jemné kvitnutie KalanchoeVo väčšine prípadov vyrábajú nové rastliny pestovatelia kvetov tým, že získajú mladý Bush v obchode, zatiaľ čo mnohí sa snažia vybrať kvitnúcu rastlinu, pretože môžete vidieť všetky krásy a charakteristiky odrody. Obzvlášť to platí pre okrasné kvitnúce rastliny, najmä Kalanchoe, ktoré majú rôzne odtiene kvetenstva.

V tomto prípade je často situácia, keď Kalanchoe, kvitnúca počas nákupu, v budúcej sezóne odmieta robiť to doma. Z vonkajšieho hľadiska je rastlina absolútne zdravá, aktívne rastie tvrdý klobúk, ale nekladá kvetnatky.

Ak chcete urobiť kvet Kalanchoe, musíte vytvoriť vhodné podmienky pre to:

  • osvetlenie;
  • teplotný režim;
  • zalievanie.

Deň a teplota svetla

Kvetina má rád dobré osvetlenie, takže severný okenný parapet zrejme nie je pre neho. V lete je vhodné vyňať hrniec na ulici alebo ju dať na balkón.

Kvetné púčiky v Kalanchoe sú položené iba v podmienkach nízkej teploty a krátkych hodín denného svetla. Na jeseň je dobré držať banku na ulici až do prvého mrazu. Takže Kalanchoe bude mať podmienky čo najbližšie k prirodzenému.

V zime by sa mal umiestniť kvetináč v blízkosti okenného skla, kde je teplota obvykle nižšia.

Pri tvorbe púčikov ideálna nočná doba by mala byť 12-14 hodín. Ak je to možné, Kalanchoe by malo byť umiestnené v miestnosti, kde bude osvetlenie prirodzené: slnko svieti počas dňa a večer sa svetlo často nezapne. Ak to nie je možné, kvetina môže byť pokrytá každý večer s tmavým obalom, ktorý nedovolí svetlo prejsť. Ráno odstráňte prístrešok.

Frekvencia zavlažovania

Vzhľadom k tomu, Kalanchoe je šťavnatý, je schopný akumulovať vlhkosť vo svojich listoch a stonkách. Z tohto dôvodu rastlina netoleruje veľké a časté zalievanie a stagnujúca vlhkosť v banke alebo panve môže byť pre neho katastrofálna.

Zavlažovanie kvetu je nevyhnutné len po tom, čo sa kóma krajiny úplne vysušila.

Po kvetení Kalanchoe sa odporúča trochu skrátiť výhonky, aby sa bush začal rozvetvovať a mal krásny tvar. Výsledné odrezky možno použiť na reprodukciu. Kvety, ktoré vybledli, musia byť tiež narezané, pretože iba vyschnú, ale nespadajú.

Related  Reprodukcija orhidej: ločevanje in sajenje dojenčkov

Čo robiť, ak Kalanchoe nekvitne – video