obilné poliaKukurica vo voľnej prírode nevyrastie. Môže sa pestovať len zo semien. Aby bolo možné zozbierať dva týždne skôr, je potrebné pestovať sadenice. Najlepšia kukurica je zakorenená v teplých pilinách. Na získanie sadeníc sa semená vysadia vo vzdialenosti 2 cm od seba do vrstvy pilín s hrúbkou 5 cm do hĺbky 2 cm.

Po dvoch dňoch kukurica uvoľní koreň. Potom sa semená vysadia v oddelených nádobách naplnených úrodnou pôdou. Zemina by mala zakryť osivo s vrstvou 0,5 cm. Po výsadbe je pôda dobre napojená.

V týždni sadenice kukurice by mala byť výška od 5 cm do 10 cm. Vysádzanie kukurice na otvorenom teréne sa uskutočňuje v polovici mája.

Kukurica na výsadbu

Sadenice kukurice sa pestujú v pripravených studniach s hĺbkou 5 cm. Vzdialenosť medzi otvormi v rade by mala byť 25 cm a medzi radami – 60 cm.

Do každej dierky pridajte jednu hŕstku hnilého kravského hnoja a popol z dreva. Ak oplodíte pôdu, kukurica bude trvať dlho, kým sa usadzuje. Toto je vlastnosť tejto kultúry.

Po oplodnení sa jamky naliali teplou vodou. Po vstrebaní vody do pôdy sa sadenice vysadia do studní a potom sa znova napojia. Starostlivosť o kukuricu je veľmi jednoduchá:

  • každé tri dni vodu rastliny;
  • vedie uvoľňovanie pôdy;
  • mulčovej kukurice na udržanie pôdnej vlhkosti.

Približne tri týždne po výsadbe v otvorenej kukurici tvoria dva pravé listy. Za týždeň sa začne tvorba prvého klasu.

Dôležité! Kukurica rastie veľmi pomaly, takže klas sa nevyvíja, kým nie je úplne pokrytý listami.

Kohúti začne zhrubnúť mesiac a pol po výsadbe kukurice. Vo vnútri listov sa vytvára veľké množstvo zelených špiceliek, od 5 cm do 7 cm na výšku, v závislosti od odrody, potom sa zo špendlíkov vytvára ucho štiepky.

Kukurica tvorí niekoľko klasov. Na začiatku júla budú klasy pestovať zelené vláknité chĺpky – stigmy, ktoré čoskoro začnú vyschnúť. Keď sa stigmy stanú hnedou, kukurica bude pripravená na zber. Do tejto doby by mala byť hrúbka kukuričnej stopky 5 cm.

Kukurica veľmi vypúšťa pôdu, takže ju nie je možné vysadiť na jednom mieste už niekoľko rokov. Najlepším predchodcom kukurice je hrach a ostatné strukoviny.

Kukurica je veľmi blízko tekvica. Jej kmeň môže byť vynikajúcou mriežkou na fazuľovanie fazule a uhoriek.