hľuzovité begónieHovädzie fúzy begónie sú absolútne úžasné rastliny. Mladý Bush, samozrejme, má krásne lístie, ale nič zvláštnych pohľadov. Ale s nástupom kvitnutia sa premenila na nádhernú kvetinu báječným spôsobom. Terry bujné kvetenstvo na rastlinách tvorené toľko, že niekedy listy sú prakticky neviditeľné. Kvety begónia sú veľmi podobné ružám a existuje množstvo farieb.

Ako pestovať takú krásu doma a čo by som mal hľadať pri výsadbe húb begónie? Skúsení pestovatelia sa ľahko podelia o svoje pozorovania a zručnosti.

Príprava hľúz na výsadbu

Pred vysadením hľuzov begónia musí byť vopred pripravená. To je obzvlášť dôležité pre výsadbu materiálu zakúpeného v obchode. Nemôžete vždy kúpiť kvalitné zdravé begónie. Nie je známe, ako dlho a za akých podmienok boli uložené, takže niekedy sú hnojené hľuzy. S malou plochou poškodenia a správnou úpravou sa používajú aj na výsadbu.

V prípade získavania hľúz v zime musia byť dodatočne izolované počas prepravy, napríklad zabalené v novinách. V mrazených hľuzách sa obličky nesmú zobudiť.

Takže pred pristátím:

  • Vystrihnite všetky suché korene na hľuzách a odstráňte sušené váhy;
  • hľuzu umiestnite do roztoku fungicídu alebo rastového promótora tak, aby jeho horná konvexná časť vyčnievala nad vodou;
  • podržte po dobu 30-40 minút a odstráňte.

Ako pestovať hľuzy?

pestovanie begónieMnoho začiatočníkov begónie je často zmätený a pri výsadbe položili tuberku s konvexnou časťou nahor. Možno ich pochopiť – spacie púčiky nie sú vôbec viditeľné. Toto je jedna z najčastejších chýb, lebo obličky jednoducho kliknú na zadnú stranu hľuzy – kde je rez od starého stonky (ktorý je konkávny dovnútra).

Pre begónie je potrebné vybrať plytký, ale dostatočne široký hrniec.

Teraz je čas začať pristátie:

  1. V spodnej časti kvetináča musíte vyplniť drenážnu vrstvu. Bude chrániť kvety pred rozpadom v dôsledku stagnujúcej vody.
  2. Na vrchu drenáže položte voľnú pôdu živín. V hustom prostredí rastlina nebude schopná aktívne sa rozrastať.
  3. V strede hrnca urobte malý zárez a doň vložte hľuzu. Nie je potrebné úplne vyplniť zem, horná časť hľuzy by mala vyčnievať nad pôdu. Pri hlbokom pristátí je možné hniť.
  4. Zasadený begónia sa naleje na okraj hrnca roztokom fytozorínu.
  5. Vložte hrniec na dobre osvetlené okno.

Related  Ako pestovať syrský ibištek v letnej rezidencii

Hľuznatá begónia dobre reaguje na aplikáciu dlhých hnojív, ktoré dlhodobo poskytujú malé dávky. Takéto prípravky je možné použiť ihneď po vysadení rastlín a umiestniť ich do hrnca podľa pokynov.

Ako vysadiť bezduchové begónie – video