Hrozno Výročie Novočerkaska: popis a fotografia odrody

Hrozno Výročie NovocherkasskHrozno Výročie Novocherkasku je ovocím diela V.N. Kryha. Kefy na prírodných kríkoch dozrievajú 110-120 dní. Odroda je klasifikovaná ako vysoko výnosná, víno dozrieva počas vegetačného obdobia, ale na zimu potrebuje prístrešie, ak sú teploty v regióne nižšie ako -23 ° C.

Popis a fotografie hrozna výročia Novočerkaska hovoria výstižne o výhodách veľkých 1,6 kg kefiek kužeľovitého tvaru, ktoré dosahujú váhu. Zaznamenané zväzky majú hmotnosť približne 3 kg. V rovnakej dobe, bobule sú dokonca, bez známky meštianka. Žltkastá ružová alebo ružová farba plodov závisí od svetla prijímaného štetcom a stupňa zrelosti. Berry dĺžka až 3,8 cm, hmotnosť 12-18 gramov.

Mäsité šťavnatá dužina a nezabudnuteľný harmonická chuť Jubilee Novocherkassk láka osy, ktoré môžu byť považované za jedinou nevýhodou zaradená do zoznamu najlepších odrôd vínnej révy pre trh.

Lístie hrozna

Lístie hroznaAko základ v práci na hroznom Livia V.V. Zagorulko vzal Flamingo a Arkady. V dôsledku toho sa vytvorila vysoko výnosná odroda, ktorá nás rodí po 105-115 dňoch od začiatku vegetačného obdobia. Počkajte na prvé, dozrievanie na silné rastliny kefy, je už v 3 rokoch po vylodení. Uprednostňuje sa orezávanie výhonkov na 3-5 obličiek.

Related  Ako pestovať sadenice pór: od výsevu až po zber

S náležitou starostlivosťou a spracovaním je vinič dobre tolerovaný hrozbou infekcie plesňovými ochoreniami. Dolná hranica zimných teplôt pre líbyjské hrozno je blízke -21 ° C.

Skôr mäkké, zrelé kefy niekedy vetvi, dosahujú dĺžku 30 centimetrov a vážia od 0,8 do 1,0 kg. Ružové hrozno má oválny alebo guľatý tvar a hmotnosť 15 gramov. Kosti v šťavej mäsovej buničine sú malé, bobule sú voňavé, sladké, zachovávajú kvalitu do 30 dní po zbere.

Hrozno značky Nový dar Záporožie

Hrozno Nový dar ZaporozhyeChovatelia Ukrajiny vytvorili nový darček pre Zaporozhye, s použitím najlepších aspektov svojich “rodičov”, druhov Delight a Dar Zaporozhye. Na dozrievanie plodov sa vyžaduje od 115 do 125 dní. Je možné použiť krátke aj stredné prerezávanie. Odporúčané kŕdľadlá. Hrozno značky New Zaporozhye Gift ukazuje vynikajúce výsledky na vysokých rastových zásobách, keď sú odstránené slabé výhonky a kefka je vybavená priemerným zaťažením. Obmedzenie zimnej teploty pre vysoko výnosnú odrodu je -24 ° C, ale je lepšie, ak sa hrozno chráni počas chladnej sezóny. S odolnosťou voči šedej hnilobe, odroda mierne odoláva múčnatke a múčnatke.

Viničové hrozno Nové Zaporozhye predstavuje husté, veľké, s hmotnosťou asi 900 gramov hrozna, z ktorých niektoré dosahujú hmotnosť 1,8 kg. Biele predĺžené bobule s hmotnosťou do 11 gramov majú harmonickú chuť a dobrú konzistenciu.

Hrozno Julian

Hrozno JulianMedzi najlepšie pre trh odrôd hrozna sú predčasné dozrievanie hrozna Julian, od kvitnutia až po odstránenie kefy, ktorý trvá 95-105 dní. Odroda má tendenciu tvoriť príliš veľa vaječníkov na zníženie zaťaženia a získanie kvalitnej plodiny, je potrebné normalizovať kvetenstvo a výsledné kefy. Julian dáva silný nárast dozrievania a vyrába vysoko kvalitný koreňový systém vykazuje vysokú odolnosť voči dobre známych chorôb, je zriedka vystavené útokom osy a prináša chladného -24 ° C

Related  Ako zasiať mrkvu bez riedenia?

Hrozno Julianského hrozna má priemernú voľnosť a hmotnosť do 1,3 kg. S inými výhodami odrody sú plody najdôležitejším znakom skorých hrozna, rýchlo sa hromadiacich cukru a vždy príjemného pestovateľa hrozna s bohatou úrody. Yuliana Yagoda má predĺžený tvar bradavky, hodný chuti, dlhý asi 4 cm a nezabudnuteľnú jasne ružovú farbu.

Foto a popis hrozna Sofia

Hrozno SofiaTrieda zranenej rany, získaná V.V. Zagorulko krížením Arcadia a známych odrôd Sultana žiarivé, zavolal Sofii, a je teraz považovaný za jeden z najlepších odrôd hrozna, a to ako na trhu, a pre osobnú spotrebu. Odroda je silná a silná, pri dozrievaní plodov nie sú žiadne známky ich brúsenia alebo lúpania.

Strata hrozna Sofia, ako je vidieť z fotografií a popisov, pomerne veľké a husté. Ich hmotnosť je od 1 do 2,5 kg, jahody mierne pretiahnutý tvar srdca s pekné ružovej farby, dĺžku asi 3,5 cm a tenký, hydrát rozoznateľný v zábere koži. Bobule dozrievajú v priebehu 110-115 dní, majú mäsovo-šťavnatú konzistenciu a výraznú arómu muškát. Vo vnútri ovocia od 1 do 2 semien. Ak neodstránite kefku včas, bobule sa môžu rozpadnúť.

Hrozno Veľkého

Hrozno VeľkéhoRanné hroznové hrozno sa získalo z kríža odrody Bolgar a hrozna Alfonsa Lavalleho, ktoré vykonali bulharskí vedci. Výsledkom je veľké hrozno stal jedným z silnoroslyh tried, ktoré vyžadujú povinné tvoriaci obchod tento viniča Bush má priemernú otužilosť a odolnosť voči chorobám a vykazuje lepšie výsledky pri pestovaní na biplanární mreží.

Loose veľký strapec hrozna je skvelý v dĺžke asi 18 cm, váži približne 600 gramov a je zložený z pretiahnuté mierne zužuje veľkosti ovocia väčší ako 3,5 cm a váži 12-14 g. Plody sú pokryté hustou tmavočervenou kožou, majú šťavnatú buničinu s chrumkavou konzistenciou a slušnú chuť. Pri nadbytku vlhkosti hrozno nie je popraskané a dosahuje stabilných výnosov 9 kg na jeden dospelý bush. Kefy so žiadnou stratou prenášajú transport a sú dlhodobo skladované v chladničke.

Related  Ako pestovať sadenice sadeníc?

Hrozno Bogatyanovsky

Hrozno BogatyanovskyAutor pestovania hrozna Bogatyanovsky, ktorý dozrieva v médiu v podmienkach Kubanu, je chovateľ-milenka VN. Kraynov. Rastlina má dobrý rastový výkon, odoláva chorobám poškodzujúcim kultúru a teplotám najmenej -23 ° C. Napriek vysokému percentu zrelých výhonkov, víno je lepšie spánkované pod krytom.

V neskorom auguste kríky zdobia veľké kužeľové zväzky s hmotnosťou 800 až 1100 gramov. Hustota kefiek je stredná, s hmotnosťou asi 12 gramov bobúľ sú krásne, zlaté, majú vajcovitý tvar a hodnú pozornosti harmonickej chuti. Peeling na bobule hrozna Bogatyanovsky neinterferuje s praskaním, zatiaľ čo chráni bobule dobre z poškodenia oosami a poškodenia počas skladovania.

Je to len nepodstatná časť odrôd hrozna pestovaného v rozľahlosti našej krajiny ťažko pracujúcimi vinohradníkmi.

Video o prvých desiatich odrodách hrozna