kvitnúce fialkyNa kultiváciu fialiek nie je odobraný každý milovník kvetov. Napriek mäkkej kráse je ich povaha veľmi rôznorodá a rozmarná – najmenší dohľad v starostlivosti alebo dokonca krátkodobá zmena v podmienkach zadržania okamžite ovplyvňuje ich vzhľad.

Avšak nie všetko je také smutné, pretože viete niektoré tajomstvá, je celkom možné nielen podporovať fialky v “zdravom tele”, ale aj čakať na plyšové kvitnutie, rozšíriť ju a dokonca aj dostať deti.

Odstránenie listov a stopiek

Kvitnúce fialky bolo dlhšie, musíte odstrániť listy a stopky. Tu je tu jedna nuance – ak sú stopky odstránené, keď zomrú, potom nie je nutné čakať na listy.

Hneď ako stará doska na spodnej vrstve zásuvky začala strácať svoju jasnú zelenú farbu a začala žltnúť, môže sa list odtrhnúť. On nakoniec zmizne, ale do tej doby bude aj naďalej vyťahovať šťavy z kríkov, zbaviť im plnú výživu mladých lístia. Fialová nemá dostatok sily na to, aby položila nové púčiky.

Správne zalievanie

Ak chcete senpolia kvitnúť čo najdlhšie, mali by ste im poskytnúť pravidelné, ale mierne zavlažovanie, takže pôda je stále mierne vlhká a nedovoľuje ju úplne vyschnúť.

Môžete vodné fialky tromi spôsobmi:

  • v banke;
  • v palete;
  • cez knôt.

Ak je rastlina z času na čas napojená a neodstraňuje staré listy a stopky, na púšti nebudú žiadne nové pukliny.

Pravý hrniec

Pre fialky je potrebné zvoliť malú, plochú vazonchiku. V takýchto jedlách budú kvitnúť rýchlejšie a kvet bude dlhší, pretože rastlina nebude musieť vynaložiť energiu na celkový rast. Ak budete pestovať fialku v širokom a hlbokom kvetináči, bude aktívne pestovať korene na vyplnenie priestoru. Kvety sa navyše rozmnožia a časom sa v nádobe bude nachádzať veľké zahustený kríž s niekoľkými vývodmi, ale bez kvetov. Na nich opäť fialová nezostane silná.

Kvitnutie fialiek prichádza len vtedy, keď ich koreňový systém úplne vyplní hrniec.

Správne pristátie

Dôležitú úlohu pri kvitnúcej fialovej tvorbe je pestovanie bush. To znamená, že nemôžete nechať kmeň nad hladinou pôdy. Po prvé, je to jednoducho škaredé, pretože keď spadnú staršie listy, stonka bude holá. Po druhé, taký fialový bude tiež kvitnúť zle.

Related  Växande kål sallad

Správna teplota a vlhkosť

V prípade fialiek by komfortná teplota v miestnosti nemala byť vyššia ako 20 stupňov Celzia. Pri vyšších sadzbách to nebude kvitnúť.

Je žiaduce sprejovať fialky v horúcom lete, a to najmä v suchom vzduchu v interiéri. Ale je lepšie to urobiť v kúpeľni, a nemôžete vrátiť kvetinu na okenný parapet predtým, než úplne vysuší po procedúre, inak môže dôjsť k úpalu.

Dobrá drenáž

Violet sa veľmi bojí stagnácie vlhkosti, jeho korene z tohto rýchlo začnú hniť a môžete úplne stratiť kvetinu. Aby sa tomu zabránilo, v banku pri výsadbe je potrebné rozšíriť drenážnu vrstvu.

Väčšina pestovateľov používa jalovica, ale nie zle dokázala sami seba a polystyrén nakrájaný na kusy. Na začiatku môžete dať trochu sušenej banánovej kôry.

Dôležité nuansy pestovania fialiek – video