čerešňa v čerešniMnoho záhradníkov pestuje čerešňu na strome iného druhu a neberie do úvahy možnosť naočkovania odrezkov na iné stromy. Ale sladké čerešne perfektne zakoreňuje ostatné kôstkové ovocné stromy, najmä na čerešňu. Čerešne nie sú štepené na čerešňach a pretože sa obávajú odmietnutia odrezkov. Ale čerešňa musí byť vysadená inak ako iné ovocné stromy. Existuje niekoľko odtieňov, ktoré je potrebné zvážiť.

Všeobecné zásady očkovania

Ovocné stromy sú transplantované nad hlavnú inokuláciu. Ak je kultivar vysadený pod križovatkou zásoby a štepu, štep bude zomrieť. Okrem toho môže byť vakcína zamietnutá kvôli nezlučiteľnosti voľne žijúcej odrody a nového štepu. Ak na rastlinách položíte novú stopku, pravdepodobnosť odmietnutia bude nižšia. Nové očkovanie by malo byť aspoň o 20 cm vyššie, od miesta pripojenia populácie a štepu. Ak ste stromček na starý strom, potom naočkujte na vrchol.

Vylepšená metóda kopulácie

Ak chcete naočkovať čerešne na čerešňu, musíte vybrať mladý výhonok a vystrihnúť 5-10 cm.

Je dôležité, aby zásoba a štep boli mokré, takže je potrebné neustále namočiť stopku vo vode.

Urobte šikmý rez na rez. Vyrežte tri priemery kukurice. Je žiaduce urobiť rez s ostrým nožom naraz. Potom sa na podnoží vytvorí “jazyk” prerezaním kameňa stromu približne o tretinu priemeru štepu. Rovnaký jazyk je vyrobený a priovo. Následne vyrežte stonku a zásobník a pásku páskou. Stopka sa musí rozrezať do troch púčikov a plátky by mali byť pokryté sódom.

Inokulácia na kôru

Existuje aj ďalšia metóda očkovania, ktorá sa používa len vtedy, ak sa naočkované kamenné stromy na čerešňu. Táto metóda sa používa na omladenie ovocných stromov. Štep po kôre je to, že zásoba je rezaná s záhradníkom na 2-5 cm a potom ju prerežte do troch priemerov kmeňa. Rez je vytvorený blízko kôry. Potom na odrezky urobte rovnaký šikmý rez ako pri metóde kopulácie. Nakrájajte na podnoží, ktorú potrebujete na navlhčenie a potom vložte štep. Kĺb podnožky a štepu je zabalený elektrickou páskou. Ukázalo sa, že umelé vetvy.

Related  O que devo fazer se preencher a gusmania?

Výhodou tejto metódy je, že dve odrody čerešní môžu byť vysadené na jednom podstavci. Stačí odstrániť zásoby z dvoch strán. Rezy rezané do troch púčikov. Podnoží a hraničné odrezky by mali byť pokryté záhradným lakom na lepšie prežitie. V tomto prípade sú dva izolačné odrezky upevnené spolu s izolačnou páskou a nie iba podnožou a štepom.