žuvies apdorojimasŽuvys, kaip ir bet kuris kitas gyvas organizmas, yra pažeidžiamos dėl infekcinių ligų. Jei karpis ar kryžius jūsų tvenkinyje serga raudonuke, tuomet reikia imtis skubių priemonių.

Pirmieji ligos požymiai – miegančios žuvys ir raudonų dėmių atsiradimas ant svarstyklių. Tai vadinamoji ankstyvoji raudonukės stadija. Šiuo etapu žuvų organizmas pats gali susidoroti su liga.

Jei asmens imunitetas susilpnėja, liga pereina į kitą “ūminę” stadiją. Šiame etape paraudimas tampa opos. Jie platinami visame kūne. Apie savaitę kraujas užterštas, o žuvys miršta.

Raudonukės priežastis

Rubella yra infekcinė liga, atsirandanti dėl vandens taršos. Tai įvyksta dėl kelių priežasčių:

  1. Dėl žuvų pertekliaus tvenkinyje. Bakterijos neturi laiko apdoroti per didelės karpių bandos atliekų. Yra vandens tarša, silpnėja žuvų imunitetas.
  2. Žuvis nepanaudotų maisto produktų skilimas ir sūrimas. Tuo pačiu metu amoniakas išleidžiamas į vandenį, kuris reaguoja su deguonimi, kad susidarytų nitratai. Dėl to žuvys kenčia nuo deguonies bado, dėl ko sumažėja jo imunitetas.
  3. Nepalankus žiemojimas. Jei deguonis neįeina į ledo pyragą, žuvis neįsijungia į žiemos miegą. Rezultatas – imuniteto silpnėjimas, gyvulių skaičiaus mažėjimas žiemą ir pavasarinės žuvies infekcijos su raudonukėmis.

Vadovaujantis šiomis priežastimis, galima atlikti prevencinę ligos priežiūrą ir gydymą.

Gydymas raudonukės

Padėkite augalus tvenkinyje, kuris apdoros nitratais. Visi aukšti dumbliai turi šį turtą. Jei subalansuosite tvenkinių ekosistemą, raudonukės rizika daug kartų sumažės.

Raudonukės gydymui naudokite antibiotikus. Sunaikinti šią ligą taip pat padės atnaujinti tvenkinyje esantį vandenį.

Norėdami išvengti, paruoškite metileno mėlynojo tirpalo. Sugerti kukurūzus per dieną. Per tris dienas išgersite savo žuvų grūdus. Padarykite kukurūzus pavasarį ir rudenį, kai žuvys valgo pašarus. Tokia priemonė gali išgydyti raudonukę “etapo” etape.

Po gydymo ligos patenka į lėtinę stadiją. Žuvis yra ligos nešėjas ir gali užkrėsti sveikus žmones. Žmonėms ši infekcinė liga yra saugi, todėl gali būti valgoma žuvis, kurios serga raudonukėmis.