Pepper je každoročná kultúra patriaca do rodiny Paslinov. Existuje viac ako dva tisíce druhov tejto rastliny. Jeho plody obsahujú dôležité minerálne látky pre človeka, karotén, rovnako ako skladisko vitamínu C. Využitie korenie pomáha normalizovať krvný tlak, posilňuje imunitný systém, zlepšuje funkciu tráviaceho traktu, dodáva pleti zdravú farbu. Pepper tiež poteší celý rad príchutí: horké, sladké, kyslé, sladké a kyslé, atď.

Charakteristickou črtou tejto rastliny je jej odolnosť voči chorobám, ktorá umožňuje pestovať korenie v akejkoľvek pôde. Predtým sa táto teplomilná rastlina vysádzala iba v južných oblastiach. Dnes, pomocou skrytých finančných prostriedkov, úspešne pestovať najlepšie odrody papriky na Sibíri a Urali. Aby ste získali dobrý zber, musíte vybrať správnu odrodu, ktorá bude v tejto oblasti “pohodlná”. Ranné a stredne zrelé papriky sú vhodné na pestovanie.

Aké sú najlepšie druhy papriky na Sibíri?

Pre pomerne studenú sibírsky okraj sa zberajú skoro dozrievané odrody korenia. Už niekoľko desaťročí tento užitočný produkt úspešne vyrastie. Dodržiavanie pravidiel starostlivosti, vysadzovanie plodín a uskutočňovanie všetkých agrotechnických opatrení, farmári nákladných vozidiel odoberajú zber, čo ich nesklame. Pred vysadením semien papriky na Sibír je potrebné zakúpiť balík, ktorý označuje, že odroda je pre túto oblasť.

Pri ťažkej klíme sú najvhodnejšie tieto rané odrody:

 • Muž perníku. Veľmi kompaktná ranná zrelosť odrody. Pestuje sa tak na otvorenom teréne, ako aj vo filmovom útulku. Na krátkych kríkoch dozrievajú 3-4 komorové ovocie s jemným mäsom, s hrúbkou 8-9 milimetrov. Hmotnosť jednej papriky je 80-90 gramov. Pepper získava svoje chuťové vlastnosti čerstvé a konzervované. Odroda bola odchovaná v Moldavskom výskumnom ústave.
  Na fotografii sa pestuje pepper Kolobok na Sibíri
 • Topol. Odroda sa vyznačuje kvalitatívnym a veľmi veľkým ovocím. Ich hmotnosť môže dosiahnuť 150 gramov. Plody začínajú o 110 dní neskôr. Plody sú kužeľovité, tmavo červené s tenkými stenami. Vysoké kríky sa pestujú na mriežke, ktorá sa formuje v dvoch stonkoch, nedosahuje – v tvare reťazca, bez viazania. Pepper Topolin je odolný voči chorobám, preto má vysoký celkový výnos – 40 – 50 t / ha.
  Pepper kultivar pre Sibír - Topolin

Na Sibíri je ostro kontinentálne podnebie s krátkym letom. Preto sa na rastlinných experimentálnych staniciach odvodzujú odrody prispôsobené miestnemu podnebiu. Sú stredne zrelé, zrelé po 95-120 dňoch s vysokými výnosmi.

Chovatelia ponúkajú hybridné najlepšie odrody papriky pre Sibír:

 • Prvorodený Sibír – stredného korenie, chovaný v západnom sibírskej Vegetable Research Station. Výška Bush – 40-45 cm, plody dĺžka – 9 cm, hrúbka steny – 8,10 mm, priemerná hmotnosť ovocia – 49-53 gramov. Korek pyramídovej formy je červená alebo žltá so sladkou šťavnatou buničinou. Zber sa môže zhromaždiť v priebehu 100 až 110 dní pri rýchlosti 3,5 až 4 kg / m2.
 • Na fotografii, hybridné korenie odrody pre Sibír - NovosibirskPre pestovanie v uzavretom teréne v strednej sibírskej botanickej záhrade bola vybraná ranná dozrievajúca odroda Novosibirsk. Zvyčajne sa semená papriky na Sibíri zasielajú vo februári. Po niekoľkých mesiacoch klíčky sú transplantované do skleníka. Plody dozrievajú za 95-100 dní, výťažok je 3,5-4 kg / m2. Na púšti, až 100 centimetrov vysoký, sú jasne červené jednotlivé plody s hmotnosťou 50-58 gramov. Hrúbka mäsa týchto paprík je od 4 do 6 milimetrov.
 • Na fotografii, odrôd Pepper SibiryakVeľmi nádejná odroda sibírskych koreňov stredného veku, ktorá patrí k odrodám sladkej papriky na Sibíri. Jedná sa o nízky bush (v priemere 60 centimetrov) s ovocím v tvare kocky. Aj za nepriaznivých podmienok je ovocie upevnené a je možné zberať 6-7 kilogramov na meter štvorcový. Plody sú červené, mäsité, veľké o 100-150 gramov, dobre znášajú dopravu. Z výhonkov strieľa na technickú zrelosť prechádza 115-118 dní. Pepper sa odporúča na pestovanie vo vyhrievaných a nevykurovaných, rovnako ako v zimných skleníkoch. Odroda je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie.

