triušis su triušiuTSRS buvo plačiai paplitęs triušių veisimas, nes kultivavimo technologijos nebuvo pakankamai išvystytos. Triušiai buvo laikomi bendrame narveliuose. Tai sukėlė virusinių ligų plitimą. Triušių skaičius miršta per kelias dienas, jei bent vienas asmuo serga VGBC (virusinės hemoraginės triušienos liga) arba miksomatozė.

Net namų ūkio reikmėms savo pačių vartojimui, visi gyvuliai turėtų būti vakcinuoti nuo šių ligų. Palikuonys skiepijami dešimtą dieną po gimdymo.

Kokio tipo triušio pasirinkti

Dėl santuokos nutraukimo gaukite triušių tik vaikų darželiuose. Nuspręskite triušių veislę. Skirtingų veislių triušiai reikalauja skirtingų techninės priežiūros sąlygų ir išlaikyti skirtingas temperatūras.

Geriausias toleruojamas veislės “Baltasis milžinas” triušių šaltis. Jie taip pat laikomi didžiausia iš visų veislių. Triušiai, kurie yra veisiami mėsai, yra paruošti skersti po 4 mėnesių priežiūros. Jie auga iki 8,5 kg, tačiau jie gali būti išauginti iki 2 metų, tada jų svoris siekia 20 kg. Poravimosi triušių gigantai (mėsinės veislės) yra paruoštos per 6-6,5 mėnesius.

Mėsos ir kailinių veislių triušiai yra paruošti pirmą poravimąsi 4,5-5 mėnesiais. Geriausia mėsos kailių veislė yra “Drugio” veislės triušiai. Mėsinių kačių veislių svoris 3 kg. Jie skerdžiami po 4 mėnesių, nes jie tik padidina riebalų kiekį.

Žarnos triušiams

Kiekvienas triušis turėtų turėti atskirą langelį. Tai gali būti medinis arba metalinis. Laikydamas triušį mediniame narvelyje, jis turi pagaminti vynuogių iš aviečių arba akacijos, kad jis negrūktų narvą. Ant grindų turite įdėti šieno kraikas. Būriuose būtina išlaikyti švarą, todėl kiekvieną dieną iš jų pašalinamas mėšlas. Pakeiskite šiukšlių kas 3 dienas.

Rūgštis už triušius

Triušiai valgyti 8 kartus per dieną, todėl tiektuvai turėtų būti nuolatiniai.

Jūs kategoriškai negalite duoti kopūstų triušiams. Tai sukelia pilvo skausmą ir diskomfortą. Iš tokio maisto triušis gali mirti.

Triušienų mityba turėtų sudaryti iš šieno, mišrių pašarų, miežių arba avižų. Iš šviežios žolės iš dietos neturėtų būti įtraukta, nes triušio skrandis jo neviršija. Triušis greitai pradės dehidrataciją, o žarnyno darbas bus sutrikdytas, o tai padidins mirtinų rezultatų tikimybę. Norint, kad triušis gautų reikiamą vitaminų dozę, būtina kas 2-3 dienas duoti jam morkų.

Related  Lapų persikų garbanos prevencija

Po gimdymo duoti moteriškos miežių sėklos. Tai jaustųsi ja, ir ji nebus agresyvi link triušio. Tęskite 14 savaičių moterų triušių miežių. Tai padidins pieno susidarymą.