pichľavý kaktusKaktusy medzi kvetinármi sú známe ako kultúra miestnosti, milujú svetlo a potrebujú teplo. Existujú však aj také originály, ktorých pristátie na otvorenom teréne nepredstavuje nič zvláštne. Patrí medzi ne pichľavá hruška – jedna z najviac mrazuvzdorných kaktusov, široko používaných na pestovanie v záhrade nielen v južných oblastiach krajiny, ale aj v strednom páse. Aký zázrak je to a ako sa mu podarí zostať nažive po zimovaní na kvetinovom lôžku?

Rodinou pichľavých hrušiek sú vysočiny Peru, kde leží sneh, takže kaktus je tak odolný a cíti sa dobre v našom podnebí.

Opis druhu

Opuntia je pomerne vysoká rastlina, niektoré exempláre rastú tak veľké ako celý strom. Jeho plíživé alebo vztýčené výhonky pozostávajú z plochých, ale mäsitých “uší” a sú pokryté ostrými veľkými trní.

Kvete hruškovitá hruška od polovice jari do začiatku jesene s jemnými žltými kvetenstvami s hustým zväzkom tyčiniek v strede. Existujú odrody s oranžovými alebo červenými kvetmi. Každý puč trvá jeden deň, po ktorom sa stráca, ale je tu veľa na Bush. Po kvitnutí na mieste pupenu sa vytvárajú semená, ktoré kaktus násobí semenom. Môžete tiež získať nový závod odrezky.

Plody pichľavých hrušiek sa podobajú veľkej slivke. Sú jedlé.

Na zimovanie sa dôkladne pripraví pichľavá hruška:

  • pred začiatkom veľkých mrazov stráca vlhkosť;
  • vráskavý;
  • leží na zemi.

Mrazy teda nepretrhávajú kedysi sukulentné rastlinné tkanivá a sneh dodatočne pristáva a chráni kaktus akejkoľvek výšky. S príchodom jari začnú korene čerpať vodu, uši stúpajú a začnú vegetovať.

Kvetinové požiadavky na starostlivosť

Opuntia je jednou z rastlín, ktoré milujú stálosť. Môže sa vyvíjať dlho na jednom mieste, ak je správne zvolený. Kaktusy rastlín by sa mali nachádzať na slnečnom mieste v záhrade, kde nie je prievan a stagnácia vlhkosti. Druhý je obzvlášť dôležitý, pretože kaktus má tkanivá udržujúce vlhkosť, a keď je v pôde hojný, začne hniť.

Piesočnatá pôda je vhodná pre rastúce pichľavé hrušky.

Počas jarného a letného obdobia kaktus potrebuje bohaté zavlažovanie a hnojenie dvakrát mesačne s minerálnymi hnojivami. S príchodom jesene sa znižuje zavlažovanie a kvetina už nie je kŕmená, takže sa môže pripraviť na zimu.

Video o kaktusy zimujúcej pichľavé hrušky

Related  Hoe een slot in het metalen frame van de poort te plaatsen