dobre a hlbokoJamka je hlboká diera, do ktorej sa spúšťa oceľová rúrka. Ponorné vysokotlakové čerpadlá sa používajú na dodávanie podzemnej vody na povrch v studniach. Mnoho záhradníkov vyvŕta studne vo svojej oblasti, ale ak sa podzemná voda nachádza blízko pôdy, na mieste sa môže nainštalovať Habešinská studňa.

Hlavný rozdiel medzi touto studňou a studňou spočíva v tom, že čerpacia stanica je inštalovaná na povrchu. Niektoré dizajnové prvky priaznivo odlíšia Habešinskú studňu, v porovnaní s pieskovou studňou. Napriek tomu majú oba zdroje vody svoje výhody a nevýhody. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

Výhody habešskej studne

Výhody habešskej studne pred studňou zahŕňajú:

  • náklady na dohodu;
  • Kompaktný dizajn;
  • šetrenie času v usporiadaní;
  • možnosť studne bez elektriny.

Usporiadanie krytu Habešskej studne bude stáť približne dvakrát lacnejšiu ako dobre konštrukciu. Celá konštrukcia môže byť umiestnená na malej ploche. Niektorí letní obyvatelia umiestňujú studne aj v suteréne domu.

Usporiadanie studne sa pohybuje od troch dní do týždňa. Pri konštrukcii konštrukcie sa nepoužíva ťažké zariadenie. To výrazne znižuje náklady na studňu.

Nepochybnou výhodou habešskej studne je, že na studňu môže byť inštalované ručné čerpadlo. V tomto prípade práca studne nepotrebuje elektrickú energiu.

Nevýhody Habešskej studne

Nevýhody habešskej studne v porovnaní s studňou zahŕňajú:

  • krátka životnosť;
  • nízky debet;
  • nákladná oprava.

Priemer plášťa habešskej studne je 63 mm. Pri potopení spodnej časti studne alebo kontaminácie filtra nie je možné vyplachovať, na rozdiel od studne.

Hĺbka priehrady v habešskej oblasti je oveľa menšia ako hĺbka studne.

Preto nebudete môcť získať vodu z neho v zime, kedy sa podzemná voda stola výrazne zníži. Okrem toho je výkon povrchových čerpacích staníc podstatne menší ako pri ponorných čerpadlách.

Vzhľadom na malý priemer puzdra je oprava hĺbkového vrtu oveľa drahšia ako oprava studne. Na opravu takejto studne je potrebné zdvihnúť celú konštrukciu na povrch a vymeniť filtračný prvok.

Related  Funksjoner av dannelsen av bonsai av fete sko

Výhody a nevýhody habešskej studne a studne – video