ovocné jahody na parapetePestovanie jahôd doma je jednoduchá úloha. Postupujte podľa pokynov, rastlinné semená na pestovanie jahôd doma. Verte mi, že rastúce jahody doma po celý rok bude príjemným zážitkom.

Je ťažké nájsť osobu, ktorá by bola ľahostajná k jahodám. Toto božské bobule priťahuje svojim vzhľadom, úžasnou arómou a vynikajúcou chuťou. Od dávnych čias sa darček prírodných jahôd považoval za špeciálne jedlo. Bolo podávané v najbohatších domoch, v palácoch. V priebehu času sa stala dostupnou pre všetky sociálne kategórie, navyše sa dá pestovať aj na parapete. Neverte mi, potom vás pozývame, aby ste sa oboznámili s ľahkým spôsobom, ako pestovať jahody doma. Je to nádherná alternatíva k tým “plastovým” chutiam, ktoré sú v predaji v obchodoch a supermarketoch.

jahoda na parapeteVyzerá to ako krásna, odolná, úžasná farba, ale stojí za to skus, ako hneď pochopíte – nie je to tak obľúbená jahoda s úžasnou chuťou a arómou. A výrobné náklady nie lacné, kde je lepšie šetriť a celý rok sa spokojní s božskou chuťou. Takže výhody pestovania jahodového domu:

  • úspor;
  • Prírodná chuť;
  • Nedostatok chemických stimulantov;
  • Zber po celý rok;
  • Využite výhody implementácie.
  • Čo je potrebné pre pestovanie jahôd

Na výsadbu sadeníc jahôd je potrebný veľký kontajner. Najvhodnejšou možnosťou je silná polyetylénová taška naplnená pôdou. V predajniach pre milovníkov záhradnej záhrady predáva hotové pozemky, ale urobiť zmes na výsadbu vlastných rúk nebude ťažké. Je potrebné zmiešať zem, rašelinu a piliny, pridať trochu vápna na zníženie kyslosti pôdy na “nie.” V spodnej časti obalov by sa mal robiť drenážny odpad a mali by sa zhora urobiť malé krížové rezy na pestovanie klíčkov.

Čo je lepšie – semená alebo sadenice?

Mnohí sú zmätení názorom, že výsadba jahodových semien pre pestovanie domu je nerentabilný a časovo náročný proces. Je to však chybný názor. Semená jahody sú naozaj veľmi malé, ale majú dobré klíčenie a rastliny budú silné a stabilné. Pred zasiatím semien by ste mali balík uchovávať v chladničke po dobu jedného mesiaca. Na začiatku februára bude lepšie osadiť jahodové semená na pestovanie domu, kedy bude svetlo dlhšie. Chcete predtým, použite umelé denné lampy, pretože kultúra miluje svetlo. Zasiahnite semená priamo do pôdy bez aplikácie cez pôdu. Aby ste udržovali vlhkú teplotu, zakryte ju na hornej časti fólie, až kým nevzniknú prvé výhonky. Akonáhle sú na výhonkoch 2 – 4 listy, mali by byť vykopané do malých hrncov a potom transplantované do veľkých balení na kultiváciu.

Výsadba sadenice jahôd je ešte jednoduchšia. Doba výsadby je na jar, na jeseň. Počas tohto obdobia jahoda nie je tak aktívne rastúca a dobre si zvykne.

Výber odrody jahody

výber sadenice jahôd na pestovanie v miestnostiNa kultiváciu jahôd po celý rok doma by ste si mali vybrať remontantné druhy, ktoré produkujú plodiny niekoľkokrát do roka. Patria sem odrody:

  • Žlté Miracle;
  • “Kráľovná Alžbeta”
  • “Everest” atď.

Related  Zoznáme sa s čerešňou odrody Molodezhnaya

Ako sa starať o kultúru?

Starostlivosť o jahody, ktoré rastú doma, je takmer rovnaké ako v otvorenej záhrade. Potrebujeme zalievanie, hnojenie hnojivami, ničenie škodcov. V prípade jahôd je dôležitá ventilácia, teda obeh. Preto by ste mali krátkodobo pravidelne otvárať okná v mrazivom počasí a vetrať miestnosť. Denné svetlo – prirodzené alebo umelé – by malo osvetliť kultúru aspoň 14 hodín. Pri pestovaní jahôd na parapete si vyberte južnú stranu.

opeľovanie jahôdĎalším faktorom dobrého výnosu je opeľovanie. Je zrejmé, že nemožno chovať včely doma a produkovať prirodzené opeľovanie. Ale existuje cesta, a to jednoducho. Vložte ventilátor pred kvety, nechajte prúdenie vzduchu vyrovnať s peľom alebo príležitostne prejdite štetcom. Jahoda netoleruje mráz a tahy, takže by ste ju mali chrániť pred podchladením. Najmä pestované doma, jahody sú veľmi citlivé na chlad.

Čo kŕmiť jahody?

Pri pestovaní úrody po celý rok je potrebné použiť horný obväz pre korene a vrchol rastliny raz za 2 týždne. Je potrebné používať komplexné hnojivá určené na záhradné plodiny. Špecializované obchody majú tiež hnojivo na jahody so sadou starostlivo vyvážených prospešných mikroelementov, vďaka čomu kultúra nebude chorá a bude odolná voči všetkým druhom škodcov, teplotným zmenám.

Jahody vysadené v dome by sa mali transplantovať a aktualizovať každé štyri roky.

Sadenice sa získavajú zberom nových výhonkov, ktoré sú vysadené v oddelených kontajneroch a sú nahradené starými a odvodnenými kríkmi. Tiež nové sadenice možno získať vysiatím semien.

Škodcovia a choroby, na ktoré sú náchylné jahody

Pestovať jahody doma na okennom parapete sa báť invázie akýchkoľvek škodcov ako slimákov, topy, slimáci. Iba na otvorenom pozemku môže takáto nešťastia trpieť. Ale také háveď, pleseň, vošky, a iní môžu byť skutočnou bolesť hlavy pre amatérske rast jahody v dome. Aby ste si nenechali ujsť moment, mali by ste venovať pozornosť povrchu listov. Keď sa objaví biely povlak, je potrebné vykonať ošetrenie špeciálnym prípravkom “Sulfarid” alebo akoukoľvek inou náhradou.

Related  Ako zaobchádzať s plísňovou chorobou?

Tiež jahody môžu dostať “šedú hnilobu”, ktorá môže úplne zničiť plodiny. V tomto prípade je potrebné prijať preventívne opatrenia. Po prvé, mala by byť vetraná, jahody by sa nemali udusiť. Je to zvýšená vlhkosť, ktorá vedie k vlhkosti a vzhľadu hniloby. Ak vám chýba moment – ošetrujte rastlinu chloridom medi na 1 liter – jednu lyžicu drogy.

Ako sa ukázalo, pestovanie obľúbených, sladkých jahôd doma nie je ľahká úloha. Áno, existujú triky, na ktoré sa uchýlite. Ale namiesto starostlivosti a starostlivej starostlivosti, môžete získať dobrú úrodu a dokonca aj v zimných dňoch vychutnať chuť lahodných a voňavých bobúľ. Len si predstavte prekvapenie a potešenie hostí zhromaždených na Nový rok, keď dáte jahodu a smotanu pestovanú na vlastnom stole.

Majte dobrú úrodu a veľa šťastia!

Jahody rastú doma