sadenice zo semien balsamuBalzam je miestnosť a záhrada. Pestovanie dospelých kvetov vnútorných odrôd a starostlivosť o odrody výberu záhrad je iná. Napriek rôznym podmienkam pestovania dospelých farieb balzamu sa ich semenáčky pestujú rovnako. Ak chcete získať kvalitný sadivový materiál, musíte pripraviť semená balzamu, vybrať správnu zložku pôdy a tiež zvýšiť denné svetlo výhonkov a oplodniť pôdu.

Príprava semien balzamu

Semená balzamy sa musia namočiť v mierne ružovom roztoku manganistanu draselného.

Semená sa umiestnia do teplého roztoku pol hodiny. Ak chcete prežiť semená balzamu v roztoku, nie je možné, inak nebudú vhodné na pestovanie. Vzhľadom k tomu, že semená balzamu sú veľmi malé, roztok so semenami sa najlepšie prefiltruje cez sito.

Po ošetrení semien roztokom manganistanu draselného sa vysadia v spoločnom kontajneri s voľnou úrodnou pôdou. V tejto funkcii sa balzam zakrvá. Sejba semien by mala byť vykonaná najneskôr do 10. marca, pretože sa zvyšuje veľmi pomaly a nerovnomerne.

Premiestnenie sadeníc do samostatných kaziet

Nebojte sa, že balzam sa nerovnomerne rozširuje. Je vhodné premiestniť sadenice do samostatných kaziet. Keď bonsamínové sadenice tvoria dva listy so sedmi listmi, transplantujú sa. Do tejto doby sadenice koreňový systém preniká do pôdy na 3-5 cm. Rastlina starostlivo vyhrabať z celkovej kapacity záhradné lopatu, a potom transplantované do nového samostatného obalu tak, aby nedošlo k zraneniu koreňový systém. Sadenica je pochovaná v pôde na sedem listových listov.

Okamžite po transplantácii navlhčite pôdu rozprašovačom. Ak chcete zvýšiť sadenice silnej nadzemnej časti, svieži deň balzamu sa zvýši na 12-15 hodín. Balzam sa môže pretiahnuť kvôli nedostatku svetla. Takáto rastlina nebude hojne kvitnúť.

Premiestňovanie sadeníc na otvorenom teréne

V otvorenom teréne sa vysadia v polovici mája sadenice balzamu, keď sa neočakávajú žiadne ďalšie mrazy. Jeden liter vody sa naleje do otvoru a bez čakania, kým sa pôda nevysuší, rastlinné balsamic klíčky. Studňa je pokrytá úrodnou pôdou. Po transplantácii nepotrebujete balzam na vodu. Ak počas teplého obdobia rastúte balzam, potom kvitne začiatkom júna. Počas kvitnutia musí byť balzam doplnený draselnými hnojivami a zalievanie by malo byť znížené.

Related  Self servis kültivatör