Related  Výsadba a starostlivosť o záhradné ostružiny

Aké sú najlepšie druhy papriky pre Ural?

V meste Urals sa korenie pestuje na otvorenom teréne, ale pod filmovým prístreškom alebo v nevykurovanom skleníku. Sadenice vysadené koncom mája: v skleníku – počet 20-25, na otvorenom teréne – 25. – 30. mája. Napriek rozmarnému a nepriaznivému počasiu sú pestovatelia zeleniny v horskom regióne každý rok spokojní s množstvom druhov papriky pre Ural. Skoré odrody vždy dokážu “dať” úrodu v lete, pretože v priemere dozrievajú za tri mesiace.

Rastlinné odrody zahŕňajú:

 • Montero. Je to sladká paprika s výškou 100-120 centimetrov s ovocím v tvare červeného hranolu. Jeho plody dosahujú hmotnosť 240-260 gramov, rekordná hmotnosť ovocia je 940 gramov. Hrúbka stien je približne 7 milimetrov. Odroda je vynikajúca chuť a nepríjemnosť. Môže sa pestovať vo všetkých druhoch skleníkov. Zhromaždiť 7-16 kilogramov korenia zo štvorcového metra.
 • Obchodník. Pre dozrievanie ovocia to trvá trochu viac ako dva mesiace. Na kríkoch sa objavujú papriky s hmotnosťou približne 70 gramov s mäsovými stenami – 5-7 milimetrov. Výťažok triedy Kupets je 2-3 kg / m2. V paprike vysoký obsah kyseliny askorbovej.
 • Na fotografii je paprika pre odrody Urals: PioneerPriekopník. Bolo chované v ukrajinskom Výskumnom ústave pestovania zeleniny a pestovania melónu v roku 1987, odporúčané na pestovanie na Uralských krajinách. Ranná dozrievaná zelenina potrebuje 116-135 dní na dozrievanie. Výška kultúry je 70 centimetrov, ovocie je červený kužeľ s ostrým vrcholom. Pepper váži 55 gramov, hrúbka steny – 4 milimetre. Zber, aj keď nie vysoký – 0,8 kg / m2, ale na otvorenom teréne.
 • Winnie the Pooh – druh ranej zrelých korení. Od výhonkov k dozrievaniu ovocia trvá 110 dní. Zariadenie je kompaktné, nízke – 30 centimetrov. Do konca sezóny sa objaví veľa malých červených kužeľov, zhromaždených v kyticu. Plody dozrievajú takmer súčasne.

Medzi stredne zrelými odrodami papriky pre Uralu sa dá rozlíšiť:

 • Na fotografii je množstvo papriky BogatyrBogatyr je stredne zrelá odroda sladkej papriky. Toto je najvhodnejšia prevádzka pre miestne klimatické podmienky. Napriek neustálemu kolísaniu teploty a nedostatku osvetlenia dosahuje Bogatyr ovocie hmotnosť 180 gramov a dĺžku 18 centimetrov. Tento druh hostesky rád zberá na zimu, pretože v konzervovanej forme zostáva šťavnatá a sladká ako čerstvá. Pestované v skleníkoch, tuneloch, otvorenom teréne.
 • Žltá paprika - fotoČervené a žlté býky. Títo nenároční obri dostali svoje mená kvôli svojej veľkej veľkosti a farbe. Priemerná hmotnosť korenia je 200 gramov, ovocie Red Bull môže mať hmotnosť 400 gramov. Obidva odrody sú tenkostenné, dĺžka korenia je až 20 centimetrov. Kefy sa ohýbajú pod hmotnosťou a počtom ovocia, takže ich viažu.

Related  Pestovanie a starostlivosť o otvorenú mrkvu

Ak sa okrem sladkej papriky sa pestujú a horké, potom sa semenáčiky pripravuje ďalšie skleník alebo peľ sa šíri vetrom, a sladká paprika je horká chuť. Môžete pestovať korenie v kvetinovom záhoní, potom celé leto kvetinové záhony budú plné červených plodov. Zber horkej papriky s pouhými piatimi kríkmi, dosť na celý rok pre štvorčlennú rodinu.

Okrem nich, najlepšie odrody papriky na Sibíri a Uralu, zahŕňajú Triton, kúzelník, jeden, oranžová, Pinocchio, Baran, Zorka, Alenka, Anlita, Bagheera, vodca Redskins, prehĺtať a ďalšie.

Najlepšie odrody korenia – video