salotos lapelyjeLapų salotos yra šaltai atsparus augalas, kurį galima auginti visą sezoną. Žiemai salotos derliaus gali būti sodinamos ant palangės. Žiemą auginti lapų salotas reikia papildomai apšviesti, taip pat tinkamai parinkti sėjimo ir dirvožemio sudėtį.

Dirvožemio sudėtis

Salotos gerai auga šviesiai derlingoje dirvožemyje, šiek tiek rūgštus arba neutralus rūgščių ir bazių balansas. Giliausia salotų rūšis yra Viduržemio jūra. Šis regionas dominuoja smėlio durpių dirvožemyje ir karšto klimato, todėl parengti dirvožemio mišinį naudojamos dvi dalys durpių, vieną dalį degto upės smėlis ir šiek tiek sodo perlito. Be to, dirvožemyje gali būti įvestos sudėtingos mineralinės trąšos ir medžio pelenai. Siekiant normalizuoti dirvožemio rūgščių ir bazių pusiausvyrą, į gruntą turi būti įleistos kalkės arba dolomito miltai.

Konteinerio salotos

Paruoštas dirvos mišinys padengiamas iš anksto paruoštu konteineriu. Konteinerio aukštis turi būti ne mažesnis kaip 10 cm.

Naudokite kaip konteinerį sodinti salotų pakuotes iš sulčių. Jo interjeras yra padengtas folija, kuri suteikia papildomą apšvietimą atspindinčia šviesa salotoms. Dėžutės šone ir apačioje, kad būtų užtikrintas vandens nusausinimas, nuvalykite skylutes.

Būtina drenažo sluoksnį įdėti į dugną. Kaip kanalizaciją, galite naudoti akmenukus, nedidelius akmenis ar skaldytus plyteles. Tada bakas pripildomas dirvos mišiniu.

Prieš sodinimą salotos dirvožemį reikia sijoti “fitosporino” tirpalu. Jei prieš sodinimą pašildomas dirvožemis, tada salotų sėklos pakils greičiau, todėl vaisto tirpalas turi būti karštas. Dirvožemį reikia palikti 12 valandų. Kai sėjos bacilos ir kitos galinčios bakterijos mirs, bus galima auginti salotų sėklas.

Sėjos salotos

Sėklos sumaišomos su upių smėliu, kad būtų lengviau sėti. Jie negali būti giliai palaidoti dirvožemyje, kitaip salotų daigumas sumažės. Didžiausias sėklų sėjos gylis yra 1 cm. Po sodinimo sėklos dirvožemis sudrėkinamas purkštuvu. Tada sėklos tara padengta celiuliozės maišeliu, kol pasirodys pirmieji ūgliai. Po jų atsiradimo pakuotė turi būti pašalinta, nes šiltnamio efektas blogai veikia augalinę žemę.

Related  Raugintų ir goji uogos – kokie skirtumai?