Ficus kinkiJedna z najviac dekoratívnych ficusov sa považuje za odrodu Kinki – to je druh Benjamina, známeho všetkým, fikusom. Od svojho rodiča takáto rastlina dostala veľké množstvo malých listov, ale od nej sa líši svojou pestrou farbou a jej skromnejšou veľkosťou.

Druhé meno – fikus pestrý – kvety boli kvôli dvojtónovému tónu listov.

Opis druhu

Ficus Kinki je kompaktný krúžok s trojrozmerným uzáverom listov. Dobre sa odvíja a nakrúca sa nakoniec vädne pod váhou veľkého počtu pestrých listov až do 4 cm dlhý. Hlavný kmeň je priamy, pokrytý hustým drevom.

Existujú dve odrody Kinki ficus:

  • jeden opustí biele okraje pozdĺž okrajov;
  • druhý rám je krémovo sfarbený.

V pestrých fikusoch je štruktúra listovej dosky pevnejšia ako štruktúra Benjamin ficus.

Vlastnosti starostlivosti

Rozmanité odrody ficusu netolerujú nadmerné zmáčanie, takže pri výsadbe na dne nádoby je potrebné položiť dobrú drenáž. Môže to byť vrstva expandovanej hliny. Pokiaľ ide o pôdu, musí byť výživná. Fikus rastie dobre v obvyklom substráte pre okrasné listnaté rastliny, ktoré sa predávajú v kvetinárstve. Pokiaľ je to potrebné, pridá sa k nej aj trochu listnatých pôd.

S vekom sa hlavný koreň fikusu Kinki stáva silným, tmavým a lignifikovaným. To umožňuje urobiť z bonsai rastlín. Ak je to žiaduce, jednoducho nechajte takú silnú chrbticu na povrchu pôdy bez toho, aby ste ju vysadili pôdou. Takže Bush bude vyzerať viac dekoratívne.

Pri transplantácii dospelých rastlín, ktoré by mali byť vykonané na jar, môžu byť prerezané príliš dlhé korene.

Na rozdiel od fikusov s monofónnou farbou, Kinki vyžaduje dobré osvetlenie, takže južné okná sú len pre neho (za predpokladu, že sa neotvoria a nedochádza k ponoru). Ale aj tam existuje možnosť, že v zime bude kvetina potrebovať osvetlenie, pretože svetlý deň v tomto období je veľmi krátky. Okrem toho, ak je hrniec priamo na okennom parapete, je nutné v zimnom období umiestniť pod ním časť peny – fikus sa mu nepáči, keď majú “studené nohy”.

Pochopte, že fikus nie je dostatok svetla, môžete po roztiahnutých internodes a výhonky. Navyše, neplánovaný začne pádu listov.

V lete, kvetina by mala byť napojená pravidelne, akonáhle sa zem vysuší. V zime iba raz týždenne, zatiaľ čo teplota v miestnosti je nižšia (ale nie nižšia ako 18 stupňov Celzia), čím dlhšie fikus môže robiť bez vody.

Ostrý žltnutie listov na fikusu naznačuje pretekanie a ich skrúcanie a klesanie listov – že je zima.

Základné požiadavky na starostlivosť o Kinki ficus – video

Related  Izrada plodne mješavine pomoću treseta