stĺpcovú hrušku na miesteAk je predmestská oblasť miniatúrna, hviezdica v tvare hrubého čreva sa stane okrasnou výzdobou a zachytí ju šťavnatým ovocím. Výberové stromy MV Kachalkin predstavujú trpasličí stromy, ktoré sa podobajú koloniálnym jablčným stromom. Zvyčajné meno bolo pridelené hruške. Stromy sa rozmnožujú štepením na podväzkách zatemnených v zime – kuny a irgu. Ale môžete pestovať strom semien.

Opis trpasličích hrušiek

Ovocné stromy v tvare črevaKompaktný nízky strom je cenený pre dobré prežitie, jednoduchú údržbu. Strom pestovaný zo semien začína prinášať ovocie už druhý rok. V prvom roku kolóniová hruška dáva až 3 kg veľkého ovocia. Všetky druhy trpaslíkov sú charakterizované zimnou odolnosťou a nepríjemnosťou voči pôde.

Niektoré stromy rastú o 2,5 metra, väčšinou stĺpy rastú na 1,5 metra, ale sú pokryté ovocím. Zdá sa, že hrušky sa prilepili k trupu. V skutočnosti sú viazané na malé vetvičky. Koruna nie je vytvorená.

výhody:

  • jednoduchosť;
  • výnosy plodín;
  • odolnosť voči nepriaznivým podmienkam;
  • kompaktnosť;
  • vysoký výnos.

Strom potrebuje pravidelné prerezávanie, hojné zavlažovanie, ďalšie hnojenie dospelých hrušiek.

Strom sa bude cítiť dobre na úzkej plošine, ak len severný vietor to neudrží. Najlepším sadivovým materiálom sú pripravené stromčeky hrubej hľuzy, zakúpené v škôlke.

Rastlina sa môže množiť zelenými odrezkami. Kultivované semená zo semien by mali byť vysadené, inak divoká bude rásť.

Odrody trpasličích hrušiek sú málo, ale sú rozmanité. Hrušky v tvare hviezdokopu rôznych dátumov splatnosti sa ponúkajú od začiatku leta, s krátkou trvanlivosťou, až po zimné, s chuťou na gauči. Plody sa používajú čerstvé a vo všetkých ochranných metódach.

Avšak trpaslíci nežijú dlho. Plody môžu trvať 7-15 rokov. Doba trvania komoditného obdobia je ovplyvnená podmienkami zadržania.

Podmienky pre pestovanie a pestovanie trpaslíkov

trpasličí hruška pristátieHrušky sa pestujú na jar, dobre pripravené od jesene. V tomto prípade sa pôda na jeseň plní iba organickými hnojivami. Jamy majú hĺbku 50 cm, vzdialenosť medzi stromami je 1 – 1,5 m. Do vrhu sa naleje vodováha, zhutnená v zime. Na impregnovanej rastlina kopca hruška, narovnávanie koreňov. Posypeme pieskom, ¼ pozostáva z granulovaného superfosfátu. Kým strom neprežije, potrebujete časté zalievanie. Miesto odrezkov v zemi nie je pochované.

Vedľa koreňov musí byť výživná pôda a piesok je len prášok. Zavlažovanie mladého stromu je potrebné systematicky.

Táto jednoduchá výsadba hruškovitého tvaru a starostlivosť o ňu robí rastlinu obľúbenou v mnohých záhradách regiónu Moskva. Ak sa kvety objavujú v roku výsadby, musia byť úplne odstránené tak, aby všetky sily smerovali k vývoju koreňového systému. V nasledujúcom roku nechajte pár ovocia. Po tretí rok bude stĺpec prinášať úplnú zber.

Related  Najlepšie odrody hrozna pre osobnú spotrebu

prerezávanie stĺpca hruškyStrihanie kolónovej hrušky sa vyžaduje každý rok. Ale čím je prerezávanie hlbšie, tým mladšie stromčeky sa objavujú. Zlatým prostriedkom je skrátiť bočné vetvy na druhú obličku. Ovocný strom miluje organické dusíkaté a minerálne hnojivá. Vhodná suspenzia a čerstvý kuryak, ale v prvej polovici leta.

Trojnásobné podávanie s močovinou je liečba hrušky v tvare stĺpca. Prvýkrát sa postriekali na mladé listy. Obliekanie v hornej časti listov sa opakuje ešte dvakrát s intervalom 2 týždne.

Ak sa hrušky začnú roztaviť, strom sa preplní plodinou. V ďalšej sezóne je potrebné vykonať úpravy tak, aby strom nevyčerpal.

Je potrebné pripraviť hruškovitú hrušku na zimovanie napriek deklarovanej zimnej odolnosti takmer všetkých odrôd. Najodolnejšie sa zachovali ovocné puky z mrazu pri -25 C. Ale na predmestí je teplota nižšia a mladé stromy sú menej zimné tvrdé.

Ochrana je vytvorená zo suchých materiálov:

  • smrekové vetvy;
  • slama;
  • piliny;
  • netkaná geotextília.

Ochrana pred myší a zajacmi bude viazaná na základňu špicatého lapnaku. Najlepším snehom môže byť sneh.

Najlepšie druhy hrušiek na predmestiach

hruška biela-červená neskoroPozrite sa pozorne na fotografiu stĺpcovej hrušky – neobvyklá okrasná rastlina sa používa v živých plotoch a dizajne predmestských majetkov. Ak vezmeme do úvahy, že červené kvapalné hrušky uspokojujú oko od júla do polovice septembra, je ťažké opustiť kompaktnú záhradu. Kompetentný výber odrôd pomôže vytvoriť hruškový dopravník.

Zimné odrody sú tie, ktoré dozrievajú od novembra do januára a sú skladované takmer celú zimu. Zahŕňajú odrody Dalikor, Sapphira G1, Lyubimitsa Yakovleva G3.

Hrušky, ktoré sa odobrali v auguste a na začiatku septembra, sú uložené asi mesiac. Sú sladké a tečú so šťavou. Príkladom takýchto odrôd je: jesenný sen, neha, dekor. V auguste môžete jesť hruškovitú hrušku G322. Odroda je samopohlcená, nenáročná. Plody žltej farby, niekedy červenavé sfarbenie kmeňa úplne. Môžete uchovávať plodinu na týždeň. Hmotnosť jednej hrušky je asi 200 gramov. G333 už predstavuje jesennú odrodu s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.

Related  Ako urýchliť klíčenie mrkvy

hruška SapphireOd začiatku júna môžete jesť hrušky v tvare hviezdokopu Carmen, trieda G5, Medova. Plody dosahujú 300 g a sú veľmi chutné. Medová hruška zasiahnutá sovietskymi chovateľmi v roku 1964 je pozoruhodná. Ovocie 290 – 540 g s šťavnatou sladkou buničinou získalo odhad na 4,92 bodu na päťbodovej stupnici. Zimná odolnosť je nadpriemerná. Produktivita do 110 kg z jedného stromu. Hruška Med je odolná voči hlavným chorobám a ovocie pretrváva až do februára. Odrody sa odporúčajú na kultiváciu na predmestiach.

Akýkoľvek druh stĺpcovitých hrušiek pre moskovskú oblasť je ich výnos oveľa vyšší ako rozľahlý veľký strom, berúc do úvahy okupovanú oblasť. Ale starostlivosť o kompaktné stromy, chrániť ich pred mrazom je oveľa jednoduchšie. Skutočnosť, že trpasličí hruška je skoro plodná, zmierňuje nedostatok krátkeho života stromu. Môžete rýchlo čakať na zber z mladých sadeníc, rozdelenie sa na starý strom.

hruška G5Pri priemyselných ovocných záhradách je odroda Carmen ideálna. Do jedného hektára je možné vysadiť až dve tisíce rastlín. Tmavo červená 300 gramov ovocia sa predáva ako horúce koláče. Hruška Decora má žlté ovocie s vôňou ruže. Odroda je veľmi odolná voči závažným ochoreniam, toleruje mierne podnebie moskovského regiónu.

Video o miniatúrnej hruške