sadenice bezniesťVäčšina pestovateľov kvetov okamžite zasiela nechtík na otvorenom priestranstve, pretože je dostatočne mrazuvzdorná a môže odolať miernemu poklesu teploty na 5 stupňov pod nulu. Avšak, metóda pestovania semenníkov našla svojich fanúšikov.

Výhody metódy sadeníc

Ak zasievate semená nechtíka ležiace na posteli, ale najprv v kontajneri a nechajte ich vyrastať vo vnútri, môžete dosiahnuť dobré výsledky, a to:

  • k blížiacemu sa obdobiu kvitnutia – neplodná, vysadená v semenáku, kvitne skôr, ako sa vysadila na otvorenom teréne;
  • získať príležitosť kombinovať pestovanie pestovaných rastlín a nechtíkov na ochranu pred škodcami – vysádzanie už pripravených sadeníc v uličke je oveľa výhodnejšie ako vysievanie semien, ktoré nemusia všetci prísť.

Kde môžem získať semená?

V každom kvetinárstve si môžete kúpiť kmeňové semienko. Tiež sa ľahko obstarávajú sami, ak v poslednej sezóne mala kvetina miesto na záhon.

Napriek skutočnosti, že semená nechtíka majú zaujímavý vzhľad a líšia sa tvarom, všetky vyklíčia celkom dobre: ​​tie, ktoré majú jasný vzhľad hustého zakriveného semena a dokonca neobvyklé škrupiny podobné suchým šupinám. Semená sú klíčené po dobu 3-5 rokov.

Jediná vec, ktorá by sa nemala používať, je nezrelé, zelené semienka nechtíka. To je pravdepodobné, že nebudú vyklíčiť.

Kedy a ako zasiať?

Doba výsevu semien závisí od klimatického pásma, v ktorom sa pestuje nechtík. V priemere je to aprílový mesiac. Je potrebné byť vedený tým, že od okamihu objavenia výhonkov k nástupu kvitnutia, 50 dní prejsť.

Výsev sa môže uskutočniť v spoločnej nádobe s ďalším vychystávaním, a okamžite do jednotlivých pohárov. Živná pôda je dobre rozliate vodou a mierne zhutnená, pretože nechtík vyžaduje pomerne hlboké výsadby (až do hĺbky 2 cm). Semená položte a posypte zeminou.

Nahraďte nádobu fóliou a umiestnite ju na teplý okenný parapet v miestnosti s teplotou aspoň 20 stupňov Celzia. Semená prídu veľmi rýchlo av priebehu týždňa už budú mladé sadenice. V tomto momente musí byť film odstránený.

Seedling Calendula Care

Aby sa predišlo rozťahovaniu sadeníc, teplota jeho rastu by sa mala postupne znižovať na 18 až 15 stupňov tepla. Ak k tomu dôjde, malo by to byť:

  • nalejte pôdu na listy kotyledonu;
  • alebo ponorte sadenice a prehlbujte ich rovnakým spôsobom.

Related  Tedere en aanhoudende schoonheid van de tuin – grootbloemige bladverliezende azalea

Vysádzanie sadeníc na posteli môže byť v polovici mája. Ak krúpy majú čas kvitnúť v tejto dobe – je to v poriadku, nechtík dokonale prevedie transplantáciu a zakorení na novom mieste.

Video o jemnosti pestovania semienok nechtíka