rybníkRybník v prímestskej oblasti môže byť použitý nielen na dekoratívne účely, ale aj na chov rýb. V malom umelom nádrži s hĺbkou 2 m je možné udržať viac ako 200 jedincov kaprov alebo kaprov. V rybníku sa môžu nachádzať aj raky.

Povrch odolný proti vlhkosti

Ak nespevníte steny rybníka, v priebehu času voda umyje zem. Aby sa zabránilo zosuvu pôdy a úniku vody, je vnútorný povrch rybníka pokrytý polyetylénovou fóliou, ktorá neumožňuje priechod vody. Na rybníku s hĺbkou 2 m, šírkou 3,5 m a dĺžkou 8 m bude trvať asi 50 m2 polyetylénový film.

Tri kusy dvojitého filmového puzdra s dĺžkou 15 ma šírkou 3 m musia byť spájané, aby sa dosiahla požadovaná veľkosť náteru odolného voči vlhkosti. Spájkovanie sa vykonáva pomocou spájkovačky pre polypropylénové rúry, ohriate na teplotu 260 ° CachS pravidlami. Pod podložkou horúcej spájky je pás papiera. Po spájkovaní je potrebné získať dva hladké švy so šírkou 1 cm.

Film umiestnite do základovej jamy, zváranej dvojvrstvou. Časom sa vrchná vrstva stane nepoužiteľnou. Dvojvrstvový náter bude trvať dlhšie.

Na obvode môžete vytvoriť plot tak, aby zvieratá nespadli do jamy pred tým, ako ju naplnili vodou. Okrem toho plot bude slúžiť ako ochrana proti zlodejom a jeho podpery sú ideálne na inštaláciu osvetlenia.

Osvetlenie a bezpečnosť

Kovové stĺpy s výškou 2,5 metra sú umiestnené pozdĺž celého obvodu jazierka vo vzdialenosti 2,5 m – 3 m od seba. Potom sú pokryté mriežkou rabítou. Vo vnútri plotu musíte inštalovať elektrický panel so zásuvkou pre prevzdušňovač a spínač.

Na jednom z pilierov nainštalujte dve LED svetlá. Jedna z nich by mala smerovať k rybníku a druhá – v opačnom smere. Môžete nainštalovať svetelný senzor na svietidlá, aby sa automaticky zapol večer alebo v oblačnom počasí.

Napájacie zariadenie a svietidlá získajú zo spoločného domu elektrickú energiu pre obytné domy. Aby sa predišlo úrazu elektrickým prúdom, je v dome inštalovaný samostatný vysoko citlivý RCD. Ak sa drôt rozbije, čerpadlo sa rozbije alebo prevzdušňovač prestane, ochranné zariadenie prestane dodávať elektrickú energiu.

Usporiadanie a plnenie rybníka

Na chov rýb je potrebné vytvoriť všetky podmienky pre jeho pohodlný život:

  • vyplňte polyetylénový kryt na dne rybníka s hlinkou a pieskom;
  • robiť hibernáciu jamy pre ryby;
  • vytvoriť umelé nory a miesto na znášanie;
  • ležal na dne kôrov, kameňov, rastlín v rybník morských rias, to je vytvoriť podmienky v blízkosti prírodné.

Related  Samoobslužný kultivátor

Záznamy sa musia vážiť nákladom, aby sa neplovávali, keď je rybník naplnený vodou. Miesto pre batožinu je drevený baldachýn s niekoľkými umelými dierami z plastových rúrok alebo fliaš.

Strieška sa môže zdvihnúť nad povrch vody a pripevniť k nej rebrík. Potom v rybníku môžete plávať.

V tomto štádiu môžete rybník naplniť vodou dvomi tretinami a tam si tam nechať niekoľko rýb. Spravidla sa prvé 20% maximálneho počtu jednotlivcov nachádza. V rybníku určenom pre 250 jednotlivcov môžete spustiť 50 malých rýb. Je žiaduce, aby to boli tri rôzne typy.

Posilňovanie brehu rybníka a výsadby rias

Na výsadbu rastlín v rybníku sa používajú hrnce naplnené hlinkou a pieskom. Takéto hrnce sa znižujú do hĺbky 20-50 cm a fixujú sa drôtom.

Pri upevňovaní nádoby neprepichujte polyetylénový povlak. Na upevnenie sa používa nylonová sieť, pri ktorej sa spúšťa drôt z nehrdzavejúcej ocele.

V umelom rybníku vysadili vyššie riasy a močiarne rastliny, ako napríklad:

  • zlaté riasy;
  • cryptophytes;
  • ayr bažina.

Po vysadení rastlín je breh rybníka posilnený dubovými paličkami. Sú pribité do nylonovej siete. To dodatočne ochráni rybníky pred zosuvom pôdy a zároveň zabezpečí ochranu proti pretečeniu. Pre estetiku môže byť breh vyrovnaný nalievaním piesku a hliny do úrovne s pahýlmi.

Krmivo pre ryby

Ryby pomaly rastú, ak si pre ne nevyberiete vhodnú potravinovú základňu. Vytvorte vtáčie podávače a pravidelne ich naplňte jedlom. Ako krmivo môžete použiť parnú pšenicu, proso alebo jačmeň. Ako liečivo sa rybám poskytujú dážďovky, krvavé červy alebo pšeničný slad.

Filtrácia vody

Ak chcete filtrovať vodu vedľa rybníka, vytvorte šikmú nádrž, naplňte ju sutinami a pokrytím jemnou sieťkou, napríklad starou záclonou. Ide o bioplatku. Naplňte vodu do filtračnej nádrže a späť do rybníka cez hadicu prechádzajúcu cez sieť.

Related  Очаровательный садовый жасмин — чубушник махровый

Príprava na zimu a vápnenie rybníka

Rybník musí byť pripravený na zimu. Kvôli poskytnutiu kyslíka pre ryby sa do vody vložia trstiny. Toto zariadenie neumožní zmraziť vodu a vytvorí sa prirodzený otvor.

V zime sa ryby spánku a nehýbe. Z tohto dôvodu je náchylný na napadnutie škodcom. Na prevenciu ochorení na jeseň sa vykonáva vápnenie rybníka. Do 50 m3 voda pridávajte 6 kg vápna.