Už niekoľko rokov sa snažím pestovať vodové melóny, ale niečo nie je dobré. A sadenice sú silné a ja sa o to starám, ale plody na lôžkach sú po celý čas zelené a nezreagujú. Povedzte mi, že pri výsadbe vodných melónov na sadenice v strednom pruhu?

Pestovanie melónov v strednej časti Ruska má svoje vlastné zvláštnosti kvôli drsnému podnebiu a teplo-milujúci charakter veľkých bobúľ. Faktom je, že ich môžete pestovať, ale ak sa im podarí dozrieť, je to otázka. Z tohto dôvodu, záhradník žijúci tam na dlhú dobu odvodil jednu pravdu: prijať plodiny melónov je možné len pomocou sadenice metódy ich výsadby.

Teraz je hlavná vec – mať čas regale šťavnaté mäso, to je dôležité vedieť, kedy zasadiť sadenice melónu v prostrednom jazdnom pruhu. Okrem toho by mali venovať pozornosť takých okamihoch:

  • vybrať správne druhy;
  • pestovať kvalitné sadenice.

Ako určiť čas výsevu osiva?melónové semenáčiky

Pred začatím očkovania semien pre sadenice je potrebné starostlivo preštudovať pokyny na vrecku a venovať pozornosť nasledujúcim údajom:

  • počet dní potrebných na pestovanie plnohodnotných sadeníc;
  • počet dní, ktoré sa budú požadovať od momentov plodov a do ich úplného dozrievania.

V priemere je možné získať sadenice vodných melónov (a ďalších zástupcov tekvice) za 30 dní. Rovnako bude trvať, kým výhonky budú rásť a budú silnejšie. Optimálny čas pre transplantáciu sadeníc do postele je 20. mája. Preto je potrebné zasiať semená asi dva mesiace pred týmto dátumom, ale najneskôr do 1. apríla.

Neskorší výsev neprinesie výsledky, pretože vodové melóny nebudú mať čas dozrieť.

Výber melóna pre strednú skupinu

Skúsení záhradkári sa odporúča používať pre pestovanie v prostrednom jazdnom pruhu len ranej dozrievania odrôd melónov a nie príliš usilovať o vysokom rozlíšení. Hlavná vec, že ​​bobule má sladkú chuť a mal čas dospieť, keď je teplé počasie.

Related  Najlepšie obväzy papriky a sadenice paradajky s jódom a kvasnicami

Pre túto oblasť sú tieto odrody dokonalé:

  1. Blízko mestskej časti Charleston.neďaleko mesta Charleston
  2. Dar na sever.dar na sever
  3. Pink šampanské.ružové šampanské
  4. Krimstar.krimstar

Semená sa najlepšie zakúpia v špecializovanom obchode alebo farmári, ktorí ich zbierali z domácich vodových melónov.

Pestovanie sadeníc

Pred zasiatím je potrebné odmietnuť duté semená. K tomu, semená stačí pridať vodu a vybrať tie, ktoré mohli vyplávať na povrch. Zvyšné semená zabalené v kuse vlhkou handričkou a nechať ich klíčiť, vedenie tkaniva vlhký. Takže výhonky sa objavia rýchlejšie.

Čerstvé, minuloročné semená sú horšie ako semená pred dvoma rokmi.

Zakopané semená sa ihneď vysadia v samostatných pohároch, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému po transplantácii do pôdy. Vložte hrnce na dobre osvetlený okenný parapet a udržujte teplotu v miestnosti asi 25 stupňov Celzia. V procese pestovania sadeníc ich kŕmiť dvakrát minerálnymi komplexnými hnojivami.

Po dobu 7-10 dní pred pristátím v skleníku alebo na rastlinnej posteli je potrebné začať temperovať. V čase transplantácie by sa v semenákoch mali vytvoriť asi 5 reálnych listov.

Pestovanie sadeníc z vodných melónov – video