Vintage z posteleStolová repa, pomerne jednoduchá pri pestovaní častí záhradných postelí, niekedy predstavuje nepríjemné prekvapenie chalupárom. Dokonca aj od skúsených chovatelov kamiónov môžete počuť sťažnosti na smrť iba vznikajúcich rastlín, žltnutie alebo sčervenanie listov, spomalenie rastu koreňov a zhoršenie ich kvality.

K čomu patria tieto problémy? Čo ak cukrová repa rastie a ako udržať nenahraditeľnú zeleninovú kultúru?

Dôvody za chrobáka zaostávajúceho za rast, letargiu a nezvyčajné vrcholy vrcholov, ako aj zlá chuť zberaných koreňových plodín môže byť niekoľko. A s ich včasným odhalením prostredníctvom starostlivosti a oplodnenia repy, nie je tak ťažké rýchlo napraviť situáciu a získať dobrú úrodu na jeseň.

Problém pri výbere lokality pre posteľ z cukrovej repy

Na tejto záhrade bude dobrá úroda repyTabuľka repy ako osvetlené, dobre ohriate oblasti s dostatočným odvodňovaním tak, že koreňový systém závodu nie je nadmerne vlhký a hnilobný. Ak je záhrada zlomená v tieni alebo v nížine, kde sa hromadí vlhkosť, nie je potrebné čakať na dobrý výsledok. Celá sila rastliny môže ísť na vrcholy a koreňové plodiny sa netvoria. Aby sa repa cítila lepšie, robia sa vysoké postele, na ktorých by rastlina nebola nedostatkom kyslíka ani slnečného svetla.

Ak je tento pozemok malý, tento obyvateľ zeleniny môže rozlišovať medzi takými kultúrami pestovaných v nudlích ako baklažány a papriky. Dobre sa červená repa vedľa cibule a cesnaku, výsadba uhoriek, squash a cukety, v medzipristátiach čarovného a chlebového bôbu.

Ak na záhrade v predchádzajúcej sezóne sa rozrástla reďkovka alebo reďkovka, šaráda alebo nejaká kapusta, dôvodom, prečo červená repa nie je v záhrade, sa nachádza v rozpore s pravidlami striedania plodín.

Nízka kvalita, nízka produktivita koreňových plodín a začervenanie listov môžu byť spôsobené nadmernou kyslosťou pôdy. Ak je to tak, dolomitová múka sa zavádza na miesto výsadby záhradnej plodiny, čo rieši problém. Ale nepreháňajte to taky. Nadbytočné množstvo vápna môže spôsobiť ďalší problém – škrabka, ktorá tiež neodráža kvalitu repy.

Čo keď repa rastie zle bezprostredne po zasiatí?

Môžete získať dobrú úrodu iba na správne pripravenej posteliProblémy s rastom a tvorbou koreňových plodín v repy môžu začať a čoskoro po zasiatí. Prečo repa rastie zle a čo by mal urobiť záhradník v tejto situácii?

Pri príprave lôžok na repu sa zem vykopá do hĺbky 20-25 cm a od jesene prinášajú organické látky v množstve 15-20 kg kompostu alebo humusu na meter plochy. Ak sa kultúra zasial na zimu, organické látky sa aplikujú pri výseve v množstve 5 až 6 kg na meter, na jar dostanú výhonky 30 gramov močoviny. Množstvo minerálnych hnojív sa odoberá z výpočtu 30 gramov chloridu draselného a superfosfátu na meter lôžka.

Správna starostlivosť a najvyššie obväzy repy v počiatočnom štádiu sú obzvlášť dôležité. Neprijatie živín potrebných pre rastlinu, najmä ak je nedostatok vlhkosti, môže spôsobiť oslabenie sadeníc, oneskorenie ich vývoja a prudký pokles výnosov.

Ak rastliny nedostali požadované množstvo na výsadbu, je potrebné toto vynechanie vyriešiť čo najskôr.

Nadmerné kŕmenie a vylepšená starostlivosť o červené repy niekedy prináša škody. Zavedenie čerstvého hnoja do plodín spôsobuje ťažké spálenie kŕmnych tkanív výhonkov a výhonkov, preto je bezpečnejšie uskutočňovať hnojenie dusíkom vo forme zavlažovania so zelenou infúziou alebo v listovej forme.

Semená repyKvalita výhonkov a ich ďalší vývoj je ovplyvnený načasovaním výsevu:

  • Ak sa semená začnú živiť pri + 4 ° C a ďalší rast sa vyskytne pri 16-23 ° C a pravidelné zalievanie, potom sa nič nemôže obávať. Sadenice sa objavia včas a poskytujú vysoko kvalitné veľké korene.
  • Ak sú semená zapustené do nevykurovanej pôdy, spadli do mrazov alebo na začiatku vegetácie museli byť v suchom horúcom čase, potom pravdepodobnosť vzniku nie je koreňovými plodinami, ale kmeňovými stonkami.

Jedným z dôvodov, prečo repa rastie na záhrade je nedostatok alebo prebytok vlhkosti.

Nemali by sme zabudnúť na zavlažovanie lôžok, počas ktorých by sa na jeden meter plochy malo nachádzať 15 až 20 litrov vlhkosti. Ale tu sú niektoré zvláštnosti:

  • Ak mladé rastliny, ktoré začínajú tvoriť koreňové plodiny, prudko reagujú na suchosť pôdy, oslabujú a vyblednú a potom zalievanie rýchlo obnovuje ich živosť.
  • V poslednom mesiaci pred zberom prebytok vlhkosti negatívne ovplyvňuje sladkosť koreňových plodín a ich kvalitu.

Hĺbka výsadby semien na jar je 2-3 cm, počas jesenného výsevu sú uzavreté o centimeter hlbšie. Ak sa semená hlbšie, klíčky trávia viac energie na prekonanie pôdnej vrstvy a nakoniec sú oslabené.

Čo keď má cukrová repa už zle, už od jari? Ak chcete urýchliť klíčenie a dať klíčky silu, napomáhajú sa pre-namáčanie semien v teplej vode alebo roztoku mikroelementov. Vzhľadom k tomu, veľké semená repy sú v skutočnosti niekoľko kombinovaných semien, to nie je menej dôležité odstrániť výskyt sadenice.

Ak sa kultúra kultivuje na mieste v semenákoch, transplantácia vyžaduje mimoriadnu opatrnosť, pretože najmenšie poškodenie koreňového systému okamžite ovplyvní vývoj rastliny a tvorbu koreňovej repy.

Pestovanie sadeníc repySmrť veľmi mladých rastlín niekedy spôsobuje cornodea, chorobu spôsobenú škodlivými hubami. Stonka infikovanej sadenice v bazálnej zóne stmavne a kohúti. Ako podávať repu pre rast sadeníc a ich liečenie? Pri prvých príznakoch ochorenia a prevencie sú lôžka ošetrené fytosporínom, bez toho, aby zabúdali na rastlinné rastliny repy a riedili sa.

Riedenie zahustených výhonkovTento postup sa vykonáva dvakrát:

  • v období, keď rastlina poskytla pár skutočných listov, zostane jeden výhon na každých 3-4 cm;
  • keď repa už má 4-5 listy, a korene sami dosahujú veľkosť 10-ruble mince, zväčšiť vzdialenosť na 7-8 cm.

Ako pestovať cukrovú repu pre rast?

Lôžko potrebuje punkovanieRovnako ako ostatné záhradné plodiny, repa by mala dostávať minerálne látky. Čo oplodniť repu a v akom období by mala rastlina dostať takéto hnojenie?

Základná potreba kultúry pozostáva z draselných, fosforových a dusíkatých hnojív, ktorých nedostatok nevyhnutne ovplyvňuje výťažok.

Mulčovanie výsadby repyJe vhodné skombinovať obväz s vrcholom repy starostlivo, napríklad s pliesňovaním a zalievaním. Postele červenej repy sa počas vegetačného obdobia dvakrát podávajú:

  • Prvá aplikácia hnojív spadá na prvé pletenie a pozostáva z močoviny alebo iného činidla obsahujúceho dusík v množstve 10 gramov na meter štvorcový.
  • Druhý vrchný obväz sa môže vykonať, keď sú zavreté listy susedných rastlín. V tomto okamihu sa aplikuje 8 gramov superfosfátu a 10 gramov chloridu draselného na jeden meter výsadby.

Výsledok náležitej starostlivostiAko podávať repu pre rast listov? Na začiatku leta, tlačiť vytváranie vrcholov môže dusičnan z infusion of mullein alebo zelené hnojivo, ale nemôžete zneužiť tento nástroj. Čím viac sa blíži ku koncu vegetačného obdobia, tým skôr tendencia cukrovej repy akumulovať dusík v koreňových plodinách, čo negatívne ovplyvňuje ich chuť a schopnosť skladovania.

Letná starostlivosť o repu a hnojenie pristátie s minerálmi a stopovými prvkami pomôže získať bohatú úrodu na jeseň.

Kultúra je obzvlášť citlivá na nedostatok sodíka, bóru, medi a molybdénu. Kompenzovať nedostatok môže byť pomocou namáčania semien v štádiu klíčenia a potom ako listové obväzy.

Video o pestovaní repy na okraji záhrady