nevyclené a upresnené vínoS cieľom zjednodušiť domáce víno bez použitia chemikálií používa mnoho liehovarov rôzne metódy. Niektoré – pridajte do vína bielkoviny bielkoviny, iné obhajujú nápoj na chladnom mieste niekoľko mesiacov. Takáto metóda je neefektívne čistenie, a často musieť znova osvetlenie, pretože to, čo sa zmení chuť hotového nápoja.

Prečítajte si tiež: Ako otvoriť víno bez vývrtky?

Najčastejšie je biele víno vyčistené, pretože oxiduje pri kontakte s kyslíkom a nakoniec sa stáva zakaleným. To platí najmä pre nápoj vyrobený z muškátového hrozna. Napríklad víno z odrody “citrón Magarach” zatiahnuté po približne dvoch mesiacov od dátumu výroby.

Červené suché víno je lepšie objasnené usadzovaním. Pomocou tejto metódy odstránite z vína najmenšie množstvo zvyškov. V jemných časticiach hrozna je pokrytá celá chuť červeného vína.

Osvetlenie bieleho vína

Biely dezert a polosladké víno možno vyčistiť želatinou v priebehu jedného dňa. Suché víno môže vstúpiť do násilnej reakcie, pretože obsahuje najväčšie množstvo alkoholu. Tento nápoj sa odľahčí za 2 hodiny. Na zjemnenie vína potrebujete:

  • zahrejte nápojovú nádobu na izbovú teplotu;
  • zriedená želatína v teplej vode;
  • rozmiešajte víno a nalejte do nádoby roztok želatíny.

Je potrebné vylievať roztok, zatiaľ čo sa víno stále pohybuje. Pre dôveru po pridaní želatíny sa nápoj znova zmieša. Pre 100 litrov hotového bieleho vína pridajte 10 g až 15 g želatíny.

Chemická reakcia

Bezprostredne po aplikácii želatíny sa víno zjavne zakalí. Stáva sa to preto, že želatína začína priťahovať častice oxidov. V prvých hodinách sa reakcia v nádobe s vínom môže tvoriť malú vrstvu peny, ktorá bude odvádzaná spolu so zrazeninou. Želatína prestane fungovať 24 hodín po začiatku objasnenia.

Aby reakcia prebiehala normálne, odstráňte víno do temnej chladnej miestnosti. Za jeden deň ho pretlačte jemným sitom a gázou.

Sediment sa môže použiť na výrobu silných nápojov. Víno bude oveľa transparentnejšie ako po aplikácii ako čistiaci prostriedok na vajíčka. Želatíny neovplyvňuje chuť bieleho vína, a farba nápoje spriehľadní jantár, čo je ťažké dosiahnuť aj pri použití chemických látok odľahčiť